Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
jak sprawdzić wersję auta? - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (/forumdisplay.php?fid=13)
+---- Dział: Ogólno techniczny (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- Wątek: jak sprawdzić wersję auta? (/showthread.php?tid=2925)

Strony: 1 2


jak sprawdzić wersję auta? - m-blue - 27-01-2013 18:07

Witam,
do ubezpieczenia potrzebna jest wersja auta, z tego co widzę to są 3: trendline, comfortline i highline. Sprawa się tyczy sharana 2008/2009 1.9.

Na karcie gwar/ przeglądów jest wlepka, ale nigdzie nie ma wersji.
Może ktoś ma zestawienie co jest a czego nie ma w poszczególnych wersjach?


RE: jak sprawdzić wersję auta? - daneczek76 - 27-01-2013 19:21

dekoder VIN prawdę ci powie. wpisz vin w dekoder i powinieneś mieć wersje.
temat o tym TU KLICK TU


RE: jak sprawdzić wersję auta? - wurba - 27-01-2013 20:27

No właśnie jest na wlepce pod odpowiednim kodem. U mnie jest to kod E5C czyli wersja Family. Ale dekodowałem rodzicom paska z 98 i koledze też paska z 2007 i tam nie było w postaci kodu tylko wersja była nadrukowana obok nazwy modelu.


RE: jak sprawdzić wersję auta? - krisb - 27-01-2013 21:42

Nie no musi być wiecej wersji,bo u mnie jest na wlepie COMFOL4


RE: jak sprawdzić wersję auta? - m-blue - 27-01-2013 22:38

faktycznie było zakodowane na wlepce, wątki o dekodowaniu czytałem, ale nie dojrzałem, że poza wyposażeniem tam też jest wersja.


RE: jak sprawdzić wersję auta? - wesol - 28-01-2013 10:36

z tym ze mala uwaga. nazwa wersji wcale nie odzwierciedla co jest na wyposazeniu. To juz chlopaki z golfa rozszyfrowywali ze jak to mozliwe zeby auto teoretycznie topowe nie mialo albo szyberdachu albo innych dodatkowych rzeczy. Potencjalny kupujacy sobie indywidualnie konfigurowal auto.
Ja mam podstawowa wersje czyli basis i jest i klimatronic i grzanie siedzeń i grzana przednia szyba. Tylko elektrycznych szyb na 2 i 3 rząd nie mam czyli standard na przednie drzwi. Brak też halogenów czy klimatyzacji dwu sterfowej.


RE: jak sprawdzić wersję auta? - sharan2004 - 28-01-2013 12:11

dokładnie ja mam highline i mam prawie wszystko ( grzaną przednią,tylną szybę + grzane lusterka,elektrycznie składane lusterka, 12x airbag, 2x wbudowane foteliki dziecięce,wykończenie wnętrza "drewnem",multifunkcyjna kierownica,ksenony,halogeny przeciwmgłowe,navi kolorowa,grzanie siedzeń przednich,kubełkowe fotele przednie,podłokietniki do wszystkich siedzen jakie tylko są w aucie,sportowe zawieszenie,klimatyzowany schowek,skórzana tapicerka,ESP,parktronic przód+tył,fotochromatyczne wszystkie 3 lusterka,elektryczne szyby 1+2 rząd,tempomat,pełen fis,fabrycznie przyciemniane szyby,centralny zamek,alarm,coming home,kierunkowskazy w lusterkach,hak,klimatyzacja,pakiet chrom + chromowane relingi,lakier metalik i pewnie jeszcze coś by się tam znalazło o czym nawet pewnie nie wiem) ale za to np nie mam szyber dachu,klimatronika (mam manualny panel sterowania nadmuchem i klimatyzacją, a za głową kierowcy jest regulacja nadmuchem i strumieniem ciepła na tył,nawet nie wiem czy jest to dwustrefowa klima czy nie???) a na alegro np widziałem sharany w wersj highline w opisie a na foto jest to kompletne golasy. więc tak jak Wesol mówi to co jest na wyposażeniu auta to zależało od tego kto sobie te auto konfigurował


RE: jak sprawdzić wersję auta? - wesol - 28-01-2013 12:30

lakier raczej nie metalik a perła. TO z kolei umnie dzial na minus. w razie malowania czegkolowiek wieksze prawdopodobienstwo zlego doboru farby oraz to ze jest pieruńsko droga taka farba.


RE: jak sprawdzić wersję auta? - sharan2004 - 28-01-2013 14:45

lakier LC9Z nie jest aż tak strasznie drogi litr kosztuje od 76zł


RE: jak sprawdzić wersję auta? - piotto0 - 28-01-2013 14:47

Ja też nie mam pojęcia jaką mam wersje Big Grin bo "family" to nie jest typowa wersja wyposażenia. Nie ma takiej w ubezpieczalniach itd.
+ Na wlepce też mam COMFOL4
Wersje są: Basic, trendline, comfortline i highline.
Na początku po zakupie auta w ubezpieczeniu miałem wpisane Basic i nie było "połowy" tego co miałem ( np wpisane były 2 el.szyby a nie wszystkie jak mam itd. )
Teraz po prostu powiedziałem że to prawdopodobnie jest Comfortline i "podałem" co jest faktycznie na wyposażeniu, i to ubezpieczyciel zapisał. I na umowie już widnieje wszystko tak jak jest. I też cena auta trochę skoczyła ale przyzwoicie :-) Więc jestem zadowolony.