Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Wymiana skrzyni biegów z automatu na manual SHARAN,ALHAMBRA - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (/forumdisplay.php?fid=13)
+---- Dział: Ogólno techniczny (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- Wątek: Wymiana skrzyni biegów z automatu na manual SHARAN,ALHAMBRA (/showthread.php?tid=1927)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Wymiana skrzyni biegów z automatu na manual SHARAN,ALHAMBRA - cicio - 08-06-2012 17:23

Witam zamierzam zrobić przekładkę skrzyni w alhambrze 2008 rok.I mam pytanie czy ktoś może napisać coś więcej.


RE: Wymiana skrzyni biegów z automata na manual SHARAN,ALHAMBRA - wesol - 08-06-2012 18:02

polegniesz na kosztach. To nie takie chop siup. wymiana pedałow,pompka sprzegla, wymiana półosi jak dobrze pamietam, dwumas ze sprzeglem. zmiana vagiem w kompie to juz nie problem ale i tak moga sie okazac jakies inne problemy po drodze. Nie pamietam jeszcze jak z rozrusznikiem w PDkach. Wymian lewarka zmiany biegów no i szafy ( liczniki)+ kodowanie. Same graty gdzis na oko 4-5tys zl.


RE: Wymiana skrzyni biegów z automata na manual SHARAN,ALHAMBRA - bartixr - 08-06-2012 21:29

cici, a co ci w automacie nie odpowiada?? :O


RE: Wymiana skrzyni biegów z automata na manual SHARAN,ALHAMBRA - cicio - 08-06-2012 22:00

Powiem tak, skrzynie 6 biegową kupiłem z rozrusznikiem z wężem podciśnienia i tą półośką krótką plus kompletny dwumas z przebiegiem 50 tys za 1400 zł.Pedały kompletne za 100 zł,lewarek zmiany biegów z linkami za 50zł i jedną półośkę za 100. Tak że dużych kosztów nie było .Co do skrzyni ,na pewno więcej pali słabsze osiągi no i ta skrzynia jadco.Już widzę ze była łupana a na zimnym poszarpuje i kto wie ile jeszcze wytrzyma. silnik 1.9 tdi 116 km bvk


RE: Wymiana skrzyni biegów z automata na manual SHARAN,ALHAMBRA - wesol - 09-06-2012 17:45

Tylko oby te czesci byly sprawne bo ta cena raczej nie wskazuje na to. A licznik bedziesz zmieniał?? Tą druga poloskie z podpora to jaka dajesz poprawioną juz czy dajesz jakas uzywke??


RE: Wymiana skrzyni biegów z automata na manual SHARAN,ALHAMBRA - cicio - 09-06-2012 20:27

towar jest pewny od koleśia co ściągnął to dla siebie z silnikiem z irlandii . Wszystko pochodzi z jednego auta oprócz lewarka i krótszej półośki .ta podpora ,jest od tej skrzyni zero luzów itd. ściągnął silnik do paska na przekładkę bo ponoć słupek jest od 130 konnego silnika,ale nie zmienił i ja wziołem skrzynie a motor poszedł do Niemiec. wspomnę ze chciał 2000 ,ale ze to nie żaden handlarz to w końcu po negocjacji oddał za 1400zł .5 mc czekałem aż wróci z Irlandii i mi to wyśle . Licznik po co? wypniesz kostkę ze sterownika skrzyni i ci znikną biegi na liczniku. do tej podpory dorobiłem na wszelki wypadek gumę na opaski ,aby piach itd nie wpadał tam ,bo ponoć przez to lecą. Dwumas ruszając w lewo i prawo chodzi ok 8 mm a po przekątnej ma luz ok 2mm,ale ponoć to standard i w nowych. Auto kupił tam z ubezpieczalni po małym wypadku z 2007 roku i co najcenniejsze wyjął . u mnie już leży to 1,5 roku.Dopiszę ze znalazłem go na forum i właśnie to pisał bo chciał wymieniać motor w pasku za 101km na ten i pytał cz warto bawić się w rozbieranie silnika ,aby wymienić słupek wał itd.Data na częsciach też jest 2007 rok


RE: Wymiana skrzyni biegów z automata na manual SHARAN,ALHAMBRA - se7en - 04-01-2013 02:00

Witam. Pytanie do >> cicio << . Czy wiadomo Ci coś o łożysku igiełkowym mocowanym na wyjściu wału korbowego tuż przy dwumasie jako podpora wałka sprzegłowego? Wyczytałem to na forum vw B6 ... dtategoż pytam czy tu jest to samo...

Pozdrawiam.


RE: Wymiana skrzyni biegów z automata na manual SHARAN,ALHAMBRA - sgaVAN - 18-03-2013 15:54

Panowie własnie zabrałem się za taką przekładkę ale chciałbym wiedzieć coś więcej co dalej, np z podłączeniem wtyczek do skrzyni, co z czujnikiem wstecznego ?? Czy żeby palił rozrusznik trzeba jak w tym starszym modelu wywalić przekaźnik 175 ? Czy licznika nie trzeba wymieniać ,żeby nie wyświetlały biegi automat ?? Proszę o info kto robił już taką przekładkę..


RE: Wymiana skrzyni biegów z automata na manual SHARAN,ALHAMBRA - sgaVAN - 19-03-2013 21:19

Czy jest ktoś na tym forum kto przekładał skrzynie i może mi coś podpowiedzieć ?? HELP..


RE: Wymiana skrzyni biegów z automata na manual SHARAN,ALHAMBRA - fredric - 19-03-2013 22:32

Tak na szybko, jak wywalisz kompa od skrzyni to literki same znikną na zegarach. Wsteczny trzeba sobie samemu namierzyć w kabelkach a w manualnej skrzyni nie ma za dużo podłączeń, więc dojdzie jeszcze czujnik/impulsator do prędkościomierza(tu nie jestem pewien bo to zależy od rocznika, miałem dawcę 2004r i tam nie było czujnika więc musiałem dokupić aby działało w 2001r). Licznika nie wymieniamy. A co do odpalania to na forum passata było o tym że trzeba zrobić zworkę w jednym z przekaźników i pali normalnie. Nie pamiętam w którym ale warto poszukać na forum paska, przynajmniej jak ja robiłem to większość info tam znalazłem.