Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Jakie opony do SGA- nośność, rozmiar - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (/forumdisplay.php?fid=13)
+---- Dział: Ogólno techniczny (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- Wątek: Jakie opony do SGA- nośność, rozmiar (/showthread.php?tid=2746)



RE: Jakie opony do SGA- nośność, rozmiar - wielkasliwa - 01-09-2014 08:52

Witajcie

Z racji tego, że całe życie spędziłem za kółkiem Audi Quattro nigdy nie zastanawiałem się jaką markę czy rodzaj opon wybrać na zimę. Latem to inna sprawa ( najlepiej spisywały się Continental Sport contact 3 ) i tak nie wyprowadzisz samochodu z równowagi na suchym a w zimę byłem w stanie zużyć trzy komplety opon ( nie pytajcie jak Big Grin )
Teraz gdy przyszło mi jeździć ośką bez żadnych gadżetów typu ESP postanowiłem zainwestować w dobre opony zimowe. Kupiłem z autem komplet Firestone Winterhawk ale to jakaś lipa jest i nadają się tylko, jak napisał kolega wcześniej, na huśtawkę dla dzieci.

co polecacie w rozmiarze 16-17 cali ??
z góry dzięki. Pozdrawiam


RE: Jakie opony do SGA- nośność, rozmiar - empoli71 - 01-09-2014 13:21

Witam kolego ja już drugi rok ujeżdzam Bfgodrich i jestem bardzo zadowolony.Dobre prowadzenie po śniegu
kilka razy wygrzebałem się z zaspy z której myślałem że bez pomocy nie da rady.Dobra droga hamowania,stosunkowo ciche jak na zimówki,po zrobieniu 15tkm nie widać dużego zużycia.Rozmiar który posiadam to 215/60/16


RE: Jakie opony do SGA- nośność, rozmiar - piotto0 - 01-09-2014 14:48

(01-09-2014 08:52)wielkasliwa napisał(a):  Witajcie

Z racji tego, że całe życie spędziłem za kółkiem Audi Quattro nigdy nie zastanawiałem się jaką markę czy rodzaj opon wybrać na zimę. Latem to inna sprawa ( najlepiej spisywały się Continental Sport contact 3 ) i tak nie wyprowadzisz samochodu z równowagi na suchym a w zimę byłem w stanie zużyć trzy komplety opon ( nie pytajcie jak Big Grin )
Teraz gdy przyszło mi jeździć ośką bez żadnych gadżetów typu ESP postanowiłem zainwestować w dobre opony zimowe. Kupiłem z autem komplet Firestone Winterhawk ale to jakaś lipa jest i nadają się tylko, jak napisał kolega wcześniej, na huśtawkę dla dzieci.

co polecacie w rozmiarze 16-17 cali ??
z góry dzięki. Pozdrawiam

Na zimę ? Bierz Continentale TS 850 - moim skromnym zdaniem nie znajdziesz lepszej zimowej opony.
ew. b. dobre GoodYear UG 8, teraz są też UG 9.


RE: Jakie opony do SGA- nośność, rozmiar - Czerwony - 01-09-2014 18:27

Przed ostatnią zimą kupiłem Hankook i*cept Evo [link] i jest ok. Jeżdżę głównie po "odkurzonym" mieście, ale zrobiłem też jedną trasę po mocno zawianych drogach i prowadziły się bardzo grzecznie.

Wymieniłem je dosyć wcześnie i bałem się czy nie zużyją się za bardzo przy długim jeżdżeniu w stosunkowo wysokiej temperaturze, ale na koniec sezonu wyglądały bardzo dobrze.


RE: Jakie opony do SGA- nośność, rozmiar - jaro211 - 01-09-2014 18:58

siema ja kupiłem na tę zime takie jak czerwony zobacze jak sie spisza jezdziłem na uniroyal plus66 i continental cross contact i one tez smigaly fajnie Smile


RE: Jakie opony do SGA- nośność, rozmiar - raventes - 02-09-2014 18:49

Czy na oryginalną felgę stalową w jakie Sharan był wyposażony fabrycznie da się bez problemu założyć opony o szerokości 215 ???


RE: Jakie opony do SGA- nośność, rozmiar - empoli71 - 02-09-2014 18:57

Tak ja mam założone zimówki o takim rozmiarze no stalówkach


RE: Jakie opony do SGA- nośność, rozmiar - piotto0 - 02-09-2014 22:37

Da sie :-)


RE: Jakie opony do SGA- nośność, rozmiar - blabson - 11-09-2014 06:59

Mam pytanie,znalazłem tanio alusy:
Felgi frmy Borbet
Model: CA70738 K1
Rozmiar: 7Jx17H2 Si11
Rozstaw śrub: 5x112
ET50
Opony: ContiSportContact3 225/45/R17 91W FRoto

i tu pytanie czy one wejdą i czy nie będą one haczyć o wnękę koła,co przy skręcaniu,jaki wzrost spalania? proszę o szybką odpowiedz


RE: Jakie opony do SGA- nośność, rozmiar - piotto0 - 11-09-2014 22:33

Wejdą, nie będą o nic haczyć ani wystawać - przy skręcaniu OK.
Wzrost spalania przy takich zmianach i naszych autach( 205 - 225 itd ) jest tak mały że go nie odczujesz.