Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Wymiana skrzyni biegów z automatu na manual SHARAN,ALHAMBRA - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-DZIA%C5%81-TECHNICZNY)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Sharan-Alhambra-1995-2009-Galaxy-1995-2005)
+---- Dział: Ogólno techniczny (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Og%C3%B3lno-techniczny)
+---- Wątek: Wymiana skrzyni biegów z automatu na manual SHARAN,ALHAMBRA (/Thread-Wymiana-skrzyni-bieg%C3%B3w-z-automatu-na-manual-SHARAN-ALHAMBRA)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


RE: Wymiana skrzyni biegów z automata na manual SHARAN,ALHAMBRA - sgaVAN - 21-03-2013

czyli + po zapłonie albo bezpośr na F34 albo szukać go w tej kostce od sterownika? a co z czujnikiem sprzegła i tempomatem??


RE: Wymiana skrzyni biegów z automata na manual SHARAN,ALHAMBRA - sgaVAN - 08-04-2013

prawie wszystko działa oprócz prędkościomierza ale to dlatego,że nie mam kostki 3pinowej do czujnika. Natomiast co jest, że mam problem ze wskaźnikiem paliwa, który faluje i tym pipczeniem na rezerwe wprowadza mnie w szał !! Zauważyłem, że kiedy hamuje wskazówka leci w dół, jakby się paliwo przelewało i plywak sobie latał! Nie miałem tego przed przeróbką i to samo ma kolega, co wcześniej też przerabiał swojego [...] na manual- w końcu wywalił piszczałkę !! Czy to wina pływaka??


RE: Wymiana skrzyni biegów z automata na manual SHARAN,ALHAMBRA - fredric - 09-04-2013

Z tego co pamiętam to ten problem ustał po podłączeniu prędkościomierza.
U mnie wskaźnik paliwa działał czasami razem z obrotomierzem i też pikał jak opętany przy każdym zatrzymaniu.


RE: Wymiana skrzyni biegów z automata na manual SHARAN,ALHAMBRA - maryoushek - 09-04-2013

(08-04-2013, 22:54)sgaVAN napisał(a): prawie wszystko działa oprócz prędkościomierza ale to dlatego,że nie mam kostki 3pinowej do czujnika. Natomiast co jest, że mam problem ze wskaźnikiem paliwa, który faluje i tym pipczeniem na rezerwe wprowadza mnie w szał !! Zauważyłem, że kiedy hamuje wskazówka leci w dół, jakby się paliwo przelewało i plywak sobie latał! Nie miałem tego przed przeróbką i to samo ma kolega, co wcześniej też przerabiał swojego [...] na manual- w końcu wywalił piszczałkę !! Czy to wina pływaka??

Nie powinno być takiego problemu. Podjedź na szrot lub zamów kostkę do czujnika, podłącz go i wszystko powinno działać tak jak kolega wyżej napisał.



RE: Wymiana skrzyni biegów z automata na manual SHARAN,ALHAMBRA - dadi - 09-04-2013

Jak zrobisz sobie prędkościomierz to jednocześnie naprawi Ci się wskaźnik paliwa - miałem ten sam problem.


RE: Wymiana skrzyni biegów z automata na manual SHARAN,ALHAMBRA - Helion - 09-04-2013

Witam serdecznie...
Jestem świeżym forumowiczem na tej stronie. Mam pytanko do starszych kolegów. Mianowicie jestem posiadaczem Sharana MK1 98 rok automat - i jestem pewien że automat umiera... Nie chcę bawić się w kolejną już naprawę i zamienić na manualną skrzynię. Czytając forum dowiedziałem się że będę potrzebował:
-skrzynię manual
-półosie
-kompletne sprzęgło
-pedał sprzęgła i hamulca
-drążek zmiany biegów
Uprzejmie proszę o pomoc co jeszcze na pewno mi się przyda.
Z góry dziękuję
Grzegorz


RE: Wymiana skrzyni biegów z automata na manual SHARAN,ALHAMBRA - maryoushek - 09-04-2013

Taniej i prościej kupić komplet pedalow. Tyle powinno wystarczyć jeszcze elektryka pozostanie do podłączenia podawalem schematy doprawdy do nowszego ale coś może wywnioskujesz z nich.


RE: Wymiana skrzyni biegów z automata na manual SHARAN,ALHAMBRA - Helion - 10-04-2013

A jeszcze mam pytanie co do sprzęgła. Czy jest manualne czy hydrauliczne??

Dzwoniłem dziś do mechanika który mi naprawiał wcześniej automat. Powiedział że się nie podejmie bo nie robił takich zamian i że przy elektryce trochę zabawy jest.
I tu pytanie co konkretnie jest do zabawy Smile jak rozumiem na pewno coś ze wstecznym światłem będzie.
I co jeszcze...



RE: Wymiana skrzyni biegów z automata na manual SHARAN,ALHAMBRA - wesol - 10-04-2013

hydro.


RE: Wymiana skrzyni biegów z automata na manual SHARAN,ALHAMBRA - fredric - 10-04-2013

(10-04-2013, 09:56)Helion napisał(a): I tu pytanie co konkretnie jest do zabawy Smile jak rozumiem na pewno coś ze wstecznym światłem będzie.
I co jeszcze...
Np trzeba zrobić zworkę na jednym z przekaźników aby można było odpalić auto inaczej komp widzi że ma automat i tylko na P lub N pozwoli odpalić.