Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Czujnik/wskaźnik poziomu paliwa -problemy - temat zbiorczy - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-DZIA%C5%81-TECHNICZNY)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Sharan-Alhambra-1995-2009-Galaxy-1995-2005)
+---- Dział: Elektryka auta (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Elektryka-auta)
+---- Wątek: Czujnik/wskaźnik poziomu paliwa -problemy - temat zbiorczy (/Thread-Czujnik-wska%C5%BAnik-poziomu-paliwa-problemy-temat-zbiorczy)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8


czujnik poziomu paliwa mk1 tdi róznica?? - rafikk87 - 26-03-2014

czym się różni czujnik poziomu paliwa do mk1 tdi 7M0919183 A , od tego z końcówką B ?? po za tym ,że jeden jest z białym deklem , drugi z czarnym ??
nie wiem u siebie jaki mam a nosze sie z zamiarem kupna ale ,żeby nie rozbierać dwa razy to pytam , za pomoca VAGa wyjdzie jaki ma byc ??
dodam,że ja mam MK1 2000 r avg


RE: czujnik poziomu paliwa mk1 tdi róznica?? - marcyb3 - 26-03-2014

Kolego po co odrazu robić sobie koszta jak możesz wyjąć i przeczyścić a napewno będzie dobrze,godzinka spokojnej roboty


RE: czujnik poziomu paliwa mk1 tdi róznica?? - rafikk87 - 26-03-2014

orientuje sie w temacie jak narazie ... zasiegam info Tongue a czym czyscic ??


RE: czujnik poziomu paliwa mk1 tdi róznica?? - marcyb3 - 26-03-2014

ja przemyłem rozpuszczalinikiem uniwersalnym i lekko papierem sciernym 2000


RE: Nie działa wskaźnik paliwa! - DuczekiOsia - 20-07-2014

(26-08-2012, 21:14)modymb napisał(a): Witam wszystkich.
Posiadam sharana 96' 1,9 tdi 90km
Mam problemy z niedziałającym wskaźnikiem paliwa. Za każdym razem jak sie włączy zapłon pokazuje inaczej. Sprawdziłem juz:
Przy baku zmierzyłem ohmomierzem styki przy pływaku i wskazania są ok tzn przy ok 8l paliwa w baku pokazywał 320 ohm, przy wlaniu 20l niepamietam ale coś ok 240ohm, czyli działa.
Podpiołem Vaga przez kompa i na programie VWtool zrobiłem test zegarów i przy liczniku paliwa przechodzi dobrze tzn max ---> min ---> i na środku. Wyczytałem na forach że trzeba ustawić na kanale 01 wartość 0 i bedzie ok. Ale niestety nie pomaga. Prosze o odpowiedzi w tej sprawie, może ktoś też miał taki problem.
Z góry dziekuje.


mam dokładnie to samo co ty, doszedłeś do tego jak naprawić usterke




Wskaźnik poziomu paliwa - Błędne wskazania - slawek23 - 30-09-2014

Witam, po włączeniu zapłonu wskaźnik paliwa podnosi się tylko do ,,żyda" i mruga żółta lampka bez róznicy czy jest pełen zbiornik czy nie. Mechanizm jest sprawny bo po podłączeniu akumulatora wszystkie wskaźniki idą do skraju w prawo i wracaja do zera.
Pływak wyjęty, ruszając zdalnie pokazuje od 50 do 350 ohm. Na kostce do pływaka jest napięcie około 0,5 V. Kable przepatrzone. Posiadam Vag-Com,a 409. Dodam że samochód posiadam od niedawna i nie grzebałem przy liczniku. Może ktos miał podobną sytuacje i zna rozwiązanie.


RE: wskaźnik paliwa - fishbone - 30-09-2014

Nie masz pry okazji problemów z przędkościomierzem ? jeśli masz to padł czujnik prędkośći .


RE: wskaźnik paliwa - slawek23 - 08-10-2014

problem rozwiązany pomógł ponowny test licznika i przestawienie wartości na 0


RE: Czujnik poziomu paliwa - piori - 23-11-2014

(20-11-2011, 14:06)moherydz napisał(a): komputer sterujący z jednostką wskazań w zestawie wskaźników tablicy przyrządów -J285- rozpoznaje rezystancję czujnika w zakresie od: 59 Ω do 78 Ω jako „pełny“ i 341 Ω do 360 Ω jako „pusty“.
Czy te 360Ω dotyczy wszystkich jednostek przedliftowych?
Mam sharana z silnikiem AFN oraz problemy z powietrzem w przewodach przy niskim poziomie paliwa (od 1/4 baku) - silnik słabo wtedy odpala. Zakupiłem za małe pieniądze pompę wkładaną do baku z sharan poliftowego (TDI PD) i pracuje pięknie, powietrza nie ma, auto pięknie z nią odpala, ale jest inny problem. Jej czujnik poziomu ma zakres ~60 Ω do ~280 Ω (o ile dobrze pamiętam), więc zawyża poziom paliwa. Niestety czujnik z mojego oryginalnego pływaka fizycznie nie pasuje do nowej pompy, ale po zdjęciach pomp z silników benzynowych widzę, że pływak z takiej by pasował. Pytanie czy ma zakres taki jak stare TDI, tzn. do 360 Ω ?


RE: Czujnik poziomu paliwa - moherydz - 23-11-2014

Czujniki od benzyniaków sprzed 2000r. powinny mieć identyczne wartości.
O ile przekłamuje? Jeżeli nie więcej jak ± 5 to można skorygować Vag-iem.
To szło jakoś tak:
17 Instruments -> 10 Adaptation -> i tam z listy wybierasz "correction of fuel gauge" czy coś w tym stylu, to chyba będzie kanał 1.