Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Nie działa tempomat Sharan'99 110 KM - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-DZIA%C5%81-TECHNICZNY)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Sharan-Alhambra-1995-2009-Galaxy-1995-2005)
+---- Dział: Silnik Diesela (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Silnik-Diesela--63)
+---- Wątek: Nie działa tempomat Sharan'99 110 KM (/Thread-Nie-dzia%C5%82a-tempomat-Sharan-99-110-KM)

Strony: 1 2


Nie działa tempomat Sharan'99 110 KM - marcinvw - 17-03-2012

Witam, przełożyłem w Sharanie skrzynie automat na manualną. Mam problem, bo wcześniej działał mi tempomat, a teraz już nie.
Miałem problem z zapalaniem (rozrusznik) i światłem wstecznym, ale znalazłem wszystko w przekaźniku 145. Przy automacie nie było za to czujnika stopu; czy po zmianie pedałów należałoby zamontować czujnik stop na sprzęgle? Tylko gdzie doprowadzić te przewody? Do komputera?
i czy bez tego da się uruchomić tempomat?
Po podłaczeniu Vaga tempomat jest uaktywniony, ale nie reaguje.
Licznik jest już przeprogramowany, bo zawyżał o 30 km (w góre) i spalanie też pokazywał za duże, sterownik silnika też przegrany.
Panowie, prosze o pomoc, Marcin.


RE: Nie działa tempomat Sharan'99 110 KM - wesol - 18-03-2012

musi byc ten wlacznik pod pedalem sprzegla tak jak jest pod pedalem hamulca. Sprzeglowy jest pojedynczy a hamulcowy podwojny bo obsluguje jeszcze swiatla stopu. Kable lecą do ecma. Na vagu mozesz sobie zrobic test tych wlacznikow.


RE: Nie działa tempomat Sharan'99 110 KM - marcinvw - 19-03-2012

Hej, a jak podłączyć czujnik stopu sprzęgła do ecu (komputera), do których pinów w komputerze?
Marcin


RE: Nie działa tempomat Sharan'99 110 KM - bartixr - 21-03-2012

musisz też zmienić kodowanie kompa na manualną skrzynie.. ale podejrzewam, ze to już masz za sobą.

Zapewne przekodowałeś kompa na manualna skrzynię i komputer teraz wymaga sygnału ze sprzęgła.

Nie mam teraz książki pood reką, aby sprawdzic na jaki pin ECU idzie sygnał z przełącznika nad sprzęgłem.



RE: Nie działa tempomat Sharan'99 110 KM - Bronowice90 - 21-03-2012

Witam
Posiadam ten sam problem moj tempomant przestal dzialac ...
Dzialal normalnie a za pare dni juz nie chciał dzialac.
posiadam sharan 97r. 1.9 TDI 90 km
Od czego mam zaczac sprawdzanie co moze byc przyczyna??

Pozdrawiam


RE: Nie działa tempomat Sharan'99 110 KM - moherydz - 22-03-2012

(19-03-2012, 00:56)marcinvw napisał(a): Hej, a jak podłączyć czujnik stopu sprzęgła do ecu (komputera), do których pinów w komputerze?
Marcin


.pdf   1.9TDI 81kW.pdf (Rozmiar: 2.39 MB / Pobrań: 120)
Rozdział 84/7


RE: Nie działa tempomat Sharan'99 110 KM - agaikarol - 23-07-2012

Podnoszę jeszcze raz temat.
Mój tempomat nie działa od dnia kupna Sharana
Proszę o instrukcję co po kolei mam sprawdzać



RE: Nie działa tempomat Sharan'99 110 KM - pablicito - 19-09-2012

(23-07-2012, 23:07)agaikarol napisał(a): Podnoszę jeszcze raz temat.
Mój tempomat nie działa od dnia kupna Sharana
Proszę o instrukcję co po kolei mam sprawdzać
Witam.
U mnie było to samo - tempomat nie działał od dnia kupna. Nie wiem, czy wcześniej coś było grzebane w tej materii przez poprzedniego właściciela - ale nie podobał mi się zamontowany pod kierownicą zestaw przełączników świateł i tempomatu. Nieco różnił się od tego, co był wykazany w instrukcji użytkowania Galaxy. W instrukcji był opisany przełącznik taki sam, jak w Golfie IV, a ja miałem zamontowany taki, jak w Audi. Niby to samo - ale... "prawie czyni wielką różnicę" (jak z "Żywcem"). Na VAG-u włączyłem tempomat, wymieniłem przełącznik na oryginalny (jak z instrukcji) - i tempomat śmiga. Co prawda po załączeniu tempomatu powinna się świecić odpowiednia kontrolka na liczniku, a u mnie się nie świeci - ale już nie dochodzę dlaczego. Ważne, że po założeniu odpowiedniego przełącznika wszystko działa...
A piszę o tym dlatego, że mechanik, który włączał mi tempomat na VAG-u (ja nie mam tego programu i nie jestem techniczny Blush) powiedział mi, że częstą przyczyną nie działania tempomatu są właśnie te przełączniki, które padają.
Pozdrawiam



RE: Nie działa tempomat Sharan'99 110 KM - danielcsw - 15-07-2013

u mnie przestał działać po wymianie sprzęgła 99r. 110km. początkowo myslalem że to czujnik pod pedałem sprzęgła, ale okazał się dobry, poprostu muszę odciągnąć pedał sprzęgła, włączyć tempomat i śmiga.


RE: Nie działa tempomat Sharan'99 110 KM - sgaVAN - 16-07-2013

napisz do mnie na PW cos ci pomogę