Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Wymiana świec - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (/forumdisplay.php?fid=13)
+---- Dział: Silnik Benzynowy (/forumdisplay.php?fid=64)
+---- Wątek: Wymiana świec (/showthread.php?tid=2651)



Wymiana świec - dragon - 10-12-2012 20:24

Witam.
Temat niby prosty. Kupiłem komplet świeć + klucz do świec. I tu "zaczęły się schody", o ile klucz 16 pasuje do świecy to nie mieści się w gniazdo świecy.
Czy do sharana jest potrzebny jakiś specjalny serwisowy klucz?
Pozdrawiam
i czekam na podpowiedzi.


RE: Wymiana śiwiec - wojci - 10-12-2012 22:53

To ja się podłączę do pytania ale o klucz do silnika 1,8T
Jaka powinna być długość klucza żeby można go było włożyć.
Tu mój klucz przedłużony przeze mnie delikatnie, korzystałem z niego przy silniku 1,8T APU w A4 ale tam miałem silnik wzdłużnie i nic nie blokowało mi dostępu do gniazd świec a tu nie mogę.

https://picasaweb.google.com/lh/photo/rrtM3oV5VL2AcANJcLJMBtHzcosLUFoZ7fKj1adQTJ0?feat=directlink

Czy klucz o standardowej długości będzie ok?
Standardowy klucz ma ok 15cm.


RE: Wymiana śiwiec - dragon - 11-12-2012 00:57

mam bardzo podobny klucz do twojego wojci, ale nie wchodzi mi do gniazda świec. Jest po prostu za gruby.


RE: Wymiana śiwiec - ENDRJU222 - 11-12-2012 13:43

(11-12-2012 00:57)dragon napisał(a):  mam bardzo podobny klucz do twojego wojci, ale nie wchodzi mi do gniazda świec. Jest po prostu za gruby.
hmm to bardzo dziwne, bo skoro nie włożysz go już na początku to jakim sposobem ma tam wejść jakikolwiek inny klucz? nie kojarzę żeby robili samorozszerzalne klucze Big Grin nie wiem jak u Was koledzy dokładnie wygląda pokrywa zaworów i jak głębokie są same gniazda, ale w escorcie moich staruszków też jest głęboko i taki klucz standardowy jak pokazujecie wchodzi. Ja z kolei w swojej 626 wyposażyłem się w taką nasadkę jak na fotce i proponowałbym Wam też spróbować - nasadka do klucza, potrzebna oczywiście jest też przedłużka i klucz, ale raz kupisz i masz już na lata. a jak widzisz ścianki tej po lewej są tylko minimalnie grubsze od samego rozmiaru 16. te klucze które pokazujecie jak dobrze kojarzę mają więcej metalu na zewnątrz i właśnie do szerokich otworów pasują.


RE: Wymiana śiwiec - wojci - 11-12-2012 18:45

mój ma małą średnicę zewnętrzną, czy ktoś z was kto ma silnik 1,8T powie jaką długość powinien mieć klucz, żeby można go było włożyć bez kolizji z nadwoziem??


RE: Wymiana śiwiec - dragon - 11-12-2012 23:40

(11-12-2012 13:43)ENDRJU222 napisał(a):  hmm to bardzo dziwne, bo skoro nie włożysz go już na początku....
chyba o taki klucz chodzi z bardzo cienkimi ściankami, poszukam może się uda wymienić śiwece


RE: Wymiana śiwiec - Rakus - 12-12-2012 00:38

BEz problemu kupisz taki klucz nasadowy do świec. Ja mam u siebie w zestawie taki o cienkich ściankach. W P 406 też była jazda, bo świece są umiejscowione głęboko. Poza tym są osadzone w takich rurkach, więc też musiał być klucz o cienkich ściankach by się zmieścił między świecę i tę rurkę.


RE: Wymiana świec - Endriu Fakowski - 14-07-2019 14:18

Cześć . Temat trochę archiwalny ale dopiszę coś od siebie. Mam 2.0 ATM i do wymiany świec użyłem klucza rurkowego , przedłużyłem go za pomocą stalowej rurki o grubych ściankach , połączyłem to śrubkami na przelot .I taką oto radosną twórczością garażową poradziłem sobie bez udziału mechaniorów naciągaczy. Właśnie kilka dni temu straciłem zaufanie do ostatniego "warsztatu" w mojej okolicy . Cholerni partacze ! Czy im się wydaje że jak stare auto , to już nie należy mu się porządna naprawa ?!?!?!: