Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Klocki, tarcze, czujnik zużycia - temat zbiorczy - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-DZIA%C5%81-TECHNICZNY)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Sharan-Alhambra-1995-2009-Galaxy-1995-2005)
+---- Dział: Ogólno techniczny (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Og%C3%B3lno-techniczny)
+---- Wątek: Klocki, tarcze, czujnik zużycia - temat zbiorczy (/Thread-Klocki-tarcze-czujnik-zu%C5%BCycia-temat-zbiorczy)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24


RE: Klocki i tarcze - jakie wybrać - kotlet - 16-01-2018

a co sadzicie o przetaczaniu tarcz? , u mnie stan tarcz ATE " jak nowy bez progów" ale dostały chyba zimna woda i zaczęły delikatnie bić , Tak myślę zabielić tzn zniwelować krzywiznę


RE: Klocki i tarcze - jakie wybrać - wesol - 16-01-2018

Normalnie przetoczyć i będzie ok.


RE: Klocki i tarcze - jakie wybrać - Mazur1908 - 16-01-2018

ja jak kupiłem swoją alhambrę biły u mnie hamulce , ale zobaczyłem i zmierzyłem tarcze które wygladały jak nówki , a że pracuję w zakładzie gdzie mamy tokarki ( i naprawdę dobrych tokarzy ) to postanowiłem je tez zabielić , tokarz mówił że zdjął 0.1 mm , zrobił to na czujnik , noi przez tydzień było super , po tygodniu znowu to samo i trzeba było tarcze zdjąć i na złom wywalić , ale nie pamiętam jakiej były firmy.
Aco do klocków , to w tamtym tygodniu zmieniałem na Boscha , na razie super , na poprzednich firmy Manelli zrobiłem 39.000 i złego słowa na nie nie powiem , zero pisków , tylko alusy trochę brudziły , poza tym naprawdę dobre


RE: Klocki i tarcze - jakie wybrać - tolus24 - 16-01-2018

Witam.

Jeżeli same piasty będą miał bicie powyżej 0.05mm, choć oficjalnie ta tolerancja jest jeszcze niższa, to prędzej czy później pognie każdą tarczę, a prawda jest taka, że może kilka procent osób robi ten pomiar przy wymianie tarcz, a potem zdziwienie i narzekanie na tarcze albo stereotypowe tłumaczenie, że się w kałużę wjechało, gdyby tak było, to w deszczu w ogóle samochodami nie można by jeździćWink, jak tarcze są tanie albo wadliwe, to nawet od stania się wygnąWink. Jeśli chodzi o kocki, to obecnie większość budżetówek nie piszczy i poprawnie hamuje, ale nie czyni to z nich dobrych klocków, jak w poście powyżej, jest to okupione zwiększonym pyleniem i klocki szybciej się zużywają, bo są miękkie, są po prostu z tańszych i z mniejszej ilości materiałów, klocki z najwyższej półki, często są mieszaniną blisko trzydziestu różnego rodzaju materiałów, te najtańsze z kilku podstawowych.

Pozdrawiam


RE: Klocki i tarcze - jakie wybrać - Grześ K. - 24-01-2018

To reasumując - ktoś coś zakładał ostatnio i jest zadowolony? U mnie ogólna skuteczność hamowania słaba jest, dodatkowo tarcze bija przy pewnej prędkości więc na wiosnę trzeba brać się na wymianę kompletu. Kieeeedyś w zafirze wymieniałem na Brembo+klocki Ferodo...


RE: Klocki i tarcze - jakie wybrać - Bogos - 24-01-2018

(24-01-2018, 15:52)Grześ K. napisał(a): To reasumując - ktoś coś zakładał ostatnio i jest zadowolony? U mnie ogólna skuteczność hamowania słaba jest, dodatkowo tarcze bija przy pewnej prędkości więc na wiosnę trzeba brać się na wymianę kompletu. Kieeeedyś w zafirze wymieniałem na Brembo+klocki Ferodo...

Nie pchaj się w wielkie pieniądze z tymi tarczami. Ja ostatnio miałem dziwne bicie na przodzie. Miałem założone tarcze i klocki (economy) i myslałem że to to jest przyczyną. Kupiłem komplet z ATE tarcze i klocki cos ponad 500zł. Teraz auto mi stoi w garażu bo pękł mi i tłok i czeka jak znajde czas na remont. Ale!!! Jakbyś zobaczył jak zerdzewiały 5 miesięczne tarcze to byś nie uwierzył i to jeszcze ATE hehehehe. Szajssssssss. Bicie było i na ATE. Także dobrze sprawdz za nim wywalisz kasę.


RE: Klocki i tarcze - jakie wybrać - wesol - 24-01-2018

Jeśli tarcza krzywa to bije i na powolnej jeździe i szybkiej. Zawsze bije.
Co do Brenno to szajs jest i tyle. Zawsze to był kibel. To że dobre były kiedyś do formuły 1 nie znaczy że do osobowych jest okej.

Każde rdzewieją. Naczepę tira zostaw na parkingu na 2 miesiące to musisz tarcze młotem pokruszyć bo nie uciagniesz jej.


RE: Klocki i tarcze - jakie wybrać - kotlet - 21-03-2018

przetoczone- 4 tys km i znów zaczynają bić , możliwe jest że piasta krzywa po wymianie łożyska ?


RE: Klocki i tarcze - jakie wybrać - Czerwony - 21-03-2018

Równie dobrze mogły się pokrzywić po raz kolejny od czasu toczenia.

Mój mechanik twierdzi też, że może w przyrodzie występować coś takiego jak odkształcenie rdzenia tarczy - przetoczenie na krótko pomaga, ale potem tarcza i tak się znowu wykrzywia. Zdarzyło mi się to kiedyś. Nie ma co gadać, było toczone, jest krzywe, więc pozostaje Ci wymiana.


RE: Klocki i tarcze - jakie wybrać - slawiec - 22-03-2018

Siema ja kupiłem teraz TRW przod i tyl cena nie mala bo na przod komplet 560 zl na tyl 360 ale jak na razie wszystko wporzo zrobiłem już 1500 km zadnych bic nie zaobserwowałem hamulce brzytwa