Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Klocki, tarcze, czujnik zużycia - temat zbiorczy - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-DZIA%C5%81-TECHNICZNY)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Sharan-Alhambra-1995-2009-Galaxy-1995-2005)
+---- Dział: Ogólno techniczny (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Og%C3%B3lno-techniczny)
+---- Wątek: Klocki, tarcze, czujnik zużycia - temat zbiorczy (/Thread-Klocki-tarcze-czujnik-zu%C5%BCycia-temat-zbiorczy)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24


RE: Klocki i tarcze - jakie wybrać - suhhar - 08-11-2016

klocki maja chyba 1.2cm grubosci tak na oko ale tarcza tak zardzewiała że szok.


RE: klocki+tarcze - toma126 - 20-12-2016

(03-07-2014, 21:26)Scrappy napisał(a): TRW założyłem cały komplet jak kupiłem auto i powiem, że jak kogoś nie lubię to mogę Mu zrobić zderzenie z deską rozdzielczą Tongue Pany nie patrzcie na ceny czy napis, to że coś jest tańsze czy z mniej znanej firmy nie znaczy że gorsze. Uczepię się tego Textara, komu bym nie zaproponował to wszyscy się krzywią i patrzę na mnie dziwnie, pytają co to jest. A szybciej bym założył tego Textara niż ATE, właśnie ze względu na stosunek cena/jakość. Chociaż ja ceny mam trochę inne, to i tak dużo korzystniej wychodzi.

RAFFEN, większych nie założysz tarcz, bo nie spasujesz tego, musiałbyś zaciski wymienić. Przód 288 tył 268, jeszcze sprawdzę później w ETCE. A jak Ci sie chce to weź centymetr, ściągnij koło i zmierz średnicę. W SGA były 3 rodzaje (przód) 288, 300, 313. 12mm różnicy zauważysz, choć na pewno masz te pierwsze.

Ja właśnie mam założony komplet na przód Textara... są świetne... a nawet trochę tańsze od ATE bo Textar robi dla ATE tarcze i klocki... Więc sami pomyślcie dlaczego ATE są trochę droższe od Textar jeśli Textar je produkuje Smile ...muszą zarobić Big Grin ( " ... tak na zdrowy rozsądek" ) Smile


RE: Klocki i tarcze - jakie wybrać - szybki83 - 21-12-2016

witam ja bym zostawił stare klocki i spróbował przetoczyć tarcze jeżeli jest z czego. Ostatnio montowałem nowe tarcze na przód do audi a6 firmy bosch i na próbie drogowej pojawiało się bicie po wciśnięciu hamulca okazało się że nawet nowe tarcze trzeba przetoczyć bo są odlewane, u siebie mam założone tarcze i klocki metelli polecam


RE: Klocki hamulcowe - komorniq - 09-01-2017

(23-11-2013, 10:14)raventes napisał(a): Nigdy nie kupuje części mających wpływ na bezpieczeństwo na allegro, tylko w renomowanych sklepach, a wspomniane hamulce kupowane były w Intercarsie.

To jest bardzo dobre podejście. O bezpieczeństwo trzeba dbać.

Co do firm produkujących aktualnie bardzo dobre części do układu hamulcowego, to nie zmiennie ATE i TRW, ale można też dodać do tego zestawienia Meyle. Niemiecką firmę, która robi bardzo dobre jakościowo tarcze hamulcowe, szczególnie specjalizują się w niemieckiej motoryzacji, także idealne do VW. Osobiście jeżeli chodzi o sprawdzone sklepy i fachowe, to mogę polecić http://milionczesci.pl/. Nigdy nie zawiodłem się na tym sklepie. Smile



RE: klocki+tarcze - PabloLG - 09-02-2017

(29-01-2014, 21:13)Pawel BMW napisał(a): Tarcze polecam polskiej firmy Mikoda, są różne wersje nacinane, nawiercane, malowane. Klocki ferodo premier.

Nadal trzymają ten poziom???


RE: tarcze + klocki tył - mosfer - 06-04-2017

Witam,

Czy jezdził juz ktos (lub jeździ) na tarczach Hart i klockach LPR? Jak to się sprawuje?


RE: tarcze + klocki tył - wesol - 06-04-2017

Ja harty gdzies mialem na tyle i naprawde dobre byly.


RE: tarcze + klocki tył - tolus24 - 06-04-2017

Witam.

Jeśli chodzi o klocki i tarcze to mogę polecić produkt hiszpański Remsa, przez ostatnie trzy lata, montowane w warsztacie, w którym pracowałem i żadnych reklamacji, prywatnie też je montuje ludziom, którzy szukają "tanio i dobrze", choć aż tak tanie nie są i też jeszcze się nikt nie poskarżył Wink. Problem polega na tym, że o ile klocki są osiągalne praktycznie wszystkie rodzaje, to z tarczami bywa już gorzej, bynajmniej u nas. U nas na pewno prowadzi je Inter Team, nie wiem czy w każdym mieście. Produkty Harta i LPR-a montowałem tylko i wyłącznie na wyraźne życzenie klienta, bądź jak sam przywoził, bo niestety z reguły z nimi jakieś problemy były, a największym, że się szybko kończyły Wink ale czasami można dobrze trafić bo w ich opakowaniach można znaleźć też produkty renomowanych producentów, szczególnie u Harta, bo to firma "pakująca towar".

Pozdrawiam


RE: tarcze + klocki tył - wesol - 06-04-2017

Harta mowisz takie slabe? Kurcze ja pamietam zalozylem zonie do polo na przedzie i brzytwy byly tez dobre. Tylko nie pamietam jakie klocki tam dalem. Szczerze to myslalem ze to normalny producent. Loga sa nawet te kartoniki dosc solidne sa.


RE: tarcze + klocki tył - tolus24 - 06-04-2017

Witam.

Generalnie według mnie tak, ale tak jak pisałem, czasem siedzi u nich w pudełku jakiś "oryginał" typu TRW, Textar czy inny markowy i być może na taki trafiłeś. Najlepiej gadać zawsze z chłopakami z hurtowni, jak się długo z nimi współpracuje, to Ci powiedzą i sprawdzą co siedzi w środku. Jest też np. taka firma, podobna do Harta, czyli Kraft, też generalnie "pakowacz" ale często jeśli chodzi o np. łożyska, napinacze, to siedzi w środku FAG i wtedy kupuję praktycznie za połowę ceny "oryginału też oryginał" Smile. Nie wiem na czym to polega, być może jest to produkt drugiej kategorii, który u producenta nie przeszedł odpowiednich testów albo jest "za słaby" by sprzedawać pod własną marką, nie mam pojęcia.

Pozdrawiam