Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Brak podświetlenia zegarów - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (/forumdisplay.php?fid=13)
+---- Dział: Elektryka auta (/forumdisplay.php?fid=75)
+---- Wątek: Brak podświetlenia zegarów (/showthread.php?tid=2127)

Strony: 1 2


Barak podświetlenia zegarów Sharan 1.9 TDI 98r. - sebter - 09-08-2012 20:06

Witam, ma ktoś pomysł dlaczego u mnie nie podświetla się licznik ? wszystko na konsoli sie pali (climatronik, podświetlenie przycisków) a zegary wcale nie chcą, właściwie jak tylko go kupiłem to podświetlał sie tylko prędkościomierz ale po kilkunastu km zgasł. Myślałem, że może odpowiedzialne są żarówki ale włókna wyglądają ok. Miał ktoś może podobny problem ?

Pozdrawiam


RE: Barak podświetlenia zegarów Sharan 1.9 TDI 98r. - maxi186 - 09-08-2012 22:26

Albo ci się żarówki spaliły albo nie maja dobrego styku. Musisz wyciągnąć licznik co w tym aucie jest banalnie proste.Ja mam ten sam objaw ale lekko puknę w zegar prędkości i śiweciBig Grin


RE: Barak podświetlenia zegarów Sharan 1.9 TDI 98r. - agaikarol - 09-08-2012 23:32

A zakładałeś inne żarówki? - Nowe?


RE: Barak podświetlenia zegarów Sharan 1.9 TDI 98r. - sebter - 10-08-2012 08:08

Właśnie musze zajechać do sklepu i wymienić kilka rodzji żarówek do deski które ostatnio wziełem na podmianke a żaden rodzaj nie pasował. Podmienie i zobacze, tylko zastanawia mnie jeszcze to ze jak odkręce żarówke z miejsca gdzie ona siedzi to potem problem jest z jej wkręceniem, niby siedzi ale tylko ruszyć palcem i ona wypada ;|

Edit:

Sprawa praktycznie rozwiązana, do połowy już świecą, żarówki wyglądały normalnie, niby nie przepalone a jednak, po wymianie żarówek na nowe wszystko ok, tylko problem mam z kilkoma podstawkami w które wkłada sie żarówki bo zaczepy sie ukruszają, ale może zamówią mi w sklepie i wymienie na nowe ;D

Pozdrawiam


RE: Barak podświetlenia zegarów Sharan 1.9 TDI 98r. - bartixr - 11-08-2012 09:58

podstawki nie te kupiłeś, też mam ten kłopot.
są różne rodzaje oprawek.

ale te główne podświetlenie to wymienia siętylko wkłąd żarówki - jest tkai jak w poodświetleniu rejestracji i postojowych przód.


Podświetlenie zegarów znikneło - sebamixx - 13-08-2018 06:31

Cześć,
Alhambra 99r. Wieczorem zgasiłem samochód wszystko działało bo zwracam zawsze uwagę na każdą żaróweczkę, rano odpalam a zegary nie świecą gdzie cała reszta świeci jak należy, gdzie szukać przyczyny? Jestem w pracy i myślę o tym a niesprawdziłem bezpieczników jeszcze. Może to być coś innego?


[oddzielone] Licznik, fis, zegary - wymiana/modyfikacja - rafal4610 - 28-06-2019 17:43

Witam. Od razu mówie, że nie wiem czy pisze w odpowiednim dziale. Nie mam podświetlenia zegarów. Wymieniłem żarówki i nic. Następny krok to posprawdzam sobie oprawki czy jest przejście. Jak nie będzie to wina oprawek to gdzie w kostce powinno być napięcie? Tam są 2 kostki: czarna i czerwona. Podejrzewam, że w tej czerwonej jest dojście prądu do zegarów, tylko w których pinach szukać? Alhambra 1.9TDi '98


RE: Brak podświetlenia zegarów - tolus24 - 29-06-2019 19:15

Witam.

W starszych zegarach podświetlenie dostawało bodajże masę na pin3 czerwonej wtyczki, a + był z wewnętrznego scalaka, który powinien dostawać zasilania ogólne dla zegarów, na pin-ach 11,12,13 czerwonej wtyczki. Najczęściej problem z podświetleniem leży w samych zegarach, a właściwie ich ścieżkach.

Pozdrawiam


RE: Brak podświetlenia zegarów - wesol - 29-06-2019 19:43

Nie jestem pewny ale chyba kupę lat temu było coś o tym i cos mi świtą że problem był ten scalak chyba oznaczenie początkowe LMxx


RE: Brak podświetlenia zegarów - rafal4610 - 30-06-2019 10:23

Co to za scalak? Gdzie tego szukać?