Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Liczniki nie dzialaja, czy mozna cos zdzialac VAGIEM? - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-DZIA%C5%81-TECHNICZNY)
+--- Dział: Diagnostyka VAG (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Diagnostyka-VAG)
+--- Wątek: Liczniki nie dzialaja, czy mozna cos zdzialac VAGIEM? (/Thread-Liczniki-nie-dzialaja-czy-mozna-cos-zdzialac-VAGIEM)

Strony: 1 2


Liczniki nie dzialaja, czy mozna cos zdzialac VAGIEM? - derbik - 05-02-2013

Wiatm

Z gory przepraszam za Offa

Moja kolezanka ma Skode Oktavia 1.9 TDI 1999
I jej liczniki nie dzialaja, poza podswietleniem.
Zastanawiam sie czy moge jej jakos pomoc w zdiagjnozowaniu co tam nie gra za pomoca VAG -COM i obd2 .
Z mojego doswiadczenia z VAG - COM to jedynie Logi dynamiczne itp w moim sharanie tdi.
Gdyby mi ktos mogl jasno napisac jekich opcji powinienem uzyc do diagnostyki tego.




RE: Obsluga VAG-COM - ENDRJU222 - 05-02-2013

na poczatek kolego nazwij temat inaczej - na coś związanego z vagiem i licznikiem, bo teraz to na pierwszy rzut oka nie wiadomo o co chodzi i robi sie bajzel. potem ktoś Ci na pewno pomoże


RE: Obsluga VAG-COM - Scrappy - 05-02-2013

Sprawdzisz błędy i wykonasz test zegarów Wink


RE: Liczniki nie dzialaja, czy mozna cos zdzialac VAGIEM? - derbik - 05-02-2013

temat postu auaktualnieony. Sorka.
Dzieki Scrappy, a to sprawdzanie to bedzie w dziale "Sellect"?


RE: Liczniki nie dzialaja, czy mozna cos zdzialac VAGIEM? - daneczek76 - 05-02-2013

temat znany mi zimne luty do naprawy licznik na forum OCP jest dokładnie krok po kroku pisane jak to zrobi.
http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=19655



RE: Liczniki nie dzialaja, czy mozna cos zdzialac VAGIEM? - Scrappy - 05-02-2013

(05-02-2013, 14:20)derbik napisał(a): Dzieki Scrappy, a to sprawdzanie to bedzie w dziale "Sellect"?
Nie wiem gdzie, bo na razie nie mogę się połączyć. Wiem jedynie że można takie coś zrobić. Choć myślę że daneczek przybliżył przyczynę.



RE: Liczniki nie dzialaja, czy mozna cos zdzialac VAGIEM? - daneczek76 - 05-02-2013

dobrze abyś się zalogował na forum ocp otworzył powyższy link i tam wszystko jest opisane.
cytuje: Dotyczy naprawy wyłączającej się tablicy wskaźników(prędkościomierz, obrotomierz, wskaźnik temperatury,paliwa,kontrolki rezerwy paliwa ,ciśnienia oleju w Octavi[O1]

Streszczam co należy zrobić.

Na wysokości stabilizatora TLE tylko na odwrotnej stronie płytki zegarów są trzy rezystory.
Należy wszystkim poprawić luty , szczególnie zwracając uwagę na ten oznaczony na zdjęciu na czerwono.Najprawdopodobniej grzejący się stabilizator skutecznie spowodował utlenienie się tego lutu.Stwierdziliśmy to dokonując pomiarów.
U mnie ten lut był głowną przyczyną usterki. Był na tyle utleniony iż musiałem usunąć z niego stare lutowie i pokryć nową cyną,choć wizualnie wyglądał na dobry.
Można nie usuwać plastikowej białej ramki od zegarów , a jedynie bardzo delikatnie ją odchylić zwalniając jej część zaczepów.
W większości jest to jedyna usterka tablicy.
Dla pewności można poprawić również luty samego stabilizatora TLE.
Miłej pracy-ostrożnie przy lutowaniu.



RE: Liczniki nie dzialaja, czy mozna cos zdzialac VAGIEM? - wurba - 05-02-2013

No i w zasadzie przy takiej usterce VAG może nie pomóc, choć zdarzają się wyjątki, bo licznik traci kontakt z łączem do diagnostyki.


RE: Liczniki nie dzialaja, czy mozna cos zdzialac VAGIEM? - derbik - 05-02-2013

Dzieki Pany, zalukam na forum szkody.



RE: Liczniki nie dzialaja, czy mozna cos zdzialac VAGIEM? - rodzynek - 05-02-2013

(05-02-2013, 14:46)daneczek76 napisał(a): Na wysokości stabilizatora TLE tylko na odwrotnej stronie płytki zegarów są trzy rezystory.
Należy wszystkim poprawić luty , szczególnie zwracając uwagę na ten oznaczony na zdjęciu na czerwono.Najprawdopodobniej grzejący się stabilizator skutecznie spowodował utlenienie się tego lutu.Stwierdziliśmy to dokonując pomiarów.
U mnie ten lut był głowną przyczyną usterki. Był na tyle utleniony iż musiałem usunąć z niego stare lutowie i pokryć nową cyną,choć wizualnie wyglądał na dobry.
Można nie usuwać plastikowej białej ramki od zegarów , a jedynie bardzo delikatnie ją odchylić zwalniając jej część zaczepów.
W większości jest to jedyna usterka tablicy.
Dla pewności można poprawić również luty samego stabilizatora TLE.
Miłej pracy-ostrożnie przy lutowaniu.[/color]

Pytanie, czy podobne czynności mogą również dotyczyć zegarów SGA (Galaxy dokładnie)? U mnie są tylko kontrolki poduszki, ręcznego i długich...