Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Dziura w przwodzie aluminiowym klimatyzacji. - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (/forumdisplay.php?fid=13)
+---- Dział: Klimatyzacja (/forumdisplay.php?fid=66)
+---- Wątek: Dziura w przwodzie aluminiowym klimatyzacji. (/showthread.php?tid=1453)

Strony: 1 2 3 4


Dziura w przwodzie aluminiowym klimatyzacji. - Motorek4612 - 24-02-2012 15:36

Witam, kolejny problem z sharanem ,tym razem pojawiła się dziura w przewodzie klimatyzacji ,tym cieńszym,który biegnie wzdłuż prawej podłużnicy w miejscu gdzie jest przejście w osłonie silnika, pod ta gąbką. Popatrzyłem trochę i demontaż tego przewodu będzie trochę utrudniony, ale mam pytanie jak to naprawić.Kupiłbym kawałek wysoko ciśnieniowego przewodu, i naciągnął na te rurkę skręcił opaskami, powinno być szczelne,czy ktoś z was już miał taki przypadek??? Jeśli tak to jak sobie z nim poradził???


RE: Dziura w przwodzie aluminiowym klimatyzacji. - lysy-karll - 24-02-2012 17:37

ja tak miałem to jest częsta przyczyna nieszczelności klimy w naszych sharanach, ja to robiłem tylko że w firmie która zajmuje sie klimą zrobili elastyczny przewód wysoko ciśnieniowy i specjalistczne opaski zaciskowe nie takie jak w sklepie podobno tam jest mega ciśnienie. koszt naprawy jednego przewodu w Sz-n to 150pln


RE: Dziura w przwodzie aluminiowym klimatyzacji. - Jabol - 24-02-2012 22:52

Miałem przetarcie w tym samym miejscu ,zaspawanie kosztowalo 50zł ,tak jak napisał poprzednik jest to częsta przypadłośc naszych samochodów.


RE: Dziura w przwodzie aluminiowym klimatyzacji. - Motorek4612 - 27-02-2012 21:16

Witam. Temat można zamknąć. Problem już rozwiązany.przewód októrym mowa, utlenil sie w tym miejscu:

[Obrazek: klima1.jpg]

Uploaded with ImageShack.us

naprawa polegała na tym ze przeciałem rurke w mijscu gdzie była dziura, nastepnie kupiłem potrójnie zbrojony 15 cm kawałek przewodu wysoko cisnieniowego przystosowanego do pracy w układach klimatyzacji/podobny to tego ze zdjecia/, srednica zewnetrzna 18mm, a wew 8mm.:

[Obrazek: przewdr.jpg]

Uploaded with ImageShack.us

oraz 4 szt opasek 17-19 mm zakres srednic taką:
[Obrazek: obejmyrzut.jpg]

Uploaded with ImageShack.us

wąż naciągnąłem na rurkę, różnica w średnicy wynosi 1.6 mm wiec waz wchodził dość ciasno ale pomagałem sobie olejem, wiec dałem rade, na oba końce założyłem po dwie opaski skręciłem, i dzisiaj nabiłem klimę, uruchomiłem auto odpaliłem klimatyzacje/w ocieplanym garażu stało auto ponad godzinę na włączonej klimie/ i wszystko chodzi jak należy,wszystko szczelne, klima śmiga jak wcześniej, koszt opasek oraz przewodu wyniósł mnie 20 zł a nabicie klimy 160zł full service.W specjalistycznym warsztacie za naprawę przewodu i nabicie klimy zawołali mi 350 zł.
Sama robocizna zajęła mi ok 3 godzin tak na spokojnie.
Jeśli dam rade to w środę wrzucę foto jak to wygląda już po montażu.
pozdrawiam.


RE: Dziura w przwodzie aluminiowym klimatyzacji. - sk4000 - 28-02-2012 10:26

Daj znać za jakiś tydzień - dwa czy jest dalej ok.
Mi kiedyś po naprawie przewodu dopiero po tygodniu klimatronik zaczął migać i gaz uszedł. Możliwe że w innym miejscu ale czkam na wiosnę z tym.


RE: Dziura w przwodzie aluminiowym klimatyzacji. - Jabol - 04-03-2012 13:16

Daj znać czy trzyma ,może i ja bym tak zrobił u siebie


RE: Dziura w przwodzie aluminiowym klimatyzacji. - maciek-basia - 04-03-2012 18:58

tez mi ta sama rurka poszła zezarło ja po zimie facet mi to wycioł i wstawił mi nowy kawałek ale po znajomosci tak to kosztuje ok 150zł samo spawanie aluminium


RE: Dziura w przwodzie aluminiowym klimatyzacji. - Motorek4612 - 06-03-2012 20:49

Przez ostatnie kilka dni gdy temp była pow 5 st klima śmiga aż miło, teraz jest od poniedziałku w Świnoujściu poniżej 5 stopni, ale dzisiaj na słoneczku auto stało, odpaliłem temp była ok 8 stopni, i klima pach, działa, wiec myślę ze mój patent działa, i będzie wszystko ok,ale dla pewności odezwę się znowu za jakiś czas, , a gdy będę miał możliwość zrobienia fotki jak to wygląda po montażu to wrzucę.
a i u mnie za spawanie demontaż i montaż rurki oraz nabicie klimy zawołali 350zł


RE: Dziura w przwodzie aluminiowym klimatyzacji. - piotrek_1980 - 08-03-2012 00:17

Te przewody to bolączka trojaczków ten o którym jest ten temat oraz przewód który biegnie dołem wzdłuż chłodnicy. Ja swoje również spawałem. Za spawanie płaciłem 50 zł od miejsca rozszczelnienia. Łatałem 4x. Z tym wężem to dobry pomysł. Zobaczymy czy skuteczny.


RE: Dziura w przwodzie aluminiowym klimatyzacji. - malypm - 08-05-2016 11:56

Witam tym razem w dziale klimatyzacji
Mam uszkodzoną rurkę aluminiową tą z bambułą wychodzącą ze sprężarki na niskim ciśnieniu i chce ją wymienić( dziura na kolanku) i tu problem a mianowicie łączy się ona pod lampą z drugą rurką idącą do zaworu rozprężnego który idzie po podłużnicy (duża gruba i cienka) posiadam klucze do rozpinania ale az chiny nie mogę ich rozpiąć, i tu moje pytanie czy da się obie rurki wyjąć bez rozbierana połowy samochodu ? Wyjął bym obie i spróbował je rozłączyć na zewnątrz. Macie jakieś pomysły albo własne doświadczenie w tej dziedzinie jak to najlepiej zrobić. Pomocy