Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
KUPIE Sharana - bardzo proszę o opinie tych kilku modeli - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: SZUKAJ | POLECAJ | ODRADZAJ (/forumdisplay.php?fid=29)
+--- Dział: Szukam (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Wątek: KUPIE Sharana - bardzo proszę o opinie tych kilku modeli (/showthread.php?tid=253)

KUPIE Sharana - bardzo proszę o opinie tych kilku modeli - LYJO - 02-02-2011 01:17

Witam

Jak w temacie.
Jestem zainteresowany kupnem Sharana.
Znalazłem kilka interesujących samochodów.
Bardzo bym prosił o pomoc w wyborze i ocenie tych samochodów.
Może ktoś zauważy coś czego ja nie widzę Smile
Oto one:

http://otomoto.pl/volkswagen-sharan-C17245831.html

http://otomoto.pl/volkswa...-C17285871.html

http://otomoto.pl/volkswagen-sharan-C17274008.html

http://otomoto.pl/volkswa...-C17153537.html

Będę wdzięczny za wszelke informacje.

RE: KUPIE Sharana - bardzo proszę o opinie tych kilku modeli - mokrysedes - 02-02-2011 11:26

Na podstawie zdjęć trudno jest cokolwiek wyrokować. Wszystkie samochody mają skrzynię w automacie(świetna opcja, zwłaszcza w korkach można to docenić), ten sam kolorek, dobrze utrzymane (na fotografii).
Pierwszy i ostatni wymagają najmniejszych kosztów gdyż oba są już zarejestrowane w Polsce, drugi jest sprowadzony ale bez opłat, więc dojdzie ci tu całkiem niemała kasa na opłaty na cle i w skarbówce a także większa opłata przy rejestracji i przeglądzie, stan prawny trzeciego jest prawdopodobnie taki sam jak tego drugiego (wnosząc po tym co jest napisane o możliwości zjazdu do domu na kołach) czyli też spora kaska na początek. Wybór należy do ciebie. Daj znać jak już coś zakupisz.

RE: KUPIE Sharana - bardzo proszę o opinie tych kilku modeli - daneczek76 - 28-02-2011 09:58

Pierwsza sprawa to przebieg żaden z niech na pewno nie ma takiego przebiegu ;-).
Inna spraw że zdjęcia dużo nie mówią zresztą najczęściej odbiegają od realnego stanu auta.

RE: KUPIE Sharana - bardzo proszę o opinie tych kilku modeli - fotograf123 - 28-02-2011 11:55

(28-02-2011 09:58)daneczek76 napisał(a):  Pierwsza sprawa to przebieg żaden z niech na pewno nie ma takiego przebiegu ;-).

Dlaczego tak uważasz ?.

co do modeli to patrz na podgrzewanie przedniej szyby (mega patent)
nie skrobiesz szyby tylko wycieraczki ci to zbierają.

jak trafisz model z webasto to w ogóle super...

dlaczego chcesz kupić automat ?.

pozdrawiam...

RE: KUPIE Sharana - bardzo proszę o opinie tych kilku modeli - daneczek76 - 28-02-2011 13:25

wierzysz w to że auto 10 letnie ma taki przebieg to twoja spraw naprawde pół roku szukałem samochodu i szukałem auta do 5 lat i takie przebiegi w 5 letnim samochodzie mnie nie dziwią ale nie w 10 latku.
Słuchaj poproś o vin Samochodu który będziesz kupował potem poproś kogoś znajomego który ma wgląd do serwisu vw lub skody do bazy centralnej i zapytaj o ostatnia naprawę serwisową przy jakim przebiegu była i przy jakiej dacie.
I wtedy się mocno zdziwisz, naprawdę oglądałem wiele aut sprowadzonych z Włoch, Belgii itd i i na 10 oglądanych jeden miła prawdziwy przebieg mimo zapewnień sprzedających ale i tak go nie kupiłem bo był bity.
A oto przykład:
http://otomoto.pl/skoda-roomster-bezwypadkowa-1-9-tdi-105-km-C17641920.html
Skoda roomster 2 tygodnie temu była w ogłoszeniu z przebiegiem 68 tyś. byłem ze szwagrem oglądnąć ten samochód wziąłem mimo zapewnień sprzedawcy zadzwoniłem do kolegi który sprawdził mi po vin samochód i co: ostatni serwis w roku 2009 przy przebiegu 71 tysiecy.
Ten samochód ma naprawdę około 150 tyś.
Już nie mówię o tym że gościu oddał zaliczkę x2 bo z przyczyn sprzedającego nie doszło do transakcji.
Oczywiście przekręcił znów licznik na 78 tysiecy bo więcej w historii serwisu niema danych tak jest bardziej realnie. Ale po podpięciu kompa do ECU widzimy przebieg którego gość nam nie podważy.
Nie ma sie co oszukiwać nikt na zachodzie nie sprzedaje samochodu z dobrym przebiegiem za mała kasę.
Sam miałem kupić Sharana 4 Motion 2004 rok w VW AG przebieg cos koło 64 tyś s, napaliłem sie na niego ale niestey poszło za 11,5 tysiecy euro, takie auto z takim przebiegiem średni w Niemczech kosztuje 2-3 tysiace euro więcej i żadnemu handlarzowi nie opłaca się sprowadzić takiego auta bo kto mu da ponad 60 tysi jak na allegro kupi za 40 tys. Nikt w Niemczech nie jest frajerem i nie sprzedaje auta z małym przebiegiem. itd.
Pierwsza rzecz to sprawdzenie historii samochodu po vin to podstawa.
Potem czy nie jest bity co w przypadku sharana jest ważne szczególnie przód bo sam miałem do czynienia z takimi przypadkami jak rdzewiejące węże klimy zacieki do środka itd. i wszyscy co za kijowy samochód a że był bity i że to przez to tyle problemów to nie wytłumaczysz.

proszę oto przykład realnego przebiegu sprawdzałem, bo kolega chce takiego jak ja ma 211 000KM przebiegu : http://moto.allegro.pl/vw-sharan-special-1-9tdi-special-xenon-navi-szyber-i1462131387.html
gdzie jak by miął około 170 tyś to już by kosztował z 55 tyś po sprowadzeniu.
Także ja nie wieże w Bajki.
Przy kupnie vin i miernik lakieru a ja jeszcze z kompem przychodzę i podłączam się do aut i sprawdzam.

RE: KUPIE Sharana - bardzo proszę o opinie tych kilku modeli - mokrysedes - 28-02-2011 14:32

(28-02-2011 13:25)daneczek76 napisał(a):  wierzysz w to że auto 10 letnie ma taki przebieg to twoja spraw naprawde pół roku szukałem samochodu i szukałem auta do 5 lat i takie przebiegi w 5 letnim samochodzie mnie nie dziwią ale nie w 10 latku.
Możesz kolego wierzyć lub nie, ale nie pisz, że wśród dziesięciolatków nie ma samochodów z małym przebiegiem. Sam posiadam taki samochód (XII.1997 z przebiegiem 108 tys.). Jestem jego drugim właścicielem i samochód był sprawdzony przed zakupem. Kupowałem go w Belgii i tutaj jest coś co się nazywa "carpass" tzn. przy każdym przeglądzie do bazy danych wpisywany jest aktualny przebieg auta. Oprócz tego przed sprzedażą właściciel zmuszony jest zrobić przegląd sprzedażny, w którym podany jest potwierdzony przebieg auta. Carpass nie obowiązuje tylko przy sprzedaży na eksport, czyli jeśli chcesz kupić dobre, tanie auto z oryginalnym przebiegiem to kupuj bezpośrednio od właściciela za granicą a nie od polskiego pośrednika. Moim zdaniem większość takich pośredników to złodzieje i oszuści. Pozdrawiam.

RE: KUPIE Sharana - bardzo proszę o opinie tych kilku modeli - daneczek76 - 28-02-2011 14:45

Zgadzam się z toba oszuści i złodziej.
Ale auta z małym przebiegiem tym bardziej na Allegro czy OtoMoto to raczej ze świeczka.
Ja nie mówię że nie ma takich aut ale to rzadkość , a na Allegro każde od pierwszego właściciela.
Oczywiście zgadzam sie z tobą ja tez kupiłem samochód ale sam się po niego pofatygowałem i kupiłem bezpośredni z centrali VW Hamburg AG gdzie auto przed sprzedażą podane było oględziny rzeczoznawcy Dekry czy ADAC nie-pamiętam a oprócz tego przed przyjazdem dostałem pełną dokumentacje samochodu wraz z fotkami nawet najmniejszych rysek na samochodzie.
Myślę że w Polsce to się długo nie doczekamy takiego traktowania, a poprawiła by się sytuacja gdy przy głupim rocznym przeglądzie wpisywano do centralnej bazy przebieg auta, a każdy mógł by było sobie sprawdzić przez net po rejestracji jakie auto ma przebieg.
Taki system działa w USA czy Szwajcarii.

RE: KUPIE Sharana - bardzo proszę o opinie tych kilku modeli - fotograf123 - 28-02-2011 17:33

daneczek76 a możesz mi napisać gdzie wchodzisz w vagcom-ie żeby zobaczyć realny przebieg ?.

RE: KUPIE Sharana - bardzo proszę o opinie tych kilku modeli - daneczek76 - 28-02-2011 21:02

tylko w samochodach z szyną can,
funkcje dodatkowe-->kontrola przebiegu(EDC15)(Odczyt przebiegu ze sterownika silnika)
soft VAG z firmy ROSS-TECH za jakieś 2 tysiace w wersji 6.xx jak się nie myle.
ja niestety dostępu do softu nie mam parę razy widziałem co i jak gdy ze znajomym szukałem samochodu.
Sam używam przy kupnie tylko do sprawdzenia błędów i uszkodzeń auta bo przebiek sobie zobaczysz ale ten co na szafie.
Mówią że dobry diagnosta mechanik sprawdzi po bloku 013 stan przebiegu myląc sie o jakieś góra 50 tysiecy.
co do czytana z ECU jak się nie myle są to auta po 2001 roku.
Ale jak wiemy Polak potrafi i już nawet w ECU potrafią zmienić przebieg, w nowych modelach w sterowniku ABS i ESP też jest zapisywany.
Jedynym pewnikiem jak narazie jest baza VW tam Polacy się nie dobrali, bo książkę serwisową jak wiemy można sobie bez historii potwierdzonej w serwisie z VW w 4 litery wsadzić.