Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Jakiego diesla wybrać/ róznice między silnikami? - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-DZIA%C5%81-TECHNICZNY)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Sharan-Alhambra-1995-2009-Galaxy-1995-2005)
+---- Dział: Silnik Diesela (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Silnik-Diesela--63)
+---- Wątek: Jakiego diesla wybrać/ róznice między silnikami? (/Thread-Jakiego-diesla-wybra%C4%87-r%C3%B3znice-mi%C4%99dzy-silnikami)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


RE: Jakiego diesla wybrać/ róznice między silnikami? - m-blue - 25-03-2013

(25-03-2013, 13:46)dmusek napisał(a): Abstrachując od tematu... To jaki silnik wybrać?
Ja szukałem 1.9130KM min., bo że diesel to już nie będę tłumaczyćSmile Mechanik mnie doradził, że jak sam kupuję, to lepiej szukać 115KM i podkręcić, niż mieć 130 lub 150 już zrobione, albo fabryczne, bo nie wiadomo jak kto jeździł i osprzęt mógł mocno w tyłek dostać. Wszystko kwestia tewgo na ile ma się możliwość sprawdzić auto, na ile sięktoś zna na mechanice, ja średnio, raczej elektronika.
Inna sprawa, że w 115 KM masz w czym wybierać, reszty jest jak na lekarstwo.




RE: Jakiego diesla wybrać/ róznice między silnikami? - Scrappy - 25-03-2013

m-blue 115-tke też ktoś mógł katować.Jeśli ja bym miał wybierać to nie słabszy niż te 110-115KM i nie te nieszczęsne 2.0 TDI. Na resztę bym nie patrzył bo jak by się znalazł dobry egzemplarz 130KM to bym brał. Ja też zawsze mówię, że może mieć rysy, silnik brudny itp. Wtedy widać że np. gdzieś się poci, gdzieś podcieka i wiem co kupuję, a nie jak otwieram maskę i wali w twarz owocowym zapachem.


RE: Jakiego diesla wybrać/ róznice między silnikami? - daneczek76 - 25-03-2013

(25-03-2013, 16:12)m-blue napisał(a):
(25-03-2013, 13:46)dmusek napisał(a): Abstrachując od tematu... To jaki silnik wybrać?
Ja szukałem 1.9130KM min., bo że diesel to już nie będę tłumaczyćSmile Mechanik mnie doradził, że jak sam kupuję, to lepiej szukać 115KM i podkręcić, niż mieć 130 lub 150 już zrobione, albo fabryczne, bo nie wiadomo jak kto jeździł i osprzęt mógł mocno w tyłek dostać. Wszystko kwestia tewgo na ile ma się możliwość sprawdzić auto, na ile sięktoś zna na mechanice, ja średnio, raczej elektronika.
Inna sprawa, że w 115 KM masz w czym wybierać, reszty jest jak na lekarstwo.

Idąc takim tokiem rozumowania i 115KM może być zajechane - Fakt jest ich więcej , można coś wybrać.
Jak jak pisałem wyżej jeśli miał bym znów szukać, szukał bym 130 lub 150 z naciskiem na 150 ze względu na body kit zewnętrzny, zawias i układ hamulcowy.

Ale najważniejsza zaleta jest niezajeżdżony i zadbany egzemplarz co w SGA jest niestety trudne, zresztą jak w większości aut od naszych handlarzy.



RE: Jakiego diesla wybrać/ róznice między silnikami? - wesol - 25-03-2013

Tak BPX mialy 160 koni wiem. Gdzies nawet mam wykres z hamowni takiego bpx'a. Aczkolwiek osprzet ma dokladnie ten sam co ARL. Deczko tylko wiecej wycisniete z niego z racji iz autko niby sportowe. i zdaj sie jeszcz eleony cupra R byly z tym silnikiem.


RE: Jakiego diesla wybrać/ róznice między silnikami? - RAFFEN - 20-06-2014

Witam.Kiedyś nadejdzie tez czas ze bede zmieniał na młodszego sharana.Wiadomo bede polował na te mocniejsze w dieslu czyli 1.9 150KM 1.9 130KM 2.0 140KM.
Jak wiadomo tego 150KM sharana bedzie znaleść jak igłe w stogu siana,z tych pozostałych którego lepiej 2.0 140KM czy 1.9 130KM. Które są miej awaryjne, mniej palą??


RE: Jakiego diesla wybrać/ róznice między silnikami? - wesol - 20-06-2014

generalnie sa to te same silniki i ronia sie tylko soprzetem i moca. O 2.0 bylo juz na forum wspominane i ich bolaczkach. Generalnie nie zajechanego sga w pd to juz bardzo ciezko i bedzie coraz ciezej. Powoli staje sie tak ze przy zakupie nie sa takie drogie tylko ze trzaba wlozyc w to auto conajmniej polowe wartosci auta. tdi PD juz dawno maja po pol miliona km nakrecone tak wiec w te bajeczki o 200 tys to mozna zapomniec.


RE: Jakiego diesla wybrać/ róznice między silnikami? - RAFFEN - 21-06-2014

Mojego udało mi się znaleść z przyzwoitym przebiegiem,to i kiedy znajdę kolejnego.Tylko interesuje mnie na którym bardziej sie skupić jak nie znajdę BTB,czy ten 130 czy 140.Mocniejszy bedzie pewnie ten 140 a jak z awaryjnoscia i spalaniem.Jechałem pasatem B6 2.0 140KM i powiem że fajnie to chodzi spalanie małe,na autostradzie przy prędkości 150-160 spalnie wyszło już nie pamiętam żeby nie skłamać coś koło 5 albo 6 litrów.Mój przy 5 biegowej skrzyni i takiej predkości to pewnie spaliłby 9 l albo nawet 10.


RE: Jakiego diesla wybrać/ róznice między silnikami? - wesol - 21-06-2014

no szkoda ze nie 3 litry. Bajki opowiadasz kolego. Chyba ze jechales 140-150 i to odrazu ze 300-400 km na autobanie. Silnikiem nowoczesnym nie ugrasz super spalania. Nie od tego zalezy w zasadzie. Regulator spalania masz pod prawa nogą kolego.
Wyniki typu 130, 140 czy 150 to sa wyniki ksiazkowe producenta. Pamietaj ze niekiedy sie okazuje co innego na hamowni wiec nie mierz ta miara ze 140 musi byc mocniesza od 130 albo slabsza od 150. Poza tym tak jak pisalem poczytaj sobie o awaryjnosci 2.0 tdi akurat tych w sga i pomysl chwile czy ci to taki fajny sie wyda ten silnik. Do 2.0 tdi potrzeba plyn do DPF'a a mianowicie Satacen25 i kosztuje 250zl za litr a wchodzi go tam 4 litry wiec dodaj jeszcze sobie to.
Wszystko jest na necie, poczytaj, pomys, podejmij decyzje.
Skrecenie licznika bez sladu w vagu to dzisiej chleb powszedni wiec wyniki na szafie sobie naprawde mnóż nie przez dwa czy trzy a przynajmniej przez 4 lub 5 jesli chcesz byc realista. O ile w tdi VP nie ma to az takiego znaczenia to przy PDku juz niestety moze miec bo pompki tanie nie sa, glowica tez, walek tez. Plus to ze przy VP'ku pogrzebie kazdy garazowiec a przy PD'ku to tylko krzycza głośno ze potrafią. Poczytaj ofrum to sie dowiesz ile juz tu ludzi naprostowalem bo niestety niewiedza ich zgubiła.


RE: Jakiego diesla wybrać/ róznice między silnikami? - RAFFEN - 21-06-2014

(21-06-2014, 09:58)wesol napisał(a): no szkoda ze nie 3 litry. Bajki opowiadasz kolego. Chyba ze jechales 140-150 i to odrazu ze 300-400 km na autobanie. Silnikiem nowoczesnym nie ugrasz super spalania. Nie od tego zalezy w zasadzie. Regulator spalania masz pod prawa nogą kolego.

Jechałem jakieś około 1000km z prędkością około 150km/h czyli 140-160km/h
I mówie tak jak było.
Czyli mówisz że 2.0 dać sobie spokój większe koszty eksploatacji.No i wszystko jasne,czyli składać kase na 130 albo składac dłużej na 150 Smile
A co do kręcenia licznika to ja wiem,z licznikiem zrobisz co zechcesz ale jeżeli w aso sie zgadza ?? to chyba jest ok,o ile ktos nie był cwańszy i przed każdym przeglądem nie krecił licznika w tył Smile


RE: Jakiego diesla wybrać/ róznice między silnikami? - wesol - 21-06-2014

moze byc i 115. Roznice sa tylko w dwumasie i turbo. Pompki tak sa na tyle wydajne ze starcza na te 180 koni po programie. Co z tego jak dwumas nie ogarnia i poloski juz dawno powiedza papa. Serii nie wytrzymja zbytnio znaczy sie jakis tam przebieg wytryzmuja. Kto kupuje auto z duz amoca by jezdzic jak SDI??