Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Wskaźnik temperatury. - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-DZIA%C5%81-TECHNICZNY)
+--- Dział: Diagnostyka VAG (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Diagnostyka-VAG)
+--- Wątek: Wskaźnik temperatury. (/Thread-Wska%C5%BAnik-temperatury)



Wskaźnik temperatury. - wojtek95-do - 28-10-2012

Witam.

Dopiero stałem się posiadaczem VW sharan'a i jeszcze nie wiem co i jak się ustawia Big Grin Dokładnie chodzi mi o ekranik koło obrotomierza, na którym początkowo wskazywana była temperatura. Niestety wadliwa klema spowodowała "reset" komputera i w miejscu owego ekranu teraz pokazany jest tam jakiś czas (możliwe, że czas jazdy).

Moje pytanie brzmi: Co należy zrobić, by znów był widoczny tam wskaźnik temperatury.

P.S: Jeżeli w jakiś sposób to ma pomóc to samochód jest z 98 roku.

Pozdrawiam i przepraszam, że przez taką błachostkę tak się rozpisałem Smile


RE: Wskaźnik temperatury. - tokam - 29-10-2012

no ale te klawisze to chyba po prawej stronie, w manetce wycieraczek są.[/align]


RE: Wskaźnik temperatury. - daneczek76 - 29-10-2012

oryginalnie we wskazaniu nie ma temperatury oliwy.
Co do manetki w zależności od wyposażenia są z regulacją wycieraczek a są takie które mają jeszcze z boku przełącznik do przeglądania wartości w komputerze pokładowym ale jeśli ktoś nie ma kompa to nie będzie miał przełącznika.
Kolego wojtek95-do uzupełni profil co do roku , silnika i samochodu będzie łatwiej pomóc.

fotka przełącznika poniżej auto po fl
   


RE: Wskaźnik temperatury. - Szuszu - 29-10-2012

Daneczek przecież kolega pisał ze ma autko z 98. Wojtek na manetce z wycieraczek masz dwa przyciski góra i dół. Góra pokazuje wartości od uruchomienia silnika do max 2h postoju na wyłączonym silniku. Dół pokazuje wartości ogólne od resetu. Wartości te to:
-czas jazdy
-średnie spalanie na 100km
-średnia prędkość jazdy
-przebyty odcinek
-temp. oleju


RE: Wskaźnik temperatury. - nieldos - 01-11-2012

Szuszu odpowiedział Ci na Twoje pytanie w 100%...


RE: Wskaźnik temperatury. - michaś88 - 05-02-2014

Mam pytanie odnośnie wskaźnika temperatury w liczniku, chciałbym się dowiedzieć jaką temperaturę oznaczają poszczególne kreski na wskaźniku?


RE: Wskaźnik temperatury. - andrew7800 - 05-02-2014

W moim po podpieciu kompa pokazało 72-73*C patrząc na licznik to kreska na godzinie11Smile a na niej wskażnik.


RE: Wskaźnik temperatury. - Scrappy - 05-02-2014

90C jest na samym środku Wink


RE: Wskaźnik temperatury. - marcino868 - 16-01-2016

Witam kolegów. Mam taki problem z moim wskaźnikiem temperatury, a mianowicie dochodzi tylko do 70 stopni, a jak go "strzelę" z góry to pokaże czasami 90 lecz po chwili znowu spada na 70. Założyłem inny licznik od anglika i tu pokazuje dobrze. Co z tym fantem zrobić??
Lub czy można jakoś z dwóch liczników zrobić jeden, Bo taka używka z mfa sporo kosztuje a anglik kosztuje 20zł.
Pozrdawiam i czekam na jakieś podpowiedzi