Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
problemy ze skrzynią biegów? - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (/forumdisplay.php?fid=13)
+---- Dział: Ogólno techniczny (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- Wątek: problemy ze skrzynią biegów? (/showthread.php?tid=287)



problemy ze skrzynią biegów? - wermut - 12-02-2011 23:02

witam mam szarika z1.9 tdi z 97 roku . mam problem z (zamarzaniem) skrzyni biegów. problem pojawił się niedawno . w cześniejszych mrozach nie zamarzała skrzynia teraz wystarczy lekki mrozek -2 ,-3 stopnia C i nie mogę ruszyć lewarkiem od zmiany biegów a wbić wstecznego to już nie powie. problem znika ale muszę odczekać 10-15 min . byłem na warsztacie bo w grudniu wymieniali mi skrzynie to stwierdzili że trzeba wymienić olej więc wymieniłem ale przyszedł mrozek w nocy i lipa znów zamarzło . proszę o pomoc i porade co zrobić?


RE: problemy ze skrzynią biegów? - lucek2825 - 13-02-2011 11:21

Może to nie jest wina samej skrzyni, tylko sterowania nią. Sprawdź ciegna między lewarkiem a skrzynią, może to one zamarzają.


RE: problemy ze skrzynią biegów? - wermut - 13-02-2011 20:31

a jak to zabezpieczyć ? co zrobić? nie chcem by mnie naciągneli na warsztacie.


RE: problemy ze skrzynią biegów? - lucek2825 - 13-02-2011 21:57

Te cięgna to linki w pancerzu. Może któryś koniec pancerza jest dziurawy tzn. na końcach pancerza są takie fabryczne "zarobienia" które powinny być szczelne i nie dopuszczać na samą linkę wody. może któreś jest uszkodzone i linka zamarza tak jak np. linki od ręcznego. musisz to sprawdzić(dostęp raczej tylko od spodu).