Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Układ kierowniczy, maglownica, wspomaganie. - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-DZIA%C5%81-TECHNICZNY)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Sharan-Alhambra-1995-2009-Galaxy-1995-2005)
+---- Dział: Ogólno techniczny (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Og%C3%B3lno-techniczny)
+---- Wątek: Układ kierowniczy, maglownica, wspomaganie. (/Thread-Uk%C5%82ad-kierowniczy-maglownica-wspomaganie)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18


RE: Wspomaganie kierownicy - zniknęło - Jędrek Z - 22-02-2016

Witam>I tak trzymać -po to jest to forum aby sobie pomagać a nie jeździć po serwisach i grubą kasę płacić-w moim przypadku to była pompa jakaś amerykańska,ale lekkie przeszlifowanie tego trzpienia pomogło i też pompa lata jak trzeba.Dodatkowo coś Ci poradzę-na końcu bagnetu od miarki oleju załóż sobie jakiś magnes aby wyciągnął opiłki metalu z układu wspomagania-jak tak zrobiłem -co jakiś czas wyciągam ten magnes razem z bagnetem miarki oleju a na mim pełno syfu,brudu i drobniutkich opiłków -czyszczę go -myję w benzynie a na koniec dmucham sprężonym powietrzem i dalej do baniaczka z olejem.Mam założony magnes tzw.neodymowy z magnetyzera paliwa z plastikową obudową z oczkiem-przewierciłem 3 mm wiertłem końcówkę bagnetu oleju i połączyłem ją z tym magnesem cienkim miedzianym drutem o długości ok.2 cm-tak aby magnes sięgał dna zbiorniczka z olejem wspomagania.


RE: Regeneracja Pompy Wspomagania i Maglownicy - POMOCY!!! - cierny - 10-05-2016

dziś okazało się że mam spore wycieki z maglownicy. wlałem prawie litr płynu i wszystko zniknęło w gumach, bo pod autem śladu nie ma. podjechałem do mechanika, który wycenił naprawę na 850zł regeneracja z wymianą.

kogo byście polecili z Wrocławia, komu można powierzyć auto i nie wymieni samych uszczelnień i wykona dobrze robotę, tzn regenerację?


RE: Regeneracja Pompy Wspomagania i Maglownicy - POMOCY!!! - andrew7800 - 10-05-2016

Jesli zalewa nowy płyn do tego regeneracja i wymiana(wymont zamont) to normalna cena.Smile


Wymiana przewodu wspomagania - pytanie - klimek_89 - 26-08-2016

Witam serdecznie szanownych forumowiczów. Zdiagnozowałem właśnie wyciek na przewodzie idącym od maglownicy do zbiorniczka plynu wspomagania. Na początku myślałem ze leje maglownica od góry, od kolumny kierowniczej ale o dziwo jak odslonilem dywan kolo pedałów przy wyjściu walka z maglownicy jest susza. Wiec odtłuściłem wszystko i pokręciłem kołami na postoju i ewidentnie zaczęło się pocić na łączeniu przewodu sztywnego z elastycznym, tym co idzie po lewej stronie do przodu do zbiorniczka. I sądzę ze pełni funkcję powrotu oleju z maglownicy. A juz szykowałem kase na magiel.
Pytanie czy da się ten przewód wymienić w domowych warunkach z niedużym kanałem. Poczytałem trochę i chyba bede musiał całe sanki trochę opuścić zeby w jakiś sposób zrobić dojście do odkrecenia tego przewodu przy maglownicy. A z przodu czy nie będę musiał wyjmować akumulatora i jego podstawy bo dojście tam też marne. Czy sa jeszcze jakieś haczyki?


RE: Wymiana przewodu wspomagania - pytanie - klimek_89 - 26-08-2016

A można by uciąć gumowy wąż w miejscu zaciśnięcia, odciąc metalową końcówkę, nasunąc gumowy wąż na metalową rurkę i porządnie ściągnąć opaską? Przecież w tym wężu nie ma dużego ciśnienia bo wchodzi do zbiorniczka. Dodam ze ewidentnie cieknie z połączenia gumy z metalem. Niech ktoś podpowie czy dobrze myślę.



Dziwne zachowanie wspomagania - mariusz3511 - 21-11-2016

Witam.
Mam problem w moim Sharanie 2005 ze wspomaganiem. Rano po odpaleniu auta kręcąc w lewą stronę czuje się duży opór i słychać jakieś syczenie jakby uciekało powietrze.Wystarczy,że dwa trzy razy skręcę w lewą stronę i zaczyna kręcić lekko.W prawą działa bez kłopotu kreci się lekko.Płyn jest taki jak trzeba.Maglownica sucha,swożnie i drążki nowe. Ogólnie kręci się ciężej niż w drugim Sharanie 1999 którego też mam.


RE: Dziwne zachowanie wspomagania - andrew7800 - 22-11-2016

A pompa wspomagania nie jęczy? Może jest już słaba co skutkuje słabszym wspomaganiem. Mogą też być zużyte łożyska na Amorkach..


RE: Dziwne zachowanie wspomagania - mariusz3511 - 22-11-2016

Pompa jest ok cichutko pracuje,tylko w jedna strone i to przez chwile ciezko sie kreci.


RE: Dziwne zachowanie wspomagania - skimir - 22-11-2016

Miałem podobną sytuację kiedyś w passacie. Wspomaganie w jedną stronę działało poprawnie a w drugą trzeba było przełamać taki początkowy nieiwelki opór i później szło jak trzeba.
Po kilku machnięciach kierownicą prawo - lewo, ten opór stawał się praktycznie niewyczuwalny (zanikał), po jakimś czasie wracał.

Podmiana pompy nic nie dawała, dopiero inna maglownica rozwiązała sprawę. Poodbno problem leżał w zaworkach w maglownicy ale nie rozbierałem tego.


RE: Dziwne zachowanie wspomagania - mariusz3511 - 22-11-2016

Dzięki Skimr. Zobaczę co na to mój mechanikSmile