Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
2.0TDI DPF - rodzaje/obsługa/usunięcie-wymiana - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (/forumdisplay.php?fid=13)
+---- Dział: Silnik Diesela (/forumdisplay.php?fid=63)
+---- Wątek: 2.0TDI DPF - rodzaje/obsługa/usunięcie-wymiana (/showthread.php?tid=2418)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14


usuniecie filtra DPF 2.0 TDI 140 km r2006 - siwy sil - 22-10-2012 16:54

witam wszystkich wlasnie jestem po diagnozie wyszlo mi ze mam zapchany calkowicie filtr chcialbym go usunac i wgrac nowe oprogramowanie slyszalem ze sa wrsje silnika 2.0 tdi bez tego filtra gdzie zdobyc takie oprogramowanie i ile moze kosztowac taka przyjemnosc pozdrawiam


RE: usuniecie filtra DPF 2.0 TDI 140 km r2006 - wesol - 22-10-2012 17:16

jakbys uzypelnil profil to mozna by bylo kogos polecic. A po drugie to sie nie wgrywa jakis softów tylko sie modyfikuje soft z twojego sterownika i dopiero wgrywa. Nie tak to dziala ze sie wrzuca soft od innego calkiem silnika. Taka usluge profi wywalenia dpfa oferuja firmy chipujace i nawet nasz kolega z forum ktory taka firme posiada w Gdańsku.
Tak na marginesie moze nawet nie trzeba usuwac tego dpfa a wystarczy go stacjonarnie wypalic.


RE: usuniecie filtra DPF 2.0 TDI 140 km r2006 - siwy sil - 22-10-2012 18:34

o wypaaniau nie ma chyba mowy filtr jest bardzo zapchany wartosc byla olbrzymia i koles powiedzial ze lepiej sie go pozbyc dla zdrowotnosci auta i mojej polecil zebym poszukal kogos co nie bedzie zakladal EMULATOR -a to to tez potrafi platac figle dosc czesto! zdolnosci manualne mam i narzedziai we wlasnym zakresie usunoł bym ten filtr ale z kompem sobie nie poradze pozdro


RE: usuniecie filtra DPF 2.0 TDI 140 km r2006 - wesol - 22-10-2012 19:11

nie baw sie w rzecyz o ktorych nie masz pojecia bo szkoda twojej kasy. Sa rozne stopnie zapchania dpfa. Silnik probuje wypalic dpfa i jak nie daje rady to w pewnym momencie przestaje juz i auto przechodzi w tryb awaryjny. Stacjonarnie mozna wymusic wypalanie nawet jak bedzie zapchany bardzo mocno. Wymusza sie wypalanie i wtedy komp sam wymusz apodniesienie obrotow silnika do 3-3.5 tys zwieksza dawke paliwa i wprowadza dodatkowy wtrysk juz w momencie praktycznie fazy wydechu. to powoduje ze caly ogien idzie w wydech i temp na ukladzi ewydechowym podnosi sie znacznie powodujac ze sie wypala sadza zalegajaca w filtrze.

moim zdaniem to jedz do tunera ktory ogarnia te sprawy i on bedzie juz wiedzial jak sprawe zalatwic. KAstrowanie nie zawsze musi oznaczaj najlepsze wyjscie. Tka to by kastrowali tez i ludzi skoro to takie dobre.


RE: usuniecie filtra DPF 2.0 TDI 140 km r2006 - siwy sil - 27-10-2012 21:33

HEJ JESTEM PO DRUGIEJ DIAGNOZIE TYM RAZEM PRZEZ TUNERA POTWIERDZIL ZAPCHANIE FILTRA !! DZIS GO DEMONTOWALEM !! W PONIEDZIALEK BIORE SIE ZA WYPRUWANIE TEGO BADZIEWIA MONTAZ A WE WTOREK PO NOWY PROGRAMIK!! MAM JESZCZE PYTANIE DO WAS Z TEJ PIERWSZEJ CZESCI KTORA JEST PRZYKRECANA DO LACZNIKA ELASTYCZNEGO TEZ TRZEBA TO USUNAC??


zbiorniczek z płynem dpf? - szczepan1979 - 13-08-2013 15:09

Witam. Kupiłem Sharana 2.0 TDI 2006r. Ponieważ auto nie posiada koła zapasowego postanowiłem zamontować je sam (zakup windy, felgi i opony). Okazało się jednak, że w miejscu zapasu zamontowany jest jakiś zbiornik. Dowiedziałem się, że jest to zbiorniczek z płynem(olejem) dpf-u. Czy mogę go wymontować, czy jest on w ogóle potrzebny. Proszę o jakieś bardzo konkretne porady bo jestem w tej dziedzinie zielony.


RE: zbiorniczek z płynem dpf? - wesol - 13-08-2013 16:26

nic nie wywalaj bo bedzie duzo gorzej. Masz tam tego plynu AdBlue dolewac by wypalanie filtra dpf przebiegalo.
Kola zapasowego chyba nie masz w zestawie tylko tzw zestaw naprawczy z kompresorkiem.


RE: zbiorniczek z płynem dpf? - szczepan1979 - 13-08-2013 16:35

Problem tkwi w tym, że potrzebuję auta na długie trasy a zestaw naprawczy nie daje mi żadnej gwarancji. Czy da się ten zbiornik gdzieś przełożyć tak żeby zmieściło się zarówno koło zapasowe jak i on?


RE: zbiorniczek z płynem dpf? - wesol - 13-08-2013 17:07

pewnie da sie bo co za problem cos przesunaci umiescic nieco dalej.


RE: zbiorniczek z płynem dpf? - Scrappy - 13-08-2013 22:23

Albo podjedź do jakiegoś tunera, wytnij dpf-a i usuń całkiem zbiornik, bo raczej już nie będzie wtedy potrzebny?