Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Układ zasilania paliwa w AUY - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-DZIA%C5%81-TECHNICZNY)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Sharan-Alhambra-1995-2009-Galaxy-1995-2005)
+---- Dział: Silnik Diesela (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Silnik-Diesela--63)
+---- Wątek: Układ zasilania paliwa w AUY (/Thread-Uk%C5%82ad-zasilania-paliwa-w-AUY)

Strony: 1 2


Układ zasilania paliwa w AUY - lech181 - 22-12-2012

Witam wszystkich chciałbym żeby ktoś mi doradził ponieważ mam problem z układem zasilania w swoim sharanie z 2002r a mianowicie silnik mi raptownie gaśnie odpala normalnie i nagle w czasie jazdy gaśnie i później nie mogę jego uruchomić. Wymieniłem filtr paliwa na nowy przed zimą, teraz jak zgaśnie to filtr jest pusty bez ON. I mam pytanie czy jest możliwe żeby pompa paliwo raz podawała raz nie, czy jak ściągnę przewód jeden z filtra włączę zapłon to pompka powinna dawać paliwo? Doradźcie czego mam szukać? Huh


RE: Układ zasilania w silniku AUY - wesol - 22-12-2012

mozliwe czmu mialo by nie byc. Przeciez zawsze moze byc tak ze albo przekaznik tryzma tylk przez chwile i odpuszcza tak samo jak moz ebyc tez tak ze silniczke pompki juz sie konczy a mianowicie jego szczotki itp czy chocby to ze smok w tym koszyku pompki jest zapchany. Nie wiem w czym problem zeby to wszystko zdiagnozowac. Zawsze mozesz pompke podlaczyc na "krótko" i bedziesz wiedzial czy pompuje jak wlasnie wezyk np przy filtrze odlaczysz. Mozesz zaroweczke podlaczyc pod przewody idace do pompki i bedziesz wiedzial zawsze kiedy dostaje napiecie. Mozesz koszyk wyciagnac z baku i sprawdzic co tam sie dzieje. Problem jedynie w tym ze w poliftach jak dobrze pamietam nie ma klapki rewizyjnej i trzeba bak sciagac w dół by sie dostac do koszyka pompki.


RE: Układ zasilania paliwa w AUY - lech181 - 22-12-2012

właśnie o to mi chodzi że nie widziałem tam nigdzie okienka żeby dostać się od góry do baku i to stwierdzić i pewnie bez wyciągania baku się nie obejdzie bo jak pisałem ściągając wężyk z filtra nie ma paliwa jest sucho


RE: Układ zasilania paliwa w AUY - kaskader - 22-12-2012

Ja u siebie tez ten temat przerabialem nic trudnego musialem zdemontowac z prawej strony czesc wykladziny podlogowej przez otwor rewizyjny wyciagnalem pompke wyczyscilem sitko wszystko wymylem i smaigam pozdrawiamSmile
ja tez sie zastanawialem na sciagnieciem zbirnika ale w wersji po lifcie wedlug mnie nie ma takiej potrzeby bo otwor rewizyjny do pompki jest w aucie Smile


RE: Układ zasilania paliwa w AUY - wesol - 22-12-2012

tez mi sie tak wydawalo ale dyrowi w fordzie galaxy tez szwankowalo to mu mechs wyciagal caly bak. W transporterach zdaj sie nie bylo klapy rewizyjnej i tam byl ten ból.
W takim razie nie ma co sie zastanawiac tylko wyciagaj pompke podajaca i sprawdzaj.


RE: Układ zasilania paliwa w AUY - kaskader - 22-12-2012

wyciagac i dzialac Big GrinBig GrinBig Grin


RE: Układ zasilania paliwa w AUY - wesol - 22-12-2012

to nie zaworek zwrotny tylko zawór termiczny puszczajacy paliwo powrotne do filtra by podgrzac go. jak juz jest nagrzany to puszcza paliwo do baku. Sa tam dwa oringi ale ich nieszczelnosc ne ma nic wspolnego z tymi problemami.
Problemy sa jak ten trojnik przepuszacza powietrze do filtra ale w silnikach tdi VP gdzi enie ma pompki w baku. PD'ki maja tak apompke wiec powietrze jest w razie co wywalone.


RE: Układ zasilania paliwa w AUY - kaskader - 23-12-2012

Ja tam obstawiam na ta pompke trzeba sie jej przyjzec czyli zdemontowac wyczyscic i zamontowac wtedy zobaczyc ja u siebie zaworek zmienilem ale poprawy nie bylo ale jak juz pompka wpadla w moje rece to od razu problem ustapil:Smile


RE: Układ zasilania paliwa w AUY - lech181 - 23-12-2012

też obstawiam na pompkę i po świętach biorę się za nią tylko mnie martwi czy jest to okienko żeby do niej się dobrać bu u mnie na razie siarczysty mróz trzyma a garaż mam nie ogrzewany



RE: Układ zasilania paliwa w AUY - kaskader - 23-12-2012

Kolego moje auto to Szatan z roku 2000 juz ten po lifcie i ja obstawiam ze okno rewizji na pewno masz tak wiec zycze powodzenia Big Grin