Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Klocki, tarcze, czujnik zużycia - temat zbiorczy - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-DZIA%C5%81-TECHNICZNY)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Sharan-Alhambra-1995-2009-Galaxy-1995-2005)
+---- Dział: Ogólno techniczny (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Og%C3%B3lno-techniczny)
+---- Wątek: Klocki, tarcze, czujnik zużycia - temat zbiorczy (/Thread-Klocki-tarcze-czujnik-zu%C5%BCycia-temat-zbiorczy)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24


RE: Klocki i tarcze - jakie wybrać - suhhar - 07-11-2016

to jak dokładnie sie dowiem jakie mam rok produkcji 12/2003 1.9tdi 115km ? oczywiście bez ściągania koła Wink


RE: Klocki i tarcze - jakie wybrać - wesol - 07-11-2016

Jelsi ktos potrafi czytac ze zrozumieniem to z mojej wypowiedzi wynika ze albo 303 albo 313 mm. To czy masz silnik 115 koni czy 130 czy inny nie jest tu wazne. Tak jak wspomnialem wersja sie liczy czyli czy naped na przod czy 4mot i rocznik. Jak inaczje chcesz sie przekonac co masz jak nie poprzez sciagniecie kola i zmierzenie?? Dzis bylem u kolegi co prowadzi swoj warsztat i wlasnie byla babeczka z octavi i klocki hamulcowe nie pasowaly. Kupila sobie hamulce a wlasciwie jej syn tak ze kolega musial i tak smignac do sklepu i kupic drugi zestaw. Strata czasu tylko a ma roboty multum bo najlepszy w okolicy ale to nie tak ze tak ja gadam czy cos tylko u niego caly czas jaksies naprawy skryzn biegow wyciaganie silnikow z touaregów itp.


RE: Klocki i tarcze - jakie wybrać - tolus24 - 07-11-2016

(07-11-2016, 21:17)suhhar napisał(a): to jak dokładnie sie dowiem jakie mam rok produkcji 12/2003 1.9tdi 115km ? oczywiście bez ściągania koła Wink

Witam.

Dobór klocków i tarcz w grupie vag to droga przez mękę, jednak w Twoim przypadku to będą tarcze 300mm o nr oryginału 7M3615301A, oczywiście napęd na przód.

Pozdrawiam


RE: Klocki i tarcze - jakie wybrać - suhhar - 08-11-2016

tolus dzięki dzisiaj przy okazji zjeb***nia sobie stabilizatora zmierzyłem tarcze i ma 30cm srednicy Wink a wiec auto sprzedaje od miesiaca a juz w nie wsadziłem 300zł i jeszcze z 400 wsadze ;/ Ma człowiek pecha...


RE: Klocki i tarcze - jakie wybrać - suhhar - 08-11-2016

jeszcze jedno "głupie" pytanie czy ktoś się spotkał z taką rzeczą jak wymiana samych tarcz bez klocków. Chodzi o to że zaczęło mi bić koło przy hamowaniu wygląda na to ze tarcza strasznie skorodowała i ją skrzywiło ale klocki sa dosłownie nowe widać poprzedni właściciel je tylko wymienił. Czy mogę do nowych tarcz dać stare klocki, widać że równo są starte na tarczy. Ktoś już takie coś praktykował ?


RE: Klocki i tarcze - jakie wybrać - buba - 08-11-2016

dać możesz ale ja osobiście bym tego nie robił tylko jak tarcze są nowe to klocki też bym wymienił bo to już niewielki koszt a przynajmniej jest pewność że wszystko będzie ok


RE: Klocki i tarcze - jakie wybrać - wesol - 08-11-2016

A jak w aso na przegladzie corocznym czysci sie i smaruje hamulce to wymieniaja na nowe? a jak ktos przyjedzie na wymiane lozyska piasty to tez daja nowe hamulce. Spokojnie mozna dac klicki uzywki. zawsze mozna je lekko wyrownac szlifierka.


RE: Klocki i tarcze - jakie wybrać - buba - 08-11-2016

znam takich co tarcze fleksem wyrównywali i później na tym jeździli ale osobiście nigdy bym tego nie polecił i uważam że do nowych tarcz zawsze nowe klocki ale jak wcześniej napisałem można dać stare


RE: Klocki i tarcze - jakie wybrać - PAMONIUSZ - 08-11-2016

klocek rzecz ścierna wiec w końcu sie zetrze ale jak kolega mówił można zeszlifować/zrownac dla spokoju, chyba ze te klocki to jakaś tandeta to chyba nie warto sie bawić. jak zacna firma to szkoda wyrzucać.


RE: Klocki i tarcze - jakie wybrać - wesol - 08-11-2016

Tak jak klocki jakies dupne i do malych tarcz to mozna wyrzucic. Ale do tarcz 313 mm ile kosztuja klocki ATE?