Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Chcę kupić sharana,proszę o poradę - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-DZIA%C5%81-TECHNICZNY)
+--- Dział: Kupujemy Samochód (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Kupujemy-Samoch%C3%B3d)
+--- Wątek: Chcę kupić sharana,proszę o poradę (/Thread-Chc%C4%99-kupi%C4%87-sharana-prosz%C4%99-o-porad%C4%99)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


RE: Chcę kupić sharana,proszę o poradę - tacini - 06-01-2013

Jechałem dziś tak do 150,powyżej 120 już bałem się wyprzedzać przy średnim obustronnym ruchu.
Ale na miasto 90 koni może wystarczyć,przez pierwszy tygodzień swoim po mieście jeżdziłem do 2000 obrotów,więc praktycznie bez sprężarki i była to zwykła miejska dynamika-w zupełności wystarczająca


RE: Chcę kupić sharana,proszę o poradę - sgajan - 09-01-2013

Czy jest jakiś pewny sposób żeby zweryfikować przebieg auta?


RE: Chcę kupić sharana,proszę o poradę - bercik350 - 09-01-2013

jest. zagraniczna historia serwisowa co przy ilu km było robione,sprawdzenie komputerowo sterownika silnika oraz licznika,wizyta w autoryzowanym serwisie.


RE: Chcę kupić sharana,proszę o poradę - raventes - 09-01-2013

(09-01-2013, 20:27)sgajan napisał(a): Czy jest jakiś pewny sposób żeby zweryfikować przebieg auta?

Najprostszy to napisać maila do warsztatu w którym rzekomo auto było serwisowane ( email dochodzisz po pieczątkach w KS ). To już da jakieś pojęcie o prawdziwości przebiegu.


RE: Chcę kupić sharana,proszę o poradę - tacini - 09-01-2013

Ja kupiłem niedawno galaxy więc temat dobrze znam.Żadnym komputerem niczego nie sprawdzisz,robią korektę w taki sposób że nie ma żadnych śladów (tak powiedzieli: znajomy mechanik i trzech rzekomo najlepszych fachowców od elektroniki samochodowej w mieście).Historię serwisową "centralną" prowadzi vw ale żeby sprawdzić auto musisz przyjechać do nich z właścicielem,seat nie ma obowiązku prowadzić ale nie robią problemu ze sprawdzeniem telefonicznie,ford-ma swoją historię tylko tam gdzie był serwisowany,nie ma centralnej.
Ja po pieczątkach z książki znalazłem stronę serwisu w austrii zadzwoniłem tam i dowiedziałem się że muszę przyjechać osobiście po takie info. Wysłałem więc zdjęcia wszystkich dokumentów do tegoż serwisu z prośbą o weryfikację autentyczności i po dwóch dniach otrzymałem maila z potwierdzeniem że autko było tam regularnie serwisowane i wszystkie dokumenty są oryginalne,maila zachowałemSmile

Słyszałem też że przy drogich autach nadpisują historię: kilka razy pojadą do niemiec do serwisu na wymianę jakichś pierdół i już w danym serwisie możesz sobie sprawdzić autentyczny nowy przebieg.


RE: Chcę kupić sharana,proszę o poradę - wesol - 09-01-2013

ksiazke zmalowac tez mozna tak jak tą ksiazke w bazie danych tez podmalowac. Nie sugeoral bym sie wpisami ani ta ksiazka bo mozesz miec auto z przelotem nawet faktycznym 120 tys km i mz ebyc zaorane a takiego chyba bys nie chcial co nie.


RE: Chcę kupić sharana,proszę o poradę - raventes - 09-01-2013

Jak się uprzesz to możesz zaorać auto już po samym wyjeździe z salonu, ale myśląc w ten sposób to popadniemy w paranoje i depreche bo dojdziemy do wniosku, że nawet kupno fabrycznie nowego auta nie zapewni nam, że jest ono bez przeszłości blacharsko-lakierniczej i nie jest zaorane.


RE: Chcę kupić sharana,proszę o poradę - wesol - 09-01-2013

Co do przeszlosci blacharskiej to moge nawet podac pryzklad z eunas w aso opla kilka utek bylo malowanych mimo ze byly nowe. w jednym tylne nadkole bylo malowane bo przy montazu kratki bylo male potkniecie oraz w drugim zderzak tylny mial ryse bo nie wiemy skad sie wzieła. Oczewisie sa jeszcze wozy ktore ulegly jakiemus malemu uszkodzneiu podczas transportu.


RE: Chcę kupić sharana,proszę o poradę - raventes - 10-01-2013

To co piszesz to pryszcz. Znane są przypadki, gdzie już z salonu wyjeżdżały kinder niespodzianki, czyli 2 w 1.


RE: Chcę kupić sharana,proszę o poradę - sgajan - 10-01-2013

no, dzięki za pocieszenie...............