Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Jakie opony do SGA- nośność, rozmiar - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (/forumdisplay.php?fid=13)
+---- Dział: Ogólno techniczny (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- Wątek: Jakie opony do SGA- nośność, rozmiar (/showthread.php?tid=2746)



RE: Jakie opony do SGA- nośność, rozmiar - Czerwony - 24-02-2014 20:42

(24-02-2014 11:49)kapitan7 napisał(a):  Ale się dzieje Panowie Smile

Mam pytanie do wymiataczy Tongue - co znaczy literka C na oponie? - czy do mojego sharana 99r też muszę taką mieć - pytam bo się już trochę pogubiłem.

C - od commerial, czyli do dostawczaków, wyższa nośność.

Rocznik samochodu za dużo tu nie ma do powiedzenia, bo warunki pracy opony (masa, prędkości) będą te same w każdym roczniku.


RE: Jakie opony do SGA- nośność, rozmiar - darek72 - 24-02-2014 23:34

Kapitan jeżeli użytkujesz auto jako osobowe a nie jako ciężarówkę to nie musisz mieć opon z literką C wystarczą tzw. XL czyli nośność 95 nokian też jest nie złą gumą jak się domyślam kupiłeś przez neta . Musisz pamiętać o jednym kupując oponę przez np. Allegro w razie reklamacji musisz oponę odesłać na swój koszt a może się zdążyć ze reklamacja będzie nie uznana i oponę odbierzesz też na swój koszt i okazje h..j strzeli mowa o cenie oczywiście a za dwieście parę zł można dostać np KLEBERA i na pewno lepsze od Yokohamy


RE: Jakie opony do SGA- nośność, rozmiar - piotto0 - 24-02-2014 23:44

KLEBERY lepsze od Yokohamy to mogą być co najwyżej w cenie - tzn są pewnie tańsze. Zresztą to całkiem inna półka, klebery to do klasy budżet można zaliczać a Yoko- do średniej/premium. Na Yokoham'ach nie jeździłem - ale na kleberach parę osób / znajomych jeździło i jak popadało to dramat zresztą sam miałem okazję się przejechać w prawdzie nie SGA tylko Vectrą ale jak przy silniku 100km ~ w benzynie i normalnym ruszaniu trakcji na mokrym nie było to ja dziękuję za taką oponę ...


RE: Jakie opony do SGA- nośność, rozmiar - ARTUROO26 - 25-02-2014 16:21

w służbowej astrze mam klebery dynaxer i powiem, że o ile na mokrym są kiepskie to napewno mają niską scieralność i na suchym sobie radzą i wg mnie są dość ciche. Pytanie co dla kogo i do czego Wink jesli chce sie żeby opony kleiły to toyo proxes t1r i będą kleić jak głupie Smile tyle, że 10k i śmietnik Wink


RE: Jakie opony do SGA- nośność, rozmiar - jarek_1981 - 25-02-2014 20:51

Zgadzam się z kolegą, w poprzednim samochodzie miałem komplet toyo t1r i jazda po mokrym asfalcie to była bajka, na żadnych innych oponach mi się tak dobrze nie jeździło ale ścieralność faktycznie 10-20tys km i śmietnik...


RE: Jakie opony do SGA- nośność, rozmiar - darek72 - 25-02-2014 23:24

Na wodę uniroyal tylko że są głośniejsze i w trakcie eksploatacji głośność wzrasta ponieważ opony mają tendencje do ząbkowania nie stety coś za coś . Albo Michelin cichy dobrze się trzyma drogi i paliwko mniej idzie ale za to cena ....! Wink


RE: Jakie opony do SGA- nośność, rozmiar - darek72 - 26-02-2014 00:05

No nie żeby głowa bolała ale są głośniejsze np od klebera ze średniej półki no i obserwuj Stasio cz miałem racje z tym ząbkowaniem tak co 4/5 tysi km pozdrawiam


RE: Jakie opony do SGA- nośność, rozmiar - wesol - 26-02-2014 09:32

jezdze na uniroyalach juz sporo. I w golfie i w polo i w sharanie. Nic nie zabkuje. Jak zabkuje to masz wywalone amorki i tyle w temacie.


RE: Jakie opony do SGA- nośność, rozmiar - piotto0 - 26-02-2014 15:19

Najnowsze testy opon 2014r.
http://www.oponeo.pl/artykul/test-opon-letnich-2014-w-rozmiarze-225-45-r17

Mogę jedynie powiedzieć ze po jednym nie pełnym sezonie jeżdżenia na tych oponach przyznaję rację w 100%.
Już się pomału nie mogę doczekać zmiany na letnie ogumienie.

Myślę że też najlepiej w ten sposób jest kupować ogumienie, patrzymy na rankingi, czytamy opinie ludzi + opinie w sklepach np. oponeo
Ew. dopytamy tych co mają takie opony o jakie nam chodzi i zabieramy się na zakupy Smile


RE: Jakie opony do SGA- nośność, rozmiar - tsitko - 26-02-2014 21:43

jakie mozecie polecic opony w rozmiarze 225/45 R17 94V??