Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
1,9 korek spustowy oleju, czy trzeba zdejmować osłonę? - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (/forumdisplay.php?fid=13)
+---- Dział: Silnik Diesela (/forumdisplay.php?fid=63)
+---- Wątek: 1,9 korek spustowy oleju, czy trzeba zdejmować osłonę? (/showthread.php?tid=13723)



1,9 korek spustowy oleju, czy trzeba zdejmować osłonę? - m-blue - 07-04-2023 11:29

Witajcie,
pytanie pewnie banalne, ale jednak jest Smile czy da radę bez podnośnika wymienić olej? Osłony nie zdejmę, więc kwestia czy korek spustowy jest pod osłoną czy jest odsłonięty?


RE: 1,9 korek spustowy oleju, czy trzeba zdejmować osłonę? - cezio - 07-04-2023 12:24

Musisz zdjąć osłonę.


RE: 1,9 korek spustowy oleju, czy trzeba zdejmować osłonę? - Niemago - 07-04-2023 18:13

Ewentualnie wyciąć w osłonie otwórSmile


RE: 1,9 korek spustowy oleju, czy trzeba zdejmować osłonę? - wesol - 07-04-2023 19:34

Tak otwór raka otwornica jak pod gniazda elektryczne. Te osłony w cagach mnie zawsze denerwowały. W oplu fajnie było bo osłona od dołu miała taka klapkę rewizyjna i spokojnie można było olej wymienić. Myślałem właśnie by wyciąć u siebie reż taka klapę.


RE: 1,9 korek spustowy oleju, czy trzeba zdejmować osłonę? - PabloLG - 08-04-2023 14:49

Dokładnie ja już też mam okienko do oleju. Przy następnej zmianie dorobię kawałek żeby zakładać. W superbie też dorobiłem sobie rewizyjne okienko na kilka śrubek. Zmiana szybsza o wiele bez kanału


RE: 1,9 korek spustowy oleju, czy trzeba zdejmować osłonę? - m-blue - 12-04-2023 06:10

Dzieki wszystkim za info, olej zrobiony, swoja droga kolejne pytanie, - od strony wydechu są dwie nakretki a nie śruby jak reszta, nie za bardzo się przyjrzałem z pośpiechu jak one sa mocowane a jedna jest urwana, w sensie jest na osłonie a nie przy podwoziu, kojarzycie jak to jest mocowane? Da radę to jakoś ponownie zamocować czy rzeźba będzie?


RE: 1,9 korek spustowy oleju, czy trzeba zdejmować osłonę? - Niemago - 12-04-2023 17:50

To jest jakiś pret gwintowany osadzony na jakiejś gumie. Przynajmniej u mnie tak to jest więc jak ci się urwało to pewnie ta guma poszła. Złap to na trytytki i tyleSmile


RE: 1,9 korek spustowy oleju, czy trzeba zdejmować osłonę? - Niemago - 25-05-2023 18:15

Wczoraj szukałem śrub do dolnej osłony i natrafiłem na te gumowe elementy do przykręcania nakrętek 10 mm których szukales tutaj link. https://erli.pl/produkt/zestaw-spinek-oslony-silnika-vw-sharan-transporter,21323381?gclid=Cj0KCQjwjryjBhD0ARIsAMLvnF_a6a6eZzLmLMDYkvlseL2svNa-mN2rnperMxUOpi1Y837XU6kshPQaAs-nEALw_wcB
Tam są te gumowe elementy może można to zamówić osobnoSmile

A jak masz oba to nakrętka 10 od góry sanek idzie. Przynajmniej wg etkiSmile