Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Czujnik/wskaźnik poziomu paliwa -problemy - temat zbiorczy - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-DZIA%C5%81-TECHNICZNY)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Sharan-Alhambra-1995-2009-Galaxy-1995-2005)
+---- Dział: Elektryka auta (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Elektryka-auta)
+---- Wątek: Czujnik/wskaźnik poziomu paliwa -problemy - temat zbiorczy (/Thread-Czujnik-wska%C5%BAnik-poziomu-paliwa-problemy-temat-zbiorczy)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8


RE: Nie działa wskaźnik paliwa! - moherydz - 28-08-2012

Może stabilizator napięcia w liczniku szwankuje.


RE: Nie działa wskaźnik paliwa! - szneider - 25-09-2012

Witam. Jestem tu nowy na forum Sharana. Dopiero co zakupiłem autko i mam problem ze wskaźnikiem paliwa. Auto zatankowane pod korek, zrobiłem ze 100km wskaźnik opadł, następnie po jakimś czasie podniósł się i znów pokazywał max, kilometry mijały . Następnego dnia odpalam, wskazówka pokazuje za połową baku. Przejechałem trochę i zaczęło paliwa przybywać, aż doszło do max. Może, ktoś podpowiedzieć gdzie szukać przyczyny, w zegarach czy w pływaku? Jak ewentualnie dostać się do pływaka?


RE: Nie działa wskaźnik paliwa! - wesol - 26-09-2012

sprawdzic instalacje, sprawdzic plywak w baku. Zeby dostac sie do plywaka i pompki w baku trzeba bak opuścić w dół.


RE: Nie działa wskaźnik paliwa! - daneczek76 - 26-09-2012

wesol po co opuszczać w dół można się dostać przecież od góry ściągnąć prawe siedzenie pasażera i tapicerkę pod nim i mamy dekiel pod którym mamy wszystko jak na dłoni.


RE: Nie działa wskaźnik paliwa! - szneider - 26-09-2012

Ok. Dzięki za info. Dzisiaj objaw odwrotny, tzn zaczęło ubywać paliwa. Wczoraj po przejechaniu paru kilometrów wskazówka się podnosiła.


RE: Nie działa wskaźnik paliwa! - bartixr - 27-09-2012

elektrycznie, to zmienia się napięcie w obwodzie, pod wpływem przemieszczenia ślizgu po drucie oporowym. Przewód idzie prawa stroną aut i można go odnaleźć pod fotelem pasażera (wiem bo mam w niego wpięty komputer pokładowy).
Wnioski, albo suwak pływaka wariuje , albo przewód przetarty i zwiera z czymś zaniżając napięcie.

może to być też tzw. zimny lut, w liczniku (np. na nóżce gdzie wpina się złącze w licnzik)

Są to napięcia (i prądy) bardzo niskie, wiec nie ma obawy o iskrzenie. (bodajże do 2 V)


RE: Nie działa wskaźnik paliwa! - szneider - 03-10-2012

Wskaźnik naprawiony przy okazji wymiany pompki w baku, odmówiła posłuszeństwa. Dostałem się do niej poprzez dekiel pod fotelem pasażera z tyłu. Wymieniłem silniczek pompki, wyczysciłem styki przy suwaku, wtyczki i wskaźnik teraz ładnie działa.


RE: Nie działa wskaźnik paliwa! - mick - 28-12-2012

panowie czy mógłby ktoś krok po kroku opisać (może jakieś fotki) jak dostać się do pływaka i co trzeba zrobić aby go naprawić tak dla laika z góry dziękuje AUY 2001 1.9 załączam zdjęcie przykładowego pływaka


Błędne pomiary poziomu paliwa! - przemo - 23-01-2013

Witam!
W moim sharanku dzieje się coś takiego, że potrafi mi zrobić błędne pomiary poziomu paliwa.
Sytuacja przedstawia się następująco:
Pojechałem dzisiaj na Orlen zatankować ropcie aby sharan miał co pić. Zalałem 30l i pokazał mi pół baku, a przed tankowaniem pokazywał 1 kreskę rezerwy.
Czyli wyliczając jeśli teraz pokazał pół baku to oznacza, że musiałem mieć jeszcze ok. 10l.
Czym może być to spowodowane i jak tą ewentualną usterkę naprawić.

Ponadto jak strzałka wchodzi na czerwone kreseczki to nie zapala mi się kontrolka rezerwy. Zapala się ona jak strzałka jest przy 1 kresce rezerwy.
Czym może być to spowodowane?


RE: Błędne pomiary poziomu paliwa! - wesol - 24-01-2013

wszystko jest okej. To jest wskaznik nie miernik i podaje wartosci orietacyjne. Wskaznik ma z zasady pokazywac mniejwiecej czy paliw ajest duzo, mało , polowa itp. SGA ma duzy bak wiec jak zostaje 15 litrów czy 10 to przy tak duzym pojemniku to prawie żadna roznica. I tak jest zrobione przez elektronike ze jak juz sie zapali rezerwa to juz tak sweci caly czas a nie miga jak jedziesz i paliwo sie przelewa i plywak sie lekko unosi i opada. Takjak to bylo w duzym fiacie np ze ta kontrolka migala jak na choince.