Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Układ kierowniczy, maglownica, wspomaganie. - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-DZIA%C5%81-TECHNICZNY)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Sharan-Alhambra-1995-2009-Galaxy-1995-2005)
+---- Dział: Ogólno techniczny (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Og%C3%B3lno-techniczny)
+---- Wątek: Układ kierowniczy, maglownica, wspomaganie. (/Thread-Uk%C5%82ad-kierowniczy-maglownica-wspomaganie)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18


RE: Układ kierowniczy, maglownica, wspomaganie. - grażyny - 25-09-2014

U mnie od paru dni zauważyłem chrobotanie-skrzypienie przy ruchach kierownicą ,czytając Wasze posty skojarzyłem że to problem może być z pompą wspomagania i przypomniałem sobie że niedawno miałem wymieniany termostat co wiąże się z demontażem i ponownym montażem pompy i naciągiem paska - i teraz pytanie czy pasek jest za mocno czy za lużno naciągnięty , dodam że wcześniej kierownica chodziła cichutko ,to 1 -sprawa, 2- to czy mając pompę wspomagania w reku trzeba było sprawdzać stan jakość płynu ???


RE: brak wspomagania rano jak zrobiło się zimno - Fred - 25-09-2014

Jeśli płyn do wspomagania był zalany nowy, to może pompa już nie domaga.

Czy płyn do wspomagania nie powinien być przypadkiem czerwony?


RE: brak wspomagania rano jak zrobiło się zimno - daneczek76 - 25-09-2014

Zielony zielony mineralny
proszę oto linki z przykładami:
Link 1
Link 2

W nowszych autach jest czerwony .

Najlepiej przed wymianą wziąć strzykawke zaciągnąć poczekać aż osad opadnie i widać kolor , ewentualnie chusteczke zamoczyć wyciągnąć i też wiadomo jaki kolor.


RE: brak wspomagania rano jak zrobiło się zimno - Fred - 25-09-2014

Rzeczywiście coś pomyliłem. Wiem, że wlewałem kiedyś czerwony, ale widać do innego auta. Smile


RE: brak wspomagania rano jak zrobiło się zimno - daneczek76 - 25-09-2014

VW jest koloru zielonego mineralny , nie można mieszać i dolewać do mineralnego syntetyka lub wymieniać na syntetyk bo się wysraja uszczelki. Zresztą kiedyś właśnie kolega tak zrobił po naprawie maglownicy zalał syntety długo nie trzeba było czekać.



RE: Układ kierowniczy, maglownica, wspomaganie. - skimir - 25-09-2014

Chrobotanie i skrzypienie raczej od pompy nie pochodzi. Pompa jak pada to albo po prostu słabnie wspomaganie albo zaczyna buczeć przy skręcaniu.

Chrobotanie i skrzypienie to może być górne łożysko kolumny MacPhersona. Ustaw samochód na jakimś podłożu śliskim, tak aby łatwo i w miarę szybko kręcić kierownicą. Niech ktoś kręci a Ty ręką złap za sprężynę kolumny - jak chrobocze łożysko to wyczujesz na sprężynie, że są zaciecia itp.


Regeneracja Pompy Wspomagania i Maglownicy - POMOCY!!! - aleph01 - 08-10-2014

Witajcie. Wlasnie odebralem auto od mechanika po wymianie rozrzadu ... Zaplacilem 400PLN i bardzo sie ucieszylem ze malo. Pojechalem w trase i w Warszawie padła pompa wspomagania.

Musialem zjechac do warsztatu no i na szybko okazało sie ze padło łozysko od pompy wiec oddali ja do regeneracji. Za regeneracje oraz wymiane pompy krzykneli 580PLN. Twierdza ze sa przecieki na maglownicy i tez by trzeba ja zregenerowac a za te przyjemnosc zazyczyli sobie dodatkowe 1000PLN.

Dodatkowo okazało sie ze jest wedlug nich luz na drazku kierowniczym i oslona na maglownicy zerwana. Wymienia mi to za 200PLN

No i zalamka u mnie totalna bo jakos strasznie duzo to wszystko. mam pytanie o pomoc. Po pierwsze czy te ceny ktore w warsztacie mi podali to sa przyzwoite, czy znacznie naciagane?

No i czy znacie jakis forumowy przyzwoity warsztat w rejonach warszawy co by dobrze zaopiekował sie moim Szarikiem? To nowy nabytek moj i bardzo go polubilem ale jakos po dwoch tygodniach od zakupu wychodza takie rozne sprawy ze sie przestraszylem. Pomocy drodzy wielbiciele Szarikow.




RE: Regeneracja Pompy Wspomagania i Maglownicy - POMOCY!!! - andrew7800 - 08-10-2014

Droga ta regeneracja pompy wspomagania. Za 300 złotych kupisz nową i w miarę firma . Regenerowałem pompę wspomagania za 200 złotych.
Jeśli chodzi o regenerację maglownicy to ten temat właśnie przerabiam u siebie.Regeneracja kosztuje 500-700 złotych a ze zdemontowaniem i włożeniem 700-900 złotych.
Co do drążka + osłonka+zaciski i robocizna to około 200 złotych. Ta cena jest w miarę i zależy od użytych części.Smile


RE: Regeneracja Pompy Wspomagania i Maglownicy - POMOCY!!! - carsontaxi - 09-10-2014

na podkarpaciu regeneracja maglownicy kosztuje 500zl , gosc naprawdę robi super i szybko, jesli ktos potrzebuje stara maglownice do regeneracji oddam za przyzwoite pieniądze , kopiłem uzywke za 400 zl ktora musialem potem regenerowac za 500zl . Ale przynajmniej w warsztacie przełożyli mi maglownice za pare godzin , bo mialem juz stara zregenerowana .


RE: Regeneracja Pompy Wspomagania i Maglownicy - POMOCY!!! - aleph01 - 09-10-2014

Hej kolego Carsen a koszty wymiany no i potem podobno trzeba geometrie robic, wiec jaki calkowity koszt u ciebie... Regenaracja-wymiana-geometria?

Tak jak Andrew pisze tu w dwoch miejscach rowniez w granicach 900pln.