Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Zestrojenie anteny z radiem - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: CAR AUDIO -- CB-RADIO -- NAWIGACJE (/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Dział: CB radio (/forumdisplay.php?fid=27)
+--- Wątek: Zestrojenie anteny z radiem (/showthread.php?tid=2007)

Strony: 1 2


Zestrojenie anteny z radiem - zawiszanieczarny - 03-07-2012 15:11

Panowie, potrzebuję zestroić swoją antenę z radiem bo przerzuciłem je ze starego auta.

Jeśli ktoś zna się na tym i byłby chętny do pomocy (Warszawa, najlepiej okolice Wawra, Pragi, Wesołej) odwdzięczę się czteropakiem.
Sprawa pilna - dziś ewentualnie środa.

A może kogoś polecicie z tych okolic?
Pozdrawiam.


RE: Zestrojenie anteny z radiem - Jabol - 03-07-2012 21:36

Mogę ci to zrobić ale dopiero w czwartek ,mieszkam w rejonie ronda Wiatraczna.
Jeżeli zależy tobie na czasie to jest nie drogi gość obok mnie na ulicy Igańskiej róg Czapelskiej SAXON SERWIS.
Serwis ten istnieje od lat 90 naprawiałem u niego kilka szt CB ,wart polecenia wie co robi .
http://www.saxon.waw.pl/


RE: Zestrojenie anteny z radiem - sharanista - 03-07-2012 21:42

strojenie ok 20 zl... lub mozna kupic sobie miernik na allegro... 30 zl-40 zl


RE: Zestrojenie anteny z radiem - sk4000 - 03-07-2012 21:55

Ja mam radyjko z anteną już na chyba 5 samochodzie. Za pierwszym razem też chciałem stroić i gostek w serwisie powiedział mi że mam porządny zestaw (radio stary prezydent + magnesówka prezydent) i nie ma potrzeby strojenia jak było to zrobione za pierwszym razem. I faktycznie lata mijają, auta też i wszystko jest ok. mimo ze auta różna od osobówki przez terenowe na vanie kończąc.


RE: Zestrojenie anteny z radiem - wesol - 04-07-2012 06:20

jesli kabel nie byl ciety, skracany czy przedluzany to nic nie trzaba robic. Nie wolno kabla ruszac w radiach CB to jest podstawa.


RE: Zestrojenie anteny z radiem - zawiszanieczarny - 04-07-2012 11:31

Dzięki koledzy. JABOL czwartek u mnie odpada, właśnie wtedy wyjeżdżam (uwielbiam robić wszystko na ostatnią chwilę).
O SAXON słyszałem same dobre opinie.

Kabel nie był cięty ani skracany ale bat wyleciał mi z podstawy, wkręciłem go na nowo więc przypuszczam że bez strojenia się nie obejdzie.

Miernik fajna sprawa, na pewno o tym pomyślę zwłaszcza że koszt nie duży.


RE: Zestrojenie anteny z radiem - zawiszanieczarny - 04-07-2012 15:23

Jestem po instalacji radia. Nie kupowałem miernika i nie stroiłem anteny, po prostu przełożyłem tak jak było i uwaga... działa lepiej niż na poprzednim aucie Smile Nie szumi a głos jest czysty i wyraźny.


RE: Zestrojenie anteny z radiem - sk4000 - 04-07-2012 15:53

Skoro Ci bat wyleciał to było za słabo przykręcone.
Jakbyś go skracał to musiałbyś stroić a tak to się nie przejmuj.
Teraz jak masz porządnie dokręcone to widzisz jak to działa (i powinno działać tak samo dobrze na poprzednim samochodzie)


RE: Zestrojenie anteny z radiem - kisand - 04-07-2012 20:20

Koledzy. stroi sie antene do miejsca zamocowania a nie radio.
Co jakiś czas naprawde warto sprawdzić SWR ,nie jeden sie potem zdziwi jak trzeba będzie stopień końcowy w radiu wymienić z powodu spalenia .Wilgoć potrafi załatwić każdą antene,przetwrty(złamany)kabel antenowy to potęcjalne zwarcie .


RE: Zestrojenie anteny z radiem - piwek86 - 05-07-2012 17:04

Wesół jak nieruszac kabla w cb skoro np mi w sharanie brakło jakieś 1.5 metra kabla jedyny lek na kabel jaki słyszałem od montera cb to przedłużenie go o jego krotność tzn skoro seryjnie mamy 3.8 metra to kolejne tyle dolutowujemy ja zrobiłem odwrotnie kupiłem nowe 8m i od anteny je pociaglem do samochodu kabel pochowany nic nigdzie nieodstaje nielata po aucie Smile ustawiłem i jest ok