Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Montaż stolików w oparciach przednich foteli - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (/forumdisplay.php?fid=13)
+---- Dział: Ogólno techniczny (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- Wątek: Montaż stolików w oparciach przednich foteli (/showthread.php?tid=1564)



Montaż stolików w oparciach przednich foteli - sq5huh - 16-03-2012 17:18

Witam
Od niedawna jestem posiadaczem Sharana 2005r. i chciałem wzbogacić wnętrze o kilka przydatnych drobiazgów których nie ma w mojej wersji wyposażenia.
Czy ktoś z Was montował w oparciach foteli przednich składane stoliki,które występują w niektórych wersjach? Widziałem do kupienia jakieś egzemplarze z demontażu, z takimi czarnymi wytłoczonymi płytami plastikowymi w komplecie. W moich fotelach,po lekkim odsunięciu tapicerki oparcia, te czarne płyty widać. W samym oparciu można też wymacać wgłębienie na stolik. Pytanie do czego to przykręcić i czy do tej operacji trzeba ściągać tapicerkę?
Może ktoś już ten manewr przećwiczył i może się podzielić wiedzą?


RE: Montaż stolików w oparciach przednich foteli - fotograf123 - 16-03-2012 20:53

powinieneś mieć w fotelu uszy na których zakładasz te stoliczki....
2 na górze i jeden na środku na dole


RE: Montaż stolików w oparciach przednich foteli - sq5huh - 17-03-2012 11:28

No wlasnie ja mam te uszy razem ze stoliczkiem i zastanawiam sie jak je przykrecic do fotela. Dwa gorne i jeden dolny od silownika maja po dwa otwory na wkrety.
Moze ktos kto ma je zalozone fabrycznie podzieli sie zdjeciami zamocowania tych uszu do oparcia?


RE: Montaż stolików w oparciach przednich foteli - empoli71 - 17-03-2012 13:29

Popatrz tutaj http://www.vw-sharan.pl/forum/attachment.php?aid=336 strona 74|6


RE: Montaż stolików w oparciach przednich foteli - waso - 13-03-2013 11:20

Widzę że temat ma już rok, ale może ktoś podzieli się doświadczeniami w montażu wspomnianych stoliczków? Tak jak kolega pisał wyzęj u mnie również da się wyczuć wgłębienie na stolik (to dolne mocowanie bezpośrednio idące do siłownika)

Na jednej z aukcji sprzedający stoliczki sprzedaje również osłonę. Czy jest ona potrzebna? Poniżej widok:
[Obrazek: on99_5dd6572acc5285b1gen.jpg]

[Obrazek: fy192_a0874e25d00a3431gen.jpg]


RE: Montaż stolików w oparciach przednich foteli - waso - 13-03-2013 12:48

Ok, ale wydaje mi się że te osłony są pod tapicerką, czy się mylę? Zresztą zdjęcie jest chyba z Sharana przed liftem.
Patrzyłem u kolegi który ma fabrycznie zamontowane w Sharanie z 2005 r. i za cholerę nie mogłem ściągnąć tego mocowania tego stoliczka (a nie chciałem mu połamać).

Wiem że nikomu sie nie chce teraz grzebać w taką pogodę ale po kupieniu tych stoliczków a tym bardziej próbie ich zamocowania żebym nie uszkodził fotela. Myślę że producent przygotował fotel na możliwość szybkiego montażu tych półeczek.


RE: Montaż stolików w oparciach przednich foteli - albin1 - 26-05-2019 06:53

Witam czy ktoś to ogarnia jak wygląda mocowanie tych stoliczkow?, mam ten sam problem tylko w altei


RE: Montaż stolików w oparciach przednich foteli - waso - 29-05-2019 22:11

Stoliki już dawno zamontowane ale nie pochwaliłem sie na forum bo nie było czasu Angel
ja miałem na wzór Sharana kolegi gdzie podpatrzyłem mocowania i śruby. Następnie wymacałem u siebie czy mam "wzgórki" z tyłu fotela żeby to zamocować. Potem raz kozie śmierć i zrobiłem małe nacięcie w fotelu na wysokości tych wzgórków. Pokazały się gwinty... no i już było łatwo bo dobrałem tylko odpowiednie śruby i montaż stoliczków zakończony.

Ważne abyś kupując sprawdził czy są wszystkie mocowania. Widzę że na Allegro jest coś do Altei
[Obrazek: 0d911cf3e87c.jpg]

https://allegro.pl/oferta/vw-touran-seat-altea-xl-stolik-fotela-8124087632