Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
centralny zamek - problem - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-DZIA%C5%81-TECHNICZNY)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Sharan-Alhambra-1995-2009-Galaxy-1995-2005)
+---- Dział: Elektryka auta (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Elektryka-auta)
+---- Wątek: centralny zamek - problem (/Thread-centralny-zamek-problem)

Strony: 1 2 3 4 5 6


RE: Problem z zamkiem centralnym - daneczek76 - 31-01-2012

jak czytałeś to i pewnie wiesz sprawdź przewody łączące drzwi z karoserią te w gumowej osłonie. Mogą być popękane.


RE: centralny zamek - problem - lucek2825 - 02-02-2012

To też może być(i większości chyba pewne) Moduł komfortu. Zawilgocenie wystarczy, aby działy sie z elektryka różne dziwne rzeczy.


RE: centralny zamek - problem - Jabol - 07-02-2012

Podłącze się do tematu ,od kilku dni nie mogę otworzyć drzwi z tyłu jedne drzwi przestały się otwierac już dawno ale drugie drzwi padły mi w zeszła sobotę .
Nie można ich otworzyć od środka i z zewnątrz ,ściągnełem tapicerke drzwi ,dostałem się do kabli i na rzadnym przewodzie nie ma napięcia nawet masy nie ma.
Do siłownika idzie pieć przewodów dwa żółte z czego jeden ma niebieski pasek,brązowy,i dwa zielone z niebieskim paskiem.
mógł by mi ktos powiedziec które kable to + a który to masa .
Myślę że kable się poprzerywały na łączeniu chciałem podłączyć siłownik na krótko pod akumulator od motoru żeby drzwi odryglować .
Jak ktoś jest zorientowany to niech napisze który kolor za co odpowiada ,żebym wiedział jak to gów.o połaczyć i otworzyć bo zaczyna mnie już męczyć wpuszczanie dzieciaków do samochodu przez drzwi od kierowcy.


[Obrazek: 2012-02-0_rrapnap.jpg]


RE: centralny zamek - problem - niebieski91 - 07-02-2012

ten górny żółty jest chyba grubszy i to on będzie prądowy zapewne
znaczy u mnie tak było
przetarty miałem żółty i nie było prynda
po złączeniu go prynd wrócił


RE: centralny zamek - problem - Jabol - 07-02-2012

Przewody żółte sa jednakowej grubości tylko że jeden na pasek a drugi nie ma .


RE: centralny zamek - problem - niebieski91 - 07-02-2012

może to jest dlatego że jeden daje sygnał otwierający a drugi zamykający ??


RE: centralny zamek - problem - Jabol - 07-02-2012

Właśnie dlatego pytam bo nie chciał bym podpinać się z napięciem na pałe ,bo mogę coś sfajczyć
napewno któryś daje sygnał do otwarcia a któryś do zamknięcia ,ale który kolor
i który to masa
moze masa to brązowy



RE: centralny zamek - problem - Jabol - 07-02-2012

(07-02-2012, 11:32)Jabol napisał(a): Podłącze się do tematu ,od kilku dni nie mogę otworzyć drzwi z tyłu jedne drzwi przestały się otwierac już dawno ale drugie drzwi padły mi w zeszła sobotę .
Nie można ich otworzyć od środka i z zewnątrz ,ściągnełem tapicerke drzwi ,dostałem się do kabli i na rzadnym przewodzie nie ma napięcia nawet masy nie ma.
Do siłownika idzie pieć przewodów dwa żółte z czego jeden ma niebieski pasek,brązowy,i dwa zielone z niebieskim paskiem.
mógł by mi ktos powiedziec które kable to + a który to masa .
Myślę że kable się poprzerywały na łączeniu chciałem podłączyć siłownik na krótko pod akumulator od motoru żeby drzwi odryglować .
Jak ktoś jest zorientowany to niech napisze który kolor za co odpowiada ,żebym wiedział jak to gów.o połaczyć i otworzyć bo zaczyna mnie już męczyć wpuszczanie dzieciaków do samochodu przez drzwi od kierowcy.


[Obrazek: 2012-02-0_rrapnap.jpg]

Znalazłem po koleji który jest plus który masa,podłączyłem akumulaor od motoru i otworzyłem drzwi .
Okazało sie że jeden pin na wtyczce trochę sie cofnoł i nie łączył jak wyjełem podkładke gumową spomiędzy wtyczek wsadziłem wytczke spowrotem i było ok .
Płaskoszczypcami trochę naciągnełem pin zmontowałem wszystko do kupy i jest ok.



RE: centralny zamek - problem - Kacperiusz - 11-02-2012

Otwieranie i zamykanie drzwi kierowcy pilotem nie działało, tylko kluczykiem o to problem:
[Obrazek: 123whx.th.jpg]
i naprawa
[Obrazek: 1011d.th.jpg]
Jeden przewód pękł, a w 12 już osłona była pęknięta więc je też naprawiłem.


centralny zamek .... problem - adamsharan - 29-04-2012

Witam otoz moj problem polega na tym ze jak zamykam samochod zamyka mi sie tylko drzwi kierowcy i klapa .... czasami tez zamkną sie drzwi od strony pasazera natomiast nie zawsze otworzy te drzwi. tyły mielą zamyka otwiera zamyka otwiera zamyka otwiera az nie zamknie ;/ nie wiem na czym polega problem zamkni są sprawe bo przekładałem od kolegi z drugiego sharana .... prosze o pomoc. Kable w drzewiach są sprawne sprawdziłem wszystko