Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
problem z otworzeniem drzwi - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (/forumdisplay.php?fid=13)
+---- Dział: Ogólno techniczny (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- Wątek: problem z otworzeniem drzwi (/showthread.php?tid=13757)

Strony: 1 2


problem z otworzeniem drzwi - robsson - 11-06-2023 18:29

Mam problem z otworzeniem drugich drzwi po prawej stronie (nie obok kierowcy). Drzwi są zamknięte centralnym zamkiem który się w tych drzwiach popsuł. Zdjąłem tapicerkę drzwi ale kompletnie nie wiem jak do tego się dobrać. Może ktoś podpowie.


RE: problem z otworzeniem drzwi - wesol - 11-06-2023 20:16

A grotem kluczyka bezpośrednio we wkładce.


RE: problem z otworzeniem drzwi - robsson - 12-06-2023 13:13

to są tylne drzwi, tam nie ma wkładki


RE: problem z otworzeniem drzwi - krokodyl901 - 12-06-2023 18:10

Witam! jeżeli szyby są elektryczne trzeba zdemontować uchwyt (rękojeść), odkręcić dwie śruby (główki 10),wysunąć boczek do góry, odczepić linkę klamki, pociągając za linkę odblokować zamek - jeżeli nie była włączona blokada dziecięca drzwi powinny się otworzyć jeśli była to klamką zewnętrzną...


RE: problem z otworzeniem drzwi - wesol - 12-06-2023 18:22

Ale boczek jest już ściągnięty. Za jaką niby linkę miałby pociągnąć? Albo drucikami, szpilorkami otworzyć drzwi albo otwierając drzwi przednie dobrać się przy słupku środkowym do kabli i tam w odpowiednie kable podać napięcie by zamek otworzył się.


RE: problem z otworzeniem drzwi - krokodyl901 - 12-06-2023 20:06

ja piszę o lince klamki wewnętrznej - (układ mechaniczny działa bez elektrycznego) no chyba że linka jest wyrwana z zamka...ostatnio miałem ten problem - skorodowały styki silnika centralnego zamka


RE: problem z otworzeniem drzwi - robsson - 12-06-2023 20:48

Siłownik jest uszkodzony. Wypiąłem wtyczkę z siłownika i napięcia się pojawiają a sam siłownik nie działa. Nie ma pomysłów jak to zrobić. Może ktoś jeszcze coś wymyśli.


RE: problem z otworzeniem drzwi - Niemago - 13-06-2023 19:15

No ale chyba tak jak pisze krokodyl nawet jak Aku padnie to da rade za linkę od środka otworzyć drzwi, przynajmniej u mnie. Chyba z jest ta blokada dziecięca, ale to i tak powinno dać radę się otworzyć od zewnątrz.


RE: problem z otworzeniem drzwi - wesol - 13-06-2023 22:23

Jak zamek zaryglowany to ciąganie za linki. Nic nie da. Co to za ryglowanie by było gdyby ktoś wybił szybę i od wewnątrz już drzwi mógł otworzyć.


RE: problem z otworzeniem drzwi - Stefano - 13-06-2023 22:56

Szlifierka, wycinasz od środka z poszycia drzwi kawałek blachy, aby dostać się do zamka, widzisz zamek. teraz tniesz precyzyjnie zamek przy samych śrubach, 3 szt. I tak będzie ten zamek do wymiany. Po otwarciu migomacik, zaspawasz wycięty otwór, podkład, sylikon bezoctowy i farba spray. Tapicerka drzwi przykryje naprawę.