Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Wyświetlacz FIS - zmiana języka - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-DZIA%C5%81-TECHNICZNY)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Sharan-Alhambra-1995-2009-Galaxy-1995-2005)
+---- Dział: Elektryka auta (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Elektryka-auta)
+---- Wątek: Wyświetlacz FIS - zmiana języka (/Thread-Wy%C5%9Bwietlacz-FIS-zmiana-j%C4%99zyka)

Strony: 1 2


Wyświetlacz FIS - zmiana języka - krzys44 - 12-06-2012

Witam.
Jak i czy można zmienić język wyswietlanych komunikatów i ostrzeżeń w wyświetlaczu lcd ( mam włoski )


RE: Wyświetlacz FIS - daneczek76 - 12-06-2012

nie ma problemu podpinasz się VAG-iem i:
-Licznik - 17
Adaptacja - 10
Kanal - 4
i z cyfry jak tam jest zamieniasz na 2 - angielski , a 1 - niemiecki jak się nie myle.
i zapisz i masz ludzki język - ludzik czyli angielski

uprzedzam pytanie z fisa nie ma zmiany języka przynajmniej umnie w roku modelowym 2006 nie ma.
Możesz spróbować przetrzymać dłużej ( jakieś 3 sek.) przycisk ( góra lub dół) którym zmieniasz komunikaty na wyświetlaczu wejdziesz w menu fisa ale nie sądzę żeby tam był język w innych vagach tak jest.


[split] Aktywacja MFA od 00' - ile km na baku - krzys44 - 16-06-2012

Witam.
Nie dałem rady z moim vagiem dzisiaj pół dnia straciłem na próbie zmiany języka i na aktywacji MFA i nic jak wszedlem (zmiana języka)w licznik 17,adaptacja10 , kanał4 i chce zmienić na 2 (angielski) to programy VCDS i VAG-com relase 409-1 mówią że
Registered version has coding info for yhis ECU czyli musze miec zarejesrtowaną wersje ???? Widocznie mam zły program.Słabą wersję może ktoś ma lepszą i mi podrzuci na maila...
Czekam aż dokładnie " zawiszanieczarny" to opiszesz .
Pzdr

kolego przenioslem ten post tutaj
zastanow sie gdzie masz pisac o zmianie jezyka a gdzie
o uruchomieniu opcji ile na baku



RE: Wyświetlacz FIS - zmiana języka - Endriu27 - 20-10-2012

Witam

Problem polega na tym, że posiadam wyświetlacz 1/2 fis z dwoma rzędami ikonek nad wyświetlaczem komputer wskazuje wszystko co ma wskazywać oprócz informacji tekstowych typu "SERVIS, OTWARTE DRZWI, NISKI POZIOM PŁYNU" itd.

Sharan jest z 2001r. 1.9 TDIPD silnik ANU

Może ktoś już miał coś takiego i wie jak włączyć komunikaty tekstowe na wyświetlaczu.

Pozdrawiam



RE: Wyświetlacz FIS - zmiana języka - wojtekjanek7@interia.pl - 26-11-2012

witam
kolego daneczek76 ja ma seata alhambre ale to samo co sharan i galaxy a rok 2002 115km i tam pisales ze w innych vagach sie da zmienic jezyk bez podlaczania do kompa bo ja tez mam wloski i przydalo by sie to zmienic. Aha i mam pelen fis chyba pokazuje spalanie itd oraz tak jak braknie plynu czy malo paliwa, zarowka jak sie jakas spali ale nie mam radia na wyswietlaczu i pytanie czy da sie to jakos zalaczyc??



RE: Wyświetlacz FIS - zmiana języka - wesol - 26-11-2012

temat takowy istnieje o TU Aczkolwiek niewiel wiadomo w tej sprawie.


RE: Wyświetlacz FIS - zmiana języka - daneczek76 - 26-11-2012

krzys44 najlepiej vag 311.2 jak coś moge wysłać nim robiłem i działa.
wojtekjanek7@interia.pl opis kabloteki Tu TU TU oczywiście tylko ori radio



RE: Wyświetlacz FIS - zmiana języka - marcel - 02-03-2015

(20-10-2012, 11:29)Endriu27 napisał(a): Witam

Problem polega na tym, że posiadam wyświetlacz 1/2 fis z dwoma rzędami ikonek nad wyświetlaczem komputer wskazuje wszystko co ma wskazywać oprócz informacji tekstowych typu "SERVIS, OTWARTE DRZWI, NISKI POZIOM PŁYNU" itd.

Sharan jest z 2001r. 1.9 TDIPD silnik ANU

Może ktoś już miał coś takiego i wie jak włączyć komunikaty tekstowe na wyświetlaczu.

Pozdrawiam

Odświeże temat jak włączyć komunikaty na wyświetlaczu po nieudanej zmianie języka w sharanie 2006r?


RE: Wyświetlacz FIS - zmiana języka - rudobrody - 02-01-2021

Witam
Jestem nowy i temat odgrzebie.moj nowy Sharan jest
Z grudnia 2009 czy te modele mają możliwość
Zmiany języka na polski lub angielski w wyświetlacz FIS?


RE: Wyświetlacz FIS - zmiana języka - wesol - 02-01-2021

W czerwonych wyswietlaczach nigdy nie występował polski. Natomiast w puli jest kilka języków w tym angielski. Zwykły vag com i zmienisz sobie.