Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Problem z anteną - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: CAR AUDIO -- CB-RADIO -- NAWIGACJE (/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Dział: Car Audio (/forumdisplay.php?fid=26)
+--- Wątek: Problem z anteną (/showthread.php?tid=226)

Strony: 1 2 3


Problem z anteną - kola110 - 21-01-2011 10:29

Witam mam problem z zanikajacymi falami radii z tego co sie orientuje w sharanie antena jest styłu w szybie jest jakiś sposób na lepszy odbiór stacji RADIO GAMMMA VW


RE: Problem z anteną - Jabol - 21-01-2011 23:26

Mam ten sam problem ,kiedyś próbowałem coś z tym zrobić i zamontowałem wzmacniacz antenowy nic mi to nie dało .
W Oplu omedze miałem podobny problem antena była w tylniej klapie ,za Wa-wą 40km już nic nie mogłem posłuchać zamontowałem antene z wzmacniaczem na dachu .
Radio odbierało idealnie nawet i w garażu poza Wa-wą ,w sharanie nie będe wywalał anteny na dach .


RE: Problem z anteną - kola110 - 22-01-2011 10:07

Mam takie same radyjko w Golfie III i chodzi idealnie samo sie przestraja itp . Wczoraj jeszcze wymieniłem przejsciówke do anteny zobaczymy niby odbiór w garażu sie poprawił ale będzie widać na trasieSmile


RE: Problem z anteną - red - 28-04-2011 23:36

przerabiałem ten problem
to nie antena jest problemem tylko połączenie
do prawej tylnej szybki na górze wchodzi kabel w plastikowym tuneliku - można go odłączyć od szyby (jak jest połączony Big Grin) i wtedy widać blaszki jak w baterii 9v tyle że 2 takie same. wystarczy je lekko podgiąć i wpiąć na miejsce i radio odbiera jak należy - ja na fabrycznej antenie i fabrycznym radiu słuchałem zetki na Litwie ponad 100km od polskiej granicy (w linii prostej)


RE: Problem z anteną - niebieski91 - 29-04-2011 01:27

proponuje sprawdzić kabelki w łączniku klapy (drzwi) bagażnika
jak przerwane to wzmacniacz nie pomoże
te łączniki to jednak lekarstwo na wiele doległiwości elektrycznych naszych trojaczków


RE: Problem z anteną - marecki_name - 29-04-2011 10:16

niebieski ale dlaczego w klapie jak antena jest w 3 szybie od strony pasazera Smile przynajmniej u mnie Smile


RE: Problem z anteną - niebieski91 - 29-04-2011 10:19

cholera faktycznie - u mnie też tak jest -
chyba napisałem to bezmyślnie - sorki


RE: Problem z anteną - marecki_name - 29-04-2011 12:37

heh juz myslalem ze czegos nie wiem o tej antenie a tez mi gubi fale i to w srodku miasta Smile ale racja ze te kable w klapie czasem wyczyniaja cuda Smile


RE: Problem z anteną - snejku - 29-04-2011 15:07

Zastanawiam się czy ma ktoś jakiś sprawdzony patent na te kable z klapy, bo wiadomo - lutujemy je, izolujemy, ale po jakimś czasie na pewno czynność będzie trzeba powtórzyć, może ktoś ma pomysł jak zrobić to raz a na prawdę dobrze? Smile


RE: Problem z anteną - sharanista - 30-04-2011 23:28

nie stosować pierwszego lepszego kabelka... dopytać o kabelelek zelastyczną koszulką z odpowiednimi włąściwosciami drutu...tak domiemam Wink