Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
twarde sprzęgło - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (http://www.vw-sharan.pl/forum/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (http://www.vw-sharan.pl/forum/forumdisplay.php?fid=13)
+---- Dział: Silnik Diesela (http://www.vw-sharan.pl/forum/forumdisplay.php?fid=63)
+---- Wątek: twarde sprzęgło (/showthread.php?tid=2909)

Strony: 1 2 3 4 5


twarde sprzęgło - wojtek80 - 25-01-2013

Witam
Mam Alhambre 1.9 tdi 115KM PD z 2007 roku przebieg 200.000. Po zakupie auta planowalem wymienic sprzęgło gdyż pedał cięzko sie wciskało. niedawno wymieniłem cały zestaw tj. koło dwumasowe, docisk, tarcze i łozysko z wysprzęglikiem. Spodziewałem sie po wymianie super miękkiego pedału a tymczsem pedał sprzęgła pracuje tak samo cięzko jak przed wymianą. Czy macie jakieś pomysły na "zmiękczenie pedału"?. Mnie do głowy przychodzi pompa sprzęgła ale nie jestem przekonany. Czytałem jeszcze o jakiejś "puszcze" na przewodzie cisnieniowym który idzie od pompy sprzęgła do wysprzęglika. Czy ktos wie co to jest i do czego służy owa "puszka" którą określają jako akumulator ciśnienia. Czy może to jest powód twardego pedału.

Pozdrawiam i dziekuję za odpowiedzi.


RE: twarde sprzęgło - marcyb3 - 25-01-2013

U mnie jak był twardy pedał sprzegła to okazało się ze był padnięty wysprzęglik z łożyskiem, ale jak miałem juz wszystko wyjęte to załozyłem nowy cały komplet


RE: twarde sprzęgło - a_robert - 28-03-2013

Witam,
mam taki sam problem z twardym sprzęgłem, czy ktoś rozwiązał temat.

Proszę o odpowiedź.


RE: twarde sprzęgło - wojtek80 - 11-09-2013

Witam

Walczę dalej z twardością pedału

Wymieniłem pompe sprzęgła i nic to nie dało. Pedał dalej twardy tak, że w korkach chce nogę urwać. Wymontowałem puszkę która jest na przewodzie od pompy do siłownika (to chyba ten tzw. akumulator cisnienia) i było bez tego jeszcze gorzej. To znaczy przy zmianie biegów miałem wrazenie że skrzynia biegów żegocze.
Prosze o jakies pomysły. Pozdrawiam


RE: twarde sprzęgło - wesol - 11-09-2013

sprawdz droznosc przewodow bo w niekotrych autach byly takie pseldo polzaowrki zwrotne ktore czasami sie psuly i tamowaly przeplyw plynu. Mialem taki przypadek w insigni.


RE: twarde sprzęgło - marcyb3 - 11-09-2013

wymien wysprzęglik a nie pompe sprzęgła i bedzie wszystko ok , przerabiałem to w sharanie


RE: twarde sprzęgło - wesol - 11-09-2013

wzsprzeglik juz kolega wymienial


RE: twarde sprzęgło - wojtek80 - 11-09-2013

Otóż to, że wysprzęglik był już wymieniany wraz z całym zestawem sprzęgła.
Przy okazji demontażu tej puszki (akumulator ciśnienia) o której pisałem wcześniej, miałem na wierzchu przewód metalowo-elastyczny. Dmuchałem w niego kompresorem i nie zauważyłem żadnych oporów.
Nie widziałem na przewodzie żadnych zaworków, chyba,że ich nie widać a są w środku przewodu.
Nie wiem czy to możliwe, ale słyszałem taką opinię, że kupiłem wzmocniony zestaw sprzęgła i docisk ma tak mocną sprężynę, że tak już będzie sprzęgło pracowało.



RE: twarde sprzęgło - 7M60C3_ASZ - 11-09-2013

wojtek80 dokładnie tak jak piszesz, od długiego czasu przeszukuje temat sprzęgła w necie, nie napisałeś w profilu jaki masz silnik niestety to przypadłość motorów 130/150KM, ja u siebie nawet myślałem zmienić tą ogromną sprężynę do której od góry jest pedał przyczepiony Wink. Te sprzęgła w niektórych egzemplarzach chodzą tak od nowości Sad. Jak przesiadam się do małej osobówki to mało pedału w podłogę nie wcisnę Big Grin . Ale takie sprzęgło ma i swoje zalety, po całodziennej jedzie po mieście nie ma się już ochoty na siłownie Smile


RE: twarde sprzęgło - wojtek80 - 11-09-2013

Mój silnik to 1.9 tdi 115 Km BVK
Podobno podciagnięty do 140 Km. Tak przynajmniej jest w dowodzie rejestracyjnym.
Co do sprężyny przy pedale, to zapomniałem napisać, że ją również demontowałem bo myślałem, że to przez nią sprzęgło jest tak twarde, ale bez niej było jeszcze twardsze i doszedłem do wniosku, że ona ma pomagać przy wciskaniu pedału.
Cóż, chyba pozostaje trenować prawą nogę na siłowni dla zachowania symetrii