Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Kierownica multifunkcyjna - temat zbiorczy - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-DZIA%C5%81-TECHNICZNY)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Sharan-Alhambra-1995-2009-Galaxy-1995-2005)
+---- Dział: Elektryka auta (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Elektryka-auta)
+---- Wątek: Kierownica multifunkcyjna - temat zbiorczy (/Thread-Kierownica-multifunkcyjna-temat-zbiorczy)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13


RE: Kierownica multifunkcyjna - temat zbiorczy - petec - 24-08-2021

Tak, używam VCDS.
Jeszcze raz od początku.
Założyłem kostkę 451, podłączyłem wg schematu. Zakładamy że nic nie zmieniałem VCDSem. Manetka działa, kierownica nie.
W sterowniku kierownicy przyciski są widoczne (klikają się jako MEM - bodaj), w sterowniku silnika manetka też (jak np 8.0 w grupie 22 przy wciśnięciu klawisza do góry).
Wesol napisał parę postów wcześniej że nie będą działać razem.
Czy mam dezaktywować w sterowniku silnika CCS (login: 16167), a w sterowniku kierownicy aktywować (coding: 0000042) ?







RE: Kierownica multifunkcyjna - temat zbiorczy - koleś - 24-08-2021

W sterowniku silnika tempomat musi być aktywowany kodem 11463.


RE: Kierownica multifunkcyjna - temat zbiorczy - petec - 24-08-2021

Ok. W takim razie co to znaczy że obydwa tempomaty nie będą działać razem?


RE: Kierownica multifunkcyjna - temat zbiorczy - petec - 25-08-2021

I w tym momecie wszyscy zamilkli Wink. Będą działać dwa jak mam manetkę i kierownicę multi - czy nie będą? Jeżeli nie będą - jak się przerzucić na kierownicę?


RE: Kierownica multifunkcyjna - temat zbiorczy - wesol - 25-08-2021

albo w kierze albo w manetce.


RE: Kierownica multifunkcyjna - temat zbiorczy - petec - 25-08-2021

@wesol, czyli co mam zrobić z tą manetką Wink. Instrukcja przewiduje w przypadku dołożenia kostki 451 dołączenie się do kabli manetki jeżeli ktoś ma, jako wariant. Więc rozumiem że wiązkę na podstawie manuala mam dorobioną, tyle że jakby równolegle. Tak jest w manualu. Nic nie ma o przełączaniu na kierę.
Podpowiedź?


RE: Kierownica multifunkcyjna - temat zbiorczy - petec - 26-08-2021

Dobra, to jeszcze info z VAGa które mam:

Address 16: Steering wheel Labels: 1J0-907-487-A.lbl
Part No: 1J0 907 487 C
Component: Lenkradelektronik 0006
Coding: 00118
Shop #: WSC 00020
VCID: 31682D58FB295BC956-5178

1 Fault Found:
01336 - Company Data Bus for Comfort System
80-00 - Single-Wire Operation


Przyciski tempomatu kierownicy + i - zgłaszają się jako memory UP i DOWN, tak samo jak klawisze SEEK - w VCDSie oczywiście.
Czy tak powinny być widoczne przy kodowaniu 000118?
Kod 000118 widoczny wyżej to CCS z komputerem, po CAN.


RE: Kierownica multifunkcyjna - temat zbiorczy - Bartex - 15-05-2022

Odgrzewam Kotleta Smile
Sharan 2.8v6 posiada tempomat

Zakupiłem kierownice multifunkcja i przekaźnik 452 podłączyłem zasilanie, podświetlenie klakson zostało mi do wpięcia tempomat i tu pytanie gdzie sie wpiac z tymi przewodami do komputera czy w instalacje manetki i pytanie czy ma ktos schemat w jaki piny sie wpiac :

4 Tempomat (on / off)
8 Tempomat - (ustaw - zatwierdź, SET)
14 Tempomat(Anuluj, Cancel)
16 Tempomat(Kasuj,Reset)

druga sprawa to mam niefabryczne radio Clarion ma z tyło wejscie na sterowanie z kierownicy jaki moduł mam do tego kupic?


RE: Kierownica multifunkcyjna - temat zbiorczy - kalamb - 19-05-2022

Kabelków wychodzących od 452 do podpięcia jest około 15 tu. Nie wiem skąd masz informacje wedle których poczyniłem dotychczasowe prace ale obawiam się ze są błędne. Pod który przekaźnik podłączyłeś sygnał sterujący klaksonem ?


RE: Kierownica multifunkcyjna - temat zbiorczy - Bartex - 25-05-2022

(19-05-2022, 01:14)kalamb napisał(a): Kabelków wychodzących od 452 do podpięcia jest około 15 tu. Nie wiem skąd masz informacje wedle których poczyniłem dotychczasowe prace ale obawiam się ze są błędne. Pod który przekaźnik podłączyłeś sygnał sterujący klaksonem ?
Wzorowałem sie na tym co jest na pierwszej stronie tego postu
Przekaźnik 452
1 ---
2 ---
3 ---
4 Tempomat (on / off) ----- > nie podłączyłem
5 Radio Remote Linia ----- > wyprowadziłem sobie ten kabelek do radia ale mam nieorginalnego clariona clarion vrx578rusb chyba potrzebny adapter

6 K (Self-diagnoza) ------> podłaczyłem do kline przy obd i diagnoza działa łaczy sie z przekaznikem

7 ---
8 Tempomat - (ustaw - zatwierdź, SET) ------> nie podłączyłem
9 Klakson ------> podłaczony do przedowu brazowo zielonego przy kierownicy lina do klaksony

10 masa (kl31) ------> podłaczony do masy na słupku
11 ---
12 Low Pozytywny (kl15) -----> podłacozny do skrzynki bezpiecznikow

13 stałe (kl30) ------> podłaczyłem do skrzynki bezpiecznikow i dalem nowy bezpiecznik
14 Tempomat(Anuluj, Cancel) -------> nie podłaczyłem
15 Oświetlenie (58d) ------> podłaczony do instalacji włącznika świateł
16 Tempomat(Kasuj,Reset)
17 ---
18 Szyna danych -------> podłaczony do instalacji pod kierownica idaca przez taśme do kierownicy


Przekaźnik 452 patrzylem na schemat w elsie i wyglada to chyba tak :
[/align]
4 Tempomat (on / off) ----- > podłączenie do manetki włacznik t10s/4 (czarny z białym paskiem)
8 Tempomat - (ustaw - zatwierdź, SET) ------> pin komputera t121/57 (niebieski z czerwonym paskiem)
14 Tempomat(Anuluj, Cancel) -------> pin komputera t121/76 (czarny z żółtym)
16 Tempomat(Kasuj,Reset) -----> pin komputer t121/75 (niebieski)