Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Wskazania/dziwne wskazania czujnika temperatuty płynu chłodzącego sil.benz. - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-DZIA%C5%81-TECHNICZNY)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Sharan-Alhambra-1995-2009-Galaxy-1995-2005)
+---- Dział: Silnik Benzynowy (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Silnik-Benzynowy--64)
+---- Wątek: Wskazania/dziwne wskazania czujnika temperatuty płynu chłodzącego sil.benz. (/Thread-Wskazania-dziwne-wskazania-czujnika-temperatuty-p%C5%82ynu-ch%C5%82odz%C4%85cego-sil-benz)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


RE: Podnosząca się temperatura płynu - moherydz - 01-04-2011

(31-03-2011, 22:15)juby6 napisał(a): Koledzy powiedzcie mi gdzie znajduje się czujnik temperatury płynu i czy można w jakiś sposób sprawdzić temperaturę. Termostat wymieniony alternator zrobiony a temperatura znowu mi się podnosi do 4 kreski Sad

Czujnik temperatury masz na przewodzie powyżej termostatu. Są tam trzy czujniki, a środkowy (bodajże niebieski) to ten którego szukasz.

Sharan 2,8 97r.
Schemat rezystancji dla czujnika temperatury płynu (G62) i czujnika temperatury kolektora dolotowego (G72).

Wykres A obrazuje rezystancje w przedziale temperatur 0...50 °C
Wykres B obrazuje rezystancje w przedziale temperatur 50...100 °C.

Przykład:
◆ 30 °C wykazuje opór 1500...2000 ω
◆ 80 °C wykazuje opór 275...375 ω
   


RE: Podnosząca się temperatura płynu - juby6 - 01-04-2011

czy jak podłęcze pod VAGa to wykaże błąd czujnika temperatury czy coś w tym stylu ??

a powiedzcie mi ile powinno wejść płynu do układu chłodzenia bo może jak robili mi silnik to za mało wlali. Bo dzisiaj rano musiałem dolać z około 3-4 setek.


RE: Podnosząca się temperatura płynu - fotograf123 - 02-04-2011

wykaże że czujnik jest padnięty
a płynu powinno być powyżej minimum w zbiorniku wyrównawczym ....

Zobacz czy masz czysty płyn ?. czy brązowy...?.


Gdzie jest czujnik temperatury wody ADY bardzo wazne - alhambra99 - 05-01-2012

Witam. Potrzebuje Waszej pomocy. Mam Alhambre 99r 2.0 ADY 115KM, problem polega na tym, że wskaźnik temperatury plynu chłodzącego na desce przy zegarach pokazyje mi max ok 45 stopni i dale nie idzie, wymienilem termostat WELER czy jakos tak przy okazji pompe wody i płyn. Nic to nie dało. Znalazłem jeden czyjnik temperatury na przewodzie wody z przodu miedzy chłodnicą a silnikiem (od spodu węza na łączeniu) brązowy z 4 pinami. odpiąłem go aby sprawdzić czy to ten ale wskazówka dalej działa tak jak wczesniej tzn do ok 45 stopni i nic wiecej na odpietym czujniku. Wiec jak mniemam to nie ten czujnik. PS w aucie grzanie działa super, goroco az w morde szczypie Smile. Koledzy gdzie jest inny czujnik/i z dokladnym opisem jak i gdzie jak mozecie napisac i ew jego numer albo lik do allego aby zobaczyc jaki na wzor. dzieki


RE: Gdzie jest czujnik temperatury wody ADY bardzo wazne - tomamar - 05-01-2012

    Czujnik który ja wymieniłem znajduje się przy górnym wężu od chłodnicy przy silniku Ma kwadratową kostke na 4 piny


falowanie wskaznika temperatury - dominika2003 - 08-01-2012

po rozgrzaniu do 90 st. wskazowka spada na 50 st. i na czasy faluje 90-50- 70 -90-50 co z tym zrobić



RE: falowanie wskaznika temperatury - wesol - 08-01-2012

instalacje bedzie ciezko sprawdzic choc mozesz sprobować. Na pierwszy ogien chyba jednak wymienic czujnik temperatury bo nie jest jakis mega drogi. Jesli to nie pomoże to trzeba bedzie kabloteke pruć i sprawdzać czy nie ma przetarcia jakiegoś.


RE: Gdzie jest czujnik temperatury wody ADY bardzo wazne - alhambra99 - 11-01-2012

ok dzieki o to chodziło.


Wskazania temperatury cieczy na zegarach, silnik ADY - alhambra99 - 11-01-2012

Mam takie pytanie. Jak Wam wskazuje temp. plynu na desce przy zegarach? tzn czy jak sie nagrzeje silnik to jest wskazówka "pionowo" czy wychyla sie troche dalej? pytam bo mialem wczesniej inne auta i zawsze byla max pionowo a tu wychyla sie dalej o ok 2 milimetry tak, ze pokazuje kolo 100 stopni. dodam, ze uklad mam sprawny z nowym plynem i pompa, zmienilem czujnik temp bo wczesniejszy pokazywal max 45 stopni. kupilem tanioch za 10 zł z foty i chyba zawyza troche. czy tak ma byc czy jak sie domyslam czujnik pokazuje w caly swiat.


RE: falowanie wskaznika temperatury - loger - 24-01-2012

Na 100% czujnik temperatury u siebie miałem to samo. Po wymianie ok.