Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Wymiana skrzyni biegów z automatu na manual SHARAN,ALHAMBRA - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-DZIA%C5%81-TECHNICZNY)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Sharan-Alhambra-1995-2009-Galaxy-1995-2005)
+---- Dział: Ogólno techniczny (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Og%C3%B3lno-techniczny)
+---- Wątek: Wymiana skrzyni biegów z automatu na manual SHARAN,ALHAMBRA (/Thread-Wymiana-skrzyni-bieg%C3%B3w-z-automatu-na-manual-SHARAN-ALHAMBRA)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


RE: Galaxy 115KM Zmiana automat na maunual - xspeed99 - 24-09-2016

(24-09-2016, 22:20)pocisk85 napisał(a): KODOWANIE LICZNIKA ABS I MOSTKUJEMY W SRODKU PRZEKAZNIK ABY ZAPALAŁ NA STACYJKE

a dokładniej ktory przekaznik ??

czyli do listy zyczen jeszcze dochodzi licznik...


fakt ze dopiero jade obejrzec to auto ale bede wiedzial mniej wiecej jakie koszta musze uwzglednic biorac sie za to Smile




RE: Galaxy 115KM Zmiana automat na maunual - Scrappy - 24-09-2016

Jak licznik ma FIS to po przekodowaniu znika ten pasek z biegami. Nie wiem jak to jest przy 1/2FIS i przy braku FIS'a.


RE: Galaxy 115KM Zmiana automat na maunual - koleś - 25-09-2016

(24-09-2016, 22:44)xspeed99 napisał(a): czyli do listy zyczen jeszcze dochodzi ...

Czujnik sprzęgła.

Jak nie ma tempomatu a będziesz go chciał dołożyć to będziesz musiał dołożyć jeszcze czujnik na pedale sprzęgła i podłączyć go do komputera silnika. W automacie go nie ma (pedału sprzęgła) a teraz będzie i czujnik jest potrzebny do tempomatu.

Warto to zrobić przy tej robocie.




RE: Galaxy 115KM Zmiana automat na maunual - mamwi - 25-09-2016

Zorientuj się co jest z tym automatem. Może faktycznie naprawa nie przerośnie kosztów samochodu, a automat to automat Rolleyes Marzy mi się coś takiego Heart


RE: Galaxy 115KM Zmiana automat na maunual - xspeed99 - 26-09-2016

tylko ze do przekladki mam prrawie wszystkie graty Smile

dzis alabo jutro pojade go obejrzec Smile

dzieki wielkie panowie Smile


RE: Galaxy 115KM Zmiana automat na maunual - sikorek121 - 09-10-2016

Cześć Koledzy.
Ja w swojej Alhambrze zmieniłem na manual. Koszt zależny od skrzyni, Ja zakupiłem Po kapitalce z gwarancję 2 letnią bez limitu km. (2400 zł z olejem3 litry).
półosie są inne 2 x 300 zł używki z anglika, wałek z łożyskiem 280 zamiennik, rozrusznik używka 80 zł, moduł sprzęgła kpl. ok 1500zł, dżwignia zmiany biegów 150 zł z linkami kpl., najgorsza sprawa z pedałami dostałem je w Bielsku białejbo wszędzie pełno z anglików. Musicie przedłużyć wiązkę do włącznika wstecznego biegu przy skrzyni bo brakuje ok 20 cm przewodu, do rozrusznika kabel z centralki za bezpiecznikami, włącznik stopu nad pedał sprzęgła jak chcecie mieć tempomat i oczywiście kabelek do komputera (wsadzić pin obok tego co idzie od włącznika ze świateł stopu. Oczywiście komputer skrzyni wraz z wiązką należy wymontować z samochodu. Przeprogramować komputer samochodu zaznaczyć manual a odznaczyć automat to zniknie na wyświetlaczu dolna linijka z pozycjami biegów. Nie trzeba nic mostkować po wypięciu wybieraka automatu. Roboty około 4 dni przy aucie. Jeżdżę na taxi autem. Spalanie spadło od 8,5 do 9 litrów na mieście. Jestem zadowolony.Skrzynie w tych naszych SGA są japońskie JACTO i mało która wytrzymuje 250 tys. km. Ja postanowiłem zmienić po tym jak ze 130 km/h na autostradzie zredukowała do pierwszego biegu i weszła w tryb awaryjny. Po wymianie na manual zrobiłem już 118 tys km i jest ok. Pozdrawiam.


Wymiana skrzyni z automatu na manual - zlecenie - Camillo - 06-03-2017

Witam

Po 1 chcialbym dowiedziec sie czy warto podejmowac sie wymiany. Ewentualne koszty I zakres prac.
Po 2 jak silnik 1.9 115km 2001r. bedzie sobie radzil .
Po 3 czy w lubelskim ew okolicach Warszawy jest ktos z Was kto robil taka przekladke i bylby zainteresowany takim zleceniem. Nie chce duzych serwisow gdzie tak naprawde tego nikt nigdy nie robil.

Moj automat szarpal przy zmianie z 3 na 4. Ostarnio zaczal szarpac z 2 na 3. Dodatkowo czasami zmienia biegi tak Jakby z opoznieniem. Obroty rosna a biegu nie zmienia . Przy ruszaniu z miejsca lub jadac wolno I naciskajac gaz auto zaczyna ruszac / przyspieszac dopiero od ok 1800/2000 obr . Mysle ze naprawa tego bedzie dosc kosztowna wiec rozwazam zmiane na manual.


RE: Wymiana skrzyni z automatu na manual - zlecenie - wesol - 06-03-2017

mysle ze gdzies ze 4-5 tys trzeba liczyc jak nic. Aktualnie robi cos takiego kolega Red. Tyle ze przeklada graty ze swojego rozbitego sharana AUY manual do drugiego gdzie byl wlasnie tez taki silnik ale z automatem. Przeklada nawet sporo wnetrza cala instalacje bo tez przeklada naped 4 mot.

skryznia manualna to okolo 1000 zl do tego chyba najlepiej i najtaniej jednomas okolo 1200 zl do tego rozrusznik poduszka lewarek zmiany biegow z linkami pedaly z sprzeglem licznik i pare innych gratow co mysle ze zamknie sie w kwocie gdzies 3000 lekko plus robota mechanika to mysle ze przyzwoita kwota to tez 1000 zl.


RE: Wymiana skrzyni z automatu na manual - zlecenie - Camillo - 06-03-2017

przekladka

To co na fotce w ogloszeniach mozna znalesc za 1600-2000zl. Chodzi tez o kogos kto ma o tym pojecie I umialby to zrobic tak zeby po wszystkim nie bylo jeszcze wiecej problemow.

I jak to sie ma do ew kosztow serwisowania automatu z wyzej opisanymi problemami .


RE: Wymiana skrzyni z automatu na manual - zlecenie - wesol - 06-03-2017

Tak dostaniesz taka przekladke zapewne z wywalonymi przegubami wewnetrznymi bo przecie nie nowymi, Polos podpory pewnie z wypracowanym juz polaczeniem wielowpustowym i wybitym lozyskiem. Dwumas tez raczej nie nowy tylko pewnie juz zmęczony. Ja tam niewidze licznika i poduszki skrzyni biegow. No ale to twoj wybor. Zapytaj tylko jeszcze kogos kto to przekladal czy nie mial jakichs problemow i czy obylo sie bez wpadek.