Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
MFD - Zrób to sam - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: CAR AUDIO -- CB-RADIO -- NAWIGACJE (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-CAR-AUDIO-CB-RADIO-NAWIGACJE)
+--- Dział: Car Audio (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Car-Audio)
+--- Wątek: MFD - Zrób to sam (/Thread-MFD-Zr%C3%B3b-to-sam)



MFD - Zrób to sam - acinski - 11-08-2012

No to padło na MFD. Miało być coś z wielkim ekranem dvd, ale fabryczne ma swój urok. Do tego dojdzie DVD, kamera cofania i jakiś zewnętrzny ekran dla maluchów, może sterowanie z kieratu.
Pacjent Sharan VR6 '97. Zakupione zostały ramki pod MFD.
MFD już namierzone z polskim menu, kodem i mapami. Teraz powiedzcie czego się spodziewać przy montażu, Jakieś niespodzianki?
Co dokupić? Będę to obszernie fotografował dla potomnych z opisami, co jak i po co więc proszę tylko o rzeczowe informacje aby nie zaśmiecać wątku biciem piany.


RE: MFD - Zrób to sam - acinski - 11-08-2012

Dzięki serdeczne. Plan jest wykorzystać do tego, do czego tylko się da. Jedyne czego się obawiam to podłączeń, wtyczek itd, ale wszystko jest do ogarnięcia jak sadzę.


RE: MFD - Zrób to sam - acinski - 14-08-2012

No to dziś podjąłem próbę podpięcia panelu klimatronika z podwójnym sterowaniem. Efekt jest taki, że temp dla pasażerów można ustawić o 4 chyba stopnie wyższą od przodu, ale nie niższą czyli tak jak pisaliście, ale... No i własnie. Regulacja wiatrakami nie działa. Ani przód ani tył. Tzn regulowanie nie daje nic. Dmuchawy nie odpalają a do tego, wskaźniki prędkości nadmuchu żyją, czyli zmniejszają i zwiększają zakres niezaleznie od niczego, nawet od siebie nawzajem.

Ma ktoś może rozpisane piny we wtyczkach starego klimatronika z jednym sterowaniem i nowszego z dwoma?


RE: MFD - Zrób to sam - acinski - 15-08-2012

Powiedzcie mi jeszcze jedno. Czy da się jednocześnie używać navigacji i odtwarzać na zewnętrznych ekranach DVD czy trzeba mieć dwie niezależne instalacje


RE: MFD - Zrób to sam - acinski - 16-08-2012

Wie, wiem, że czyta tylko mapy. Chodzi mi o to czy posiadając zewnętrzny napęd da radę zmotać to tak aby obsługując napęd z poziomu navi odpalić dzieciakom z tyłu film, a na ekranie navi, nawigację.


RE: MFD - Zrób to sam - acinski - 04-09-2012

To oczywiście wiem, Sama navi nie obsłuży płyt dvd, jedynie adapter i zewnętrzny odtwarzacz. Największym problemem jak się okazuje jest namierzenie panelu klimatronika, który będzie działał w MKI. Cena katalogowa, uwaga, 5300zł Wink


RE: MFD - Zrób to sam - daneczek76 - 06-09-2012

panowie ale po co na siłę i nie wiadomo za jaką kasę szukać rozwiązania które jest z przed kilku ładnych lat, nie lepiej kupić tablet 10" i odtwarza wszystkie filmy i pliki, można pograć , a jak trzeba to i internecik można włączyć. Dobry i niedrogi np: Go Clever A73


RE: MFD - Zrób to sam - grucha_75 - 07-09-2012

Dokladnie! Ja nawet nawigacji MFD nie uzywam, bo sie przyzwyczailem do swojego Asusa i IGO. A filmy dzieciakom puszczam z zestawu kupionego 2 lata temu za 400pln (jeden czytnik DVD, wejscie kart, wejscie USB, dwa monitorki 7 cali, na obu leci to samo) - dziala do dzisiaj Smile


RE: MFD - Zrób to sam - acinski - 09-09-2012

Jak najbardziej macie rację. Jeśli nie znajdę panelu klimatronika pewnie skończy się na czymś niefabrycznym, ale motywacją moją jest nie użytkowość, a fabryczność. Lubię gdy wszystko jest z jednej parafii.