Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Temperatura płynu chłodzącego, silnik TDI - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-DZIA%C5%81-TECHNICZNY)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Sharan-Alhambra-1995-2009-Galaxy-1995-2005)
+---- Dział: Dogrzewanie (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Dogrzewanie)
+---- Wątek: Temperatura płynu chłodzącego, silnik TDI (/Thread-Temperatura-p%C5%82ynu-ch%C5%82odz%C4%85cego-silnik-TDI)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


RE: Tęperatura silnika ,ogrzewanie - acinski - 22-01-2011

No właśnie nic takiego nie ma a dmuchawa z tyłu włącza się kiedy chce chyba. Szukam w necie czegoś podobnego z jedyne na co trafiam to ogrzewanie tyłu ze sterowaniem albo z klimatronika albo jako niezależne itd itp.
U mnie cos tam działa, dmucha dośc porządnie i dość ciepło.
Gdy wentylator na klimatroniku wyłączę, wyłącza się też ta dmuchawa czyli jakieś sterowanie jest ale od czego zalezy włączanie.? Chyba podjadę do VW i ich odpytam.
(22-01-2011, 00:56)sharanista napisał(a): zapraszam do lektury tutaj Wink

Dzięki. Jutro pod niego wejdę i pooglądam czy tak jakiś ebespreher w ogóle egzystuje. Przeszukuję forum ale czasem pytania rodzą się szybciej niż jestem w stanie coś znaleźć.


RE: Tęperatura silnika ,ogrzewanie - mokrysedes - 22-01-2011

Chyba nie bardzo zrozumiałeś to co próbowałem ci powiedzieć. Ty nie masz żadnego (powtarzam żadnego) dodatkowego ogrzewania a nadmuch z tyłu samochodu jest sterowany z klimatronika. możesz na nim zwiększać lub zmniejszać temperaturę i siłę nadmuchu powietrza. Pytanie tylko brzmi czy masz klimę jedno czy dwustrefową? A sposób obsługi klimatronika masz opisany w instrukcji samochodu. Postaraj się najpierw zapoznać z instrukcją bo znajdziesz tam odpowiedzi na sporo interesujących cię spraw.
Pozdrawiam.


RE: Tęperatura silnika ,ogrzewanie - sharanista - 22-01-2011

no tak...tak czułem ze z tym ogrzewaczem coś nie tak... ale na tej niemieckiej stronie coś tam wspominał o silnikach benzynowych Wink


RE: Tęperatura silnika ,ogrzewanie - acinski - 22-01-2011

Zapoznałem się z instrukcją a jakże, fakt, że nie mam żadnego dogrzewacza równiez zajarzyłem ale tak czy owak zamierzałem zajrzeć co biegnie do tylej dmuchawy.
Klimatronik jednostrefowy a ta zaraza z tyłu włącza się kiedy chce.
Mogę ją jedynie wyłączyc wyłączając klimatronik.
Nigdzie nie znalazłem wzmianki o sterownaiu nią w jakikolwiek sposób w przypadku klimatronika jaki występuje u mnie ani zalezności od jakich się włącza.
Nie posiadam ani sterowania przy lusterku, ani na słupku, ani w klimatroniku ani w ogóle nigdzie Smile
Cyrk na kołach po prostu.


RE: Tęperatura silnika ,ogrzewanie - mokrysedes - 22-01-2011

Niemożliwe, opisz jak wygląda twój klimatronik tzn przyciski kolejno od lewej strony.


RE: Tęperatura silnika ,ogrzewanie - acinski - 22-01-2011

Od lewej. AUTO/ dmuchawa +/-/ Obieg zamknięty - szyba/kierunki nawiewu góra dół/ciepło-zomno/Econo i tyle.

Klawisze obok klimatronika to pusty i szyba tylna podgrzewanie.
potem szyby tylnych drzwi.
Tylne (ostatnie) uchylane mam ręcznie.


RE: Tęperatura silnika ,ogrzewanie - mokrysedes - 22-01-2011

Masz klimatyzację jednostrefową. Temperaturę zarówno tyłu jak i przodu ustawiasz równocześnie na panelu klimatronika. Tylna dmuchawa działa tylko wtedy gdy na dworze jest temperatura poniżej (około)15 stopni, prędkością nawiewu steruje rezystor na postawie odczytów z czujników (jest z tyłu przy nagrzewnicy). Są jeszcze dwa inne czujniki temperatury - jeden w tunelu ciepłego powietrza do kabiny, drugi temperatury zewnętrznej (przy przednim zderzaku).


RE: Tęperatura silnika ,ogrzewanie - acinski - 22-01-2011

Czyli jak rozumiem tylna nagrzewnica powinna się włączać tylko i wyłącznie wtedy gdy czujnik z przodu ma wyższe odczyty niż ten z tyłu przy jednoczesnym osiągnięciu przez silnik odpowiedniej temperatury płynów aby nie dmuchac zimnym (tylna nagrzewnica) w odniesieniu do temp na zewnątrz oczywiście. To by potwierdzało moją teorię.


RE: Tęperatura silnika ,ogrzewanie - mokrysedes - 22-01-2011

Dobrze zrozumiałeś, w klimatroniku jednostrefowym jest tak że tylna dmuchawa działa automatycznie wspomagając przedni nawiew, czyli jak płyn chłodzący przekroczy 40-50 stopni a różnica temp. wewnętrznej od tej ustawionej na klimatroniku jest duża to włącza się tylna nagrzewnica. Jej prędkość obrotowa jest wprost proporcjonajna do tej różnicy temperatur.


RE: Tęperatura silnika ,ogrzewanie - acinski - 22-01-2011

No to teraz mam jasność. Dzięki serdeczne