Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Ściąganie - w 10 sekund auto samo zmienia dwa pasy - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: FORUM OGÓLNE (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-FORUM-OG%C3%93LNE)
+--- Dział: Moto News (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Moto-News)
+--- Wątek: Ściąganie - w 10 sekund auto samo zmienia dwa pasy (/Thread-%C5%9Aci%C4%85ganie-w-10-sekund-auto-samo-zmienia-dwa-pasy)

Strony: 1 2 3 4


RE: Ściąganie - w 10 sekund auto samo zmienia dwa pasy - ENDRJU222 - 06-12-2012

raventes, kolega jetta jest tak zaaferowany całą sytuacją, że chyba pominął twoje pytania Wink generalnie to jakaś grubsza wada fabryczna jak dla mnie bo auto z tego co wyczytałem jest salonowe. - zakup w lipcu 2011.


RE: Ściąganie - w 10 sekund auto samo zmienia dwa pasy - raventes - 06-12-2012

Salonowe nie znaczy bezwypadkowe Smile Sam znam przypadki, gdy z salonu wyjeżdżały kinder niespodzianki, tzn 2 w 1 Smile


RE: Ściąganie - w 10 sekund auto samo zmienia dwa pasy - vwjetta.pl - 06-12-2012

Sorki Raventes, umknęła mi Twoja wypowiedź, już odpowiadam:

"Ustawiali Ci te kąty prawidłowo, czy zmierzyli i tak zostawili ??"

Rzekomo coś ustawiali w geometrii, co dokładnie nie wiem, ale to dość dziwna sprawa bo najpierw jak poprosiłem o dokumentacje (w spisanej ugodzie zobowiązali się udostępnić mi dokumentacje) to byli zdziwieni i napisali (tu cytat)
"problem ściągania samochodu (w Pana rozumieniu) został wyeliminowany poprzez wymianę opon co potwierdził Pan przy odbiorze samochodu z serwisu.
Wszystkie czynności wykonywane podczas ostatniej wizyty Pana w naszym serwisie osobiście z Panem omówiłem.Proszę o sprecyzownie jakiej dokumentacji Pan oczekuje od nas."

Odpisałem więc:
"nigdzie nie podpisałem, że został on wyeliminowany przez wymianę opon. Zresztą wielokrotnie zwracałem uwagę, że na innym komplecie opon problem występował.

Zwróciłem się do Państwa z prośbą o dokumentację ponieważ (o ile dobrze pamiętam) podczas naprawy zostały wykonane zmiany w geometrii i zbieżności samochodu i chciałbym zobaczyć jak wyglądały ustawienia przed i po naprawie."

To mi nagle niewiadomo skąd przesłali jakiś wydruk z geometrii (gdzie poza marką samochodu nie ma żadnych danych identyfikacyjnych typu VIN, albo nr rejestracyjny) na którym jest informacja "kompensacja bicia obręczy", a mi żadna obręcz nie biła w tym aucie, a wszystkie felgi mam w stanie bardzo dobrym.

"Piszesz, że przy 40 km/h jest bardzo głośno w samochodzie, ale skąd dobiega ten hałas ?? Z silnika, czy może z zawieszenia?? Czy hałas wraz ze wzrostem prędkości zmienia swoje natężenie??"

To już jest rozwiązana sprawa. Za pierwszym razem twierdzili, że opony Bridgestone Potenza mają głośną charakterystykę pracy i nie docierało, że po zakupie tego hałasu nie było. Oni wiedzieli swoje. Za drugim razem uznali, że opony są wyząbkowane i stąd ten hałas, a nie z charakterystyki pracy. Ale ich zdaniem, nie oznacza to, że przy pierwszej wizycie opony również były wyząbkowane.

"Te otarcia plastik o plastik - skąd dobiega ten dźwięk??"

To także rozwiązany problem - za pierwszym razem powiedzieli, że producent nie wymyślił sposobu jak to naprawić,a w protokole wpisali "nie zaobserwowano", a za drugim razem nagle już wiedzieli, że to taśma poduszki powietrznej.



RE: Ściąganie - w 10 sekund auto samo zmienia dwa pasy - raventes - 06-12-2012

To pewne kwestie mamy już z głowy. Wracając do ząbkowania opon i ściągania auta. Ciągle nie daje mi spokoju ów kąt. To właśnie on może być powodem tego, że zmieniałeś opony i być może tego, że auto ściąga. Tym bardziej nie daje mi to spokoju, gdyż miałem już taki przypadek w 1 ze swoich poprzednich aut i winny był właśnie kąt. Tak więc dla świętego spokoju - jedź do jakiegoś porządnego serwisu i wykonaj geometrie jeszcze raz. Zapewne kąty będą złe, i nich od razu przy Tobie je ustawią.


RE: Ściąganie - w 10 sekund auto samo zmienia dwa pasy - vwjetta.pl - 06-12-2012

Kąty są w normie, pod tym linkiem znajdziesz skany geometrii:

http://vwjetta.pl/vwjetta/index.php?kalendarium&7


RE: Ściąganie - w 10 sekund auto samo zmienia dwa pasy - raventes - 06-12-2012

Albo ja nie umiem czytać wyników, albo kąty nie są w normie. Norma jest 7,4 - 8,4 a u Ciebie jest odpowiednio 7,29 i 6,58 oraz 7,33 i 7,09


RE: Ściąganie - w 10 sekund auto samo zmienia dwa pasy - wesol - 06-12-2012

nie umiesz czytac. Sa te trojkaciki i widac ze sa w przedziale tolerancji. W tym, po prawej ( nowszym pomiarze) mas ztylko na osi tylnej zbieżnosc złą. Moze tu lezy przyczyna. Mysle ze ustawili na tyle ile pozwalały regulacje. Tam masz wielowahacz na tyle co nie?


RE: Ściąganie - w 10 sekund auto samo zmienia dwa pasy - raventes - 06-12-2012

To chyba mi nie powiesz, że prawa strona mieści się w normie Smile Poza tym skoro są normy 7,4 - 8,4 to chyba jest coś nie tak.


RE: Ściąganie - w 10 sekund auto samo zmienia dwa pasy - wesol - 06-12-2012

w tym linku masz trzy fotki po lewej stronie z 24 zdaj sie i trzy fotki po prawej stronie z 26 jak dobrze pamietam. Masz tam na dole fotke wlasnie po prawej- pomiar osi tylnej i zbierznosc jest poza tolerancją. Reszta fotek po przwej stronie pokazuje przednią os i cos tam jeszcze i tam sa wartosci poprawne.


RE: Ściąganie - w 10 sekund auto samo zmienia dwa pasy - raventes - 06-12-2012

Na zdjęciu 1 jest zapis 6,58 ( oś przednia ) i trójkącik o jakim piszesz jest biały więc grubo poza tolerancją... Poza tym te trójkąciki akurat w tym pomiarze, chyba coś szwankują.