Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Jakiego diesla wybrać/ róznice między silnikami? - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-DZIA%C5%81-TECHNICZNY)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Sharan-Alhambra-1995-2009-Galaxy-1995-2005)
+---- Dział: Silnik Diesela (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Silnik-Diesela--63)
+---- Wątek: Jakiego diesla wybrać/ róznice między silnikami? (/Thread-Jakiego-diesla-wybra%C4%87-r%C3%B3znice-mi%C4%99dzy-silnikami)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


RE: Jakiego diesla wybrać/ róznice między silnikami? - RAFFEN - 21-06-2014

(21-06-2014, 10:39)wesol napisał(a): Kto kupuje auto z duz amoca by jezdzic jak SDI??

Wiadomo.Ja tam nie katuje samochodu,nie ruszam z pod każdych świateł na piskach,chodzi o to zeby byle jakie g....o mnie nie brało,czy jakieś cwaniaki w starych bmkach pierdzieli za sharanem,no i przy wyprzedaniu żeby być spokojniejszym.Tongue


Mod - smok_wawelski
Na forum nie używamy wulgaryzmów - nawet tych "lekkich"



Czy lepiej 115 KM ,130 KM,czy 110 KM - Mazur1908 - 21-03-2018

Koledzy zastanawiam się czy zmieniać moją alhambrę 110 AFN na polift 115 , 130 , jeżdzę teraz 3/4 kilometrów po mieście ( Łódz ) , w sezonie letnim więcej w trasy , moja ala chodzi naprawdę nieżle , ale cały czas zastanawiam się nad troszkę nowszą 2004 - 2006 rok , czy jest sens , kolega mi mówił bo ma galaxy 115 km , a wcześniej miał w starej budzie 110 , że ta 115 mu więcej pali , jak uważacie bo niedługo kończy mi się oc i mam zagwostkę , proszę o wasze opinie
jeszcze jedno ,czy jest różnica w spalaniu między 115 a 130 KM ? ogólnie któraś wersja lepsza ?


RE: Jakiego diesla wybrać/ róznice między silnikami? - Czerwony - 21-03-2018

Takie pytanie to trochę o wyższości świąt...
My nie wiemy w jakim stanie jest samochód obecny.
Nikt nie wie (Ty też) w jakim stanie będzie ewentualny następca.
No to o czym gadamy?

Piszesz że chodzi nieźle, więc jaki jest powód pytania?


RE: Jakiego diesla wybrać/ róznice między silnikami? - wesol - 21-03-2018

Ja tam wolałbym w obecnych czasach VP niż PD. To już i tak silnik na pompowtryskach archaik problematyczny a ceny napraw dość wysokie.
Regulator spalania masz pod prawą nogą. o ile AVG nie poszalejesz tak już 130 konnym napewno poczujesz większy niuton.


RE: Jakiego diesla wybrać/ róznice między silnikami? - Mazur1908 - 21-03-2018

"Piszesz że chodzi nieźle, więc jaki jest powód pytania? "
napisałem wyrażnie że zastanawiał się nad czymś trochę nowszym ,
Wesoł chyba Cię posłucham i jeszcze ze dwa lata się poturlam , sprzęgło wymieniłem ze 2 lata temu na jednomas i chodzi ładnie , turbinka póki co sucha , rozrząd 20.000 tysi dopiero zrobił ....... trza go chyba jeszcze wyjeżdzić


RE: Jakiego diesla wybrać/ róznice między silnikami? - Bogos - 21-03-2018

Jeśli ci wygląd zewnętrzny nie przeszkadza i nie musisz mieć wer.chrom to zostań co masz. Jak już będziesz chciał zmieniać koniecznie na coś nowszego to szukaj AUY. Z praktyki ma dużo lepszy dostęp do Ew.naprawy w komorze silnik niż ASZ. Pozdro


RE: Jakiego diesla wybrać/ róznice między silnikami? - Mazur1908 - 21-03-2018

tak sobie pomyślałem że kilka lat młodszy i buda polift trochę ładniejsza , ale faktycznie tu wiem co mam , co zrobiłem już , Dzięki kolego


RE: Jakiego diesla wybrać/ róznice między silnikami? - wesol - 21-03-2018

Stań się liczy nie rocznik. Jak zacznie kiepsko palić to na dzień dobry pompki za 1500-1700 zł plus oringi robota itp i prawie dwa patyki co nie daje gwarancji że spokój będzie na kolejne 300 czy 500 tys km. Afn to też dla mnie nie za ciekawa jednostka bo wolałbym alh lub ASV ale ujdzie. Jeśli by mi siadł motor to przekładka albo na vp albo cr.


RE: Jakiego diesla wybrać/ róznice między silnikami? - Mazur1908 - 21-03-2018

CR - co to ?


RE: Jakiego diesla wybrać/ róznice między silnikami? - Bogos - 21-03-2018

Common Rail. Wspólna szyna wtrysku paliwa.