Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Klocki, tarcze, czujnik zużycia - temat zbiorczy - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-DZIA%C5%81-TECHNICZNY)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Sharan-Alhambra-1995-2009-Galaxy-1995-2005)
+---- Dział: Ogólno techniczny (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Og%C3%B3lno-techniczny)
+---- Wątek: Klocki, tarcze, czujnik zużycia - temat zbiorczy (/Thread-Klocki-tarcze-czujnik-zu%C5%BCycia-temat-zbiorczy)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24


RE: klocki+tarcze - ARTUROO26 - 15-12-2014

Napewno warto, ate to już górna półka, mają dobrą opinię.


RE: klocki+tarcze - dmusek - 15-12-2014

ATE. Może droższe, ale to doskonały wybór. Układ hamulcowy w SGA jest Lucas/Ate. Klocki i tarcze rewela. Sam jeżdżę. Nie piszczą prawie wcale tylko po dłuższej trasie bez używania hamulców i w deszczu lub wjechaniu w głęboką kałużę potrafią pisnąć, ale króciutko. Nie pylą i jakoś specjalnie się nie grzeją. Może droższe, ale duuuużo żywotniejsze od jakiś MaxGearów, Kraftów itp. Nie wspominając o jakości.


RE: klocki+tarcze - andrew7800 - 15-12-2014

Też korzystałem z kompletu Ate klocki + tarcze i byłem zadowolony.



Klocki hamulcowe - ciekawostka - skimir - 29-05-2015

Witam

Ponieważ nadszedł czas na wymianę klocków w hamulcach z tyłu przewertowałem trochę ofert.
Wybór ATE lub TRW. No i ciekawostka do V6 4motion AYL katalog podaje TRW GDB1326.
Jednocześnie w spisie samochodów do których są przeznaczone te klocki są VW Transportery IV...
Inny katalog podaje zamiennik dla GDB 1326 - GDB 1369.
Jak się wejdzie w opis GDB1369 to w spisie występują te same Transportery co dla 1326 ale już nie jest wymieniony ani jeden sharan, alhambra lub galaxy. Klocki są identycznych wymiarów i kształtu - jedynie grubość w przypadku GDB1369 jest większa o 0,4mm. Mają czujnik zużycia. Ten sam kształt.

GDB1369 są o 40zł tańsze. W czym tkwi haczyk? Bo nie sądzę aby chodziło o te 0,4mm. Skoro GDB1326 pasują do transportera i sharana to jakim cudem GDB1369, które pasują do tych samych transporterów nagle przestały pasować do sharana? Marketing?


RE: Klocki hamulcowe - ciekawostka - radzio- - 07-06-2015

z tego co pamiętam to klocki tylne grupy vw są identyczne chyba poczynając od golfa 2, różnią sie tylko grubościami nieznacznie co przy starych tarczach nie ma raczej wpływu ale jak nowy cały komplet byś chciał założyć to 0,8 zrobi różnice. To sie tyczy tylko ośki bo z napędem Q czy syncro miały już inne.


Klocki hamulcowe - czujnik, zużycie, wybór - mwlodarc - 24-03-2016

Witam,
Wczoraj żona pojechała do Norauto zmienić koła i pan w serwisie powiedział jej, że do wymiany są/będą(?) klocki hamulcowe przednie.
Trochę mnie to zdziwiło, bo auto ma 21tys km dopiero, a w poprzednim (passat b6) wymieniałem klocki przy ... 84tys km.
Nie bardzo widzę czy te klocki są naprawdę zużyte, a nie będę specjalnie zdejmował kół.
Czy możecie podzielić się kiedy w Waszych samochodach zmienialiście klocki (ok, wiem, każdy inaczej jeździ, ale 21tys km to lekka przesada, skoro przy takiej samej jeździe niewiele lżejszy passat przejechał 4 razy więcej)?
Czy nie ryzykuję jakiegoś uszkodzenia jeśli będę jeździł aż pojawi się kontrolka?
Wybór klocków, to temat w innym wątku, ale czy orientujecie się jakiej firmy klocki montowane są fabrycznie w Sharanie/Alhambrze 7N?
Pozdrawiam,
Marcin


RE: Klocki hamulcowe - czujnik, zużycie, wybór - billykrakow - 24-03-2016

witam

Nie sugeruj się zbytnio co inni mówią, zwłaszcza jak nie są specjalistami.

mi kiedyś koleś od wymiany kółek powiedział że mam klocki bardzo zużyte choć wymieniane tydzień wcześniej,

zrobiłem z siebie głupka bo reklamowałem to w firmie która mi wymieniała, Pan grzecznie zdjął koło, wziął nowy klocek , po porównaniu okazało się że wszystko jest ok. i klocki rzeczywiście są nowe.
Skończyło się na przeprosinach z mojej strony.

Ja miałem wymianine 45 tys temu w/g ksiązki serwisowej,
czekaj na kontrolke, po to jest.

Pozdrawiam


RE: Klocki hamulcowe - czujnik, zużycie, wybór - Maciej_F - 24-03-2016

Ewidentnie chciał naciągnąć kobitkę . Ja mam 150 tys i są całe ! Klocki i tarcze . Dużo zależy od stylu jazdy . No ale poprzednik 130 tys bujał się po autostradach .


RE: Klocki i tarcze - jakie wybrać - suhhar - 07-11-2016

panowie jak to jest z rozmiarami tarcz po 2000r w jednych katalogach 256 a w drugich 288 chodzi o przód oczywiście. Z doswiadczenia wiem ze firma steinhoff robi dobre zestawy ale samych tarcz nie moge znaleźć ;/


RE: Klocki i tarcze - jakie wybrać - wesol - 07-11-2016

Poczatkowe polifty mialy 288 mm tak jak przedliftowe sga. pozniej bo cos kolo 2002 roku zaczeli dawac 303mm lub 313mm zaleznie jaki silnik lub wersja auta.