Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
problem z glosnikami sharan 1.9tdi 1999 - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: CAR AUDIO -- CB-RADIO -- NAWIGACJE (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-CAR-AUDIO-CB-RADIO-NAWIGACJE)
+--- Dział: Car Audio (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Car-Audio)
+--- Wątek: problem z glosnikami sharan 1.9tdi 1999 (/Thread-problem-z-glosnikami-sharan-1-9tdi-1999)

Strony: 1 2


problem z glosnikami sharan 1.9tdi 1999 - wurt72 - 08-02-2011

witam

mam sharan 1.9 tdi z 1999
przestala grac cala lewa strona glosnikow
mam nadzieje, ze problem jest niewielki bo nie chce inwestowac w glosniki
jak sprawdzic, czy to nie wina glosnikow


RE: problem z glosnikami sharan 1.9tdi 1999 - fotograf123 - 08-02-2011

Raczej nie możliwe żeby padło ci 4 lub 8 głośników sprawdził bym podłączenie do radia może się kostka wysuneła albo masz problem z radiem Balans lewa - prawa.

Pozdrawiam...


RE: problem z glosnikami sharan 1.9tdi 1999 - red - 08-02-2011

kolego jak nie gra cała strona to raczej wina podłączenia - wybebesz radio i zobacz jak wygląda podłączenie - zdarza się radio jest wadliwie podłączone (oczywiście nie fabrycznie tylko po modach różnego typu Confused)
drugą możliwą przyczyną jest spalona końcówka mocy - wtedy uszkodzona strona gra ale strasznie cicho
padnięcie 2 głośników na raz i to jeszcze po tej samej stronie jest mało prawdopodobne (przy w miarę normalnej eksploatacji oczywiście) więc raczej ich nie trzeba będzie wymieniać


RE: problem z glosnikami sharan 1.9tdi 1999 - Hamamatsu - 09-02-2011

ja bym zaczął od sprawdzenia sygnału wyjściowego z radia


RE: problem z glosnikami sharan 1.9tdi 1999 - maciek-basia - 09-02-2011

a ja radziłbym sprawdzic łącze przy przednich dzwiach od kierowcy tam jest kostka rozkrecana i tam gdy przestanie jeden to pujdzie cała strono bo jest podpiete szeregowo


RE: problem z glosnikami sharan 1.9tdi 1999 - fotograf123 - 09-02-2011

maciek-basia jak to szeregowo basy i gwizdki ?. czy chodzi ci o doprowadzenie sygnału a co z tyłem przecież masz przód i tył w radiu powinno być osobno ?. Big Grin


RE: problem z glosnikami sharan 1.9tdi 1999 - wurt72 - 09-02-2011

w przyszlym tygodniu jade do kolegi, ktory ma garaz i tam sobie sprawdzimy.
dzieki za info. jesli to radio, to spoczko bo i tak mam zamiar zmienic

pozdro dla wszystkich

p.s. napisze jak rozwiazemy problem


RE: problem z glosnikami sharan 1.9tdi 1999 - Charles - 09-02-2011

Zacząłbym od sprawdzenia balansu na radiu. Może Ci ktoś przestawił i nie zauważyłeś. Później podpiąłbym na chwilę inne radio (działające) i wtedy by się wyjaśniło, czy padło radio, czy coś z podłączeniami. Jak radio no to masz załatwioną diagnozę. Jak nie no to już grzebanie w kablach...


RE: problem z glosnikami sharan 1.9tdi 1999 - wurt72 - 09-02-2011

z balansem jest wszystko oki, fader tez sprawdzony
mam nadzieje, ze to radio, bo w kablach nie chce mi sie w zimie grzebac


RE: problem z glosnikami sharan 1.9tdi 1999 - maciek-basia - 10-02-2011

witam pisałem tak bo ja tak miałem jak kupiłem auto w niemczech cała lewa strona nie działała włacznie ze sterowaniem szyb ,lusterek okazało sie ze kable były poprzecierane w tej puszce wystarczy gume podwinąc a ona jest rozkrecana i tam miałem defekt po ponownym połonvczeniu wszystko wruciło do normy