Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Pedał sprzęgła nie wraca/bierze nisko/problem z wysprzęglaniem - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (/forumdisplay.php?fid=13)
+---- Dział: Ogólno techniczny (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- Wątek: Pedał sprzęgła nie wraca/bierze nisko/problem z wysprzęglaniem (/showthread.php?tid=1472)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Pedał sprzęgła nie wraca - nisko - boby125 - 28-02-2012 11:10

Witam na forum.Od niedawna jestem posiadaczem alhambry 2001r. 1.9 TDI . Od pewnego czasu pedał sprzęgła nie wraca mi do górnej pozycji,niby wszystko pracuje ,ale sprzęgło bierze dopiero przy podłodze.Proszę o jakieś porady


RE: Pedał sprzęgła - daneczek76 - 28-02-2012 14:24

(28-02-2012 11:10)boby125 napisał(a):  Witam na forum.Od niedawna jestem posiadaczem alhambry 2001r. 1.9 TDI . Od pewnego czasu pedał sprzęgła nie wraca mi do górnej pozycji,niby wszystko pracuje ,ale sprzęgło bierze dopiero przy podłodze.Proszę o jakieś porady
A jak wchodzą biegi? najczęściej wina niskiego pedału sprzęgła jest zużyte sprzęgło z kołem.


RE: Pedał sprzęgła nie wraca - nisko - boby125 - 29-02-2012 21:59

biegi niby wchodzą bez problemowo .przebieg auta 130 000 pełny dokument. sporadycznie się zdarza że pedał wraca do neutralnej pozycji.Kolega sugerował odpowietrzyć układ ale sam nie wiem co myśleć


RE: Pedał sprzęgła nie wraca - nisko - daneczek76 - 01-03-2012 09:19

Kolega bardzo dobrze sugerował sprzęgło jest hydrauliczne i korzysta z tego samego płynu co układ hamulce.


RE: Pedał sprzęgła nie wraca - nisko - boby125 - 01-03-2012 14:48

ok będę próbował zobaczymy co z tego wyniknie


RE: Pedał sprzęgła nie wraca - nisko - fotograf123 - 01-03-2012 21:54

zaworek masz w szczelinie tuż przy akumulatorze pod nim prawie umieszczony w górnej części skrzyni biegów, zawór od odpowietrzania jest taki sam jak do hamulców.
Ja zakładam rurkę od akwarium na zawór a drugi koniec wkładam do zbiorniczka z płynem luzuje go i pompuje aż nie będzie bąbelków w układzie zakręcam i gotowe...

Powodzenia...

jak to nie pomoże lub pomoże na krótko to stawiam na pompkę przy pedale lub co gorsza sprzęgiełko na skrzyni, a do tego trzeba wyjmować skrzynie ...


RE: Pedał sprzęgła nie wraca - nisko - wesol - 01-03-2012 22:00

jeszcze lepszym sposobem na odpowietrzenia jest podpiecie wezyka od odpowietrznika hamulca z odpowietrznikiem sprzegla. pompujemy wtedy pedalem hamulca i co jakis czas takze pedalem sprzegla.
Mimo wszystko stawiam jednak na przepuszczajaca pompke sprzeglową ale moze byc takze ten nieszczesny wysprzeglik.


RE: Pedał sprzęgła nie wraca - nisko - fotograf123 - 02-03-2012 09:27

Wesolku troszkę nie zrozumiałem tego sposobu. jeśli zamkniesz te układy to którędy to powietrze ma uciec ?.
Ja specjalnie wkładam do zbiorniczka żeby płyn do niego wrócił a powietrze uciekło ...

chyba ze chodzi ci o podpięcie dwóch a nawet 5 rurek od każdego koła osobno i skrzynia biegów...


RE: Pedał sprzęgła nie wraca - nisko - wesol - 02-03-2012 18:14

wezyk z zacisku hamulca przedniego kola( najblizszy masz lewy przód) spinasz wezykiem z odpowietrznikiem sprzegla, luzujesz oba odpowietrzniki i pompujesz pedalem hamulca. Poprostu uklad zostaje przetloczony przez uklad hamulcowy od strony ze tak powiem odwrotnej co jest nawet i bardziej sluszne jesli chodzi o odpowietrzanie sprzegla. Lepszy skutek takiego odpowietrzania jest gdzy wystarczy pomowac zaledwie 4-5 minut i po sprawie. Tradycyjna metoda czyli pompowanie pedalem sprzegla bywa czasami malo skuteczne poza tym w poczatkowej fazie pedal sprzegla nie odbija wiec trzeba ręką pomagać.


RE: Pedał sprzęgła nie wraca - nisko - fotograf123 - 02-03-2012 23:16

A to taka heca no no nigdy nie trenowałem tego w ten sposób ale może to i dobry pomysł...