Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Prośba o wstępną ocenę. - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Kupujemy Samochód (/forumdisplay.php?fid=85)
+--- Wątek: Prośba o wstępną ocenę. (/showthread.php?tid=13690)

Strony: 1 2 3


RE: Prośba o wstępną ocenę. - Łukasz12502 - 04-02-2023 16:11

(04-02-2023 13:12)PabloLG napisał(a):  Zawsze twojego możesz sprzedać. Z opisem że do poprawek.

Mój to jakaś wersja california chyba bo jak jest ciepło to chodzi i można sprzedaćBig Grin właśnie wracam z oględzin galaxy.a więc tak blacha dzwon-progi i te poprzecznice w oryginale.klapa, drzwi wszystko zdrowe.silnik jak silnik gdzieś tam się poci przy tandempompie i gnieździe od pompek.świerzo po rozrządzie i oleju.do wymiany napinacz bo ma luz i pasek też odrazu.jedno co mnie zaniepokoiło to pod korkiem oleju delikatny "serek" ponoć od krótkich odcinków ostatnio.pozatym środek do prania i gruntownego sprzątania.biedaedyszyn bez grzanej szyby przedniej i foteli i klima manualna która działała ponoć w tamtym roku.czujnik stopu do wymiany bo kontrolka świec miga(jest kupiony)no i magiel cieknie czyli do regeneracji.ogółem moim zdaniem cena adekwatna do stanu.typowo użytkowane auto do wszystkiego.podsumowując blacharka na duży plus, środek styrany życiem,i silnik który chodzi ale do ogarnięcia wycieki.


RE: Prośba o wstępną ocenę. - PabloLG - 04-02-2023 20:35

To już twoja decyzja. Za te pieniądze kupiłem modelowy 2005. Sprzęgło do zmiany. I błotnik jeden trochę zjedzony.
Zrobię sprzęgło.
Rozrząd. Oleje. Dogrzewacz i myślę w 10 się zamknę. I auto gotowe do jazdy


RE: Prośba o wstępną ocenę. - Łukasz12502 - 04-02-2023 23:02

Zastanawiam się.w tym co oglądałem ze sprzęgłem nic nie było robione bynajmniej przez 2 lata u tego właściciela a na liczniku 360tyś.dogrzewacz oczywiście standard że nie działa.na rocznik raczej nie patrzę bo 2001 ma lepszą blachę niż mój Sharan 2003 i to pewnie zależy gdzie dany egzemplarz spędził większość życia (miasto-sól itp ). napewno nie zrobię z tego wnętrza takiego jak w moim-w oryginalne bez wkrętów i innych patentów.no i jakoś ten analogowy zegarek w Galaxy nie przypadł mi do gustu ale to już szczegół.


RE: Prośba o wstępną ocenę. - Bogos - 05-02-2023 00:34

Chłopie daj se spokój z następnym autem. Co będziesz z nich robił?? zupę czy co?
Ogarnij to co masz , no chyba że na prawdę jest w tak złym stanie że rzeczywiście się go nie opłaca naprawiać.


RE: Prośba o wstępną ocenę. - Łukasz12502 - 05-02-2023 19:15

(05-02-2023 00:34)Bogos napisał(a):  Chłopie daj se spokój z następnym autem. Co będziesz z nich robił?? zupę czy co?
Ogarnij to co masz , no chyba że na prawdę jest w tak złym stanie że rzeczywiście się go nie opłaca naprawiać.

Hehe.tak samo moja pani mówi.czy mój jest w złym stanie? Według mnie nie bo po tym co oglądałem w ogłoszeniach niczym nie odbiega.no i dlatego właśnie go kupiłem, wnętrze kompletne, pachnące nie zniszczone,szyby i fotele grzeją,nowe turbo na gwarancji,nowe hamulce,opony, rozrząd itp.na wszystko faktury i paragony.dlatego go wziąłem.a blacha no cóż jak 90% sharanów progi z przodu podgięte i purchle z tyłu na nadkolach.ale nie ma dziur jakiś czy coś.zacząłem "kombinować"bo ciągle słyszałem nie warto,nie warto robić,bo może głowica,albo tłoki i remont będzie kosztować może nawet 5tyś.a Sharan nie jest tego warty.no i tak się zaczęło.wtedy znalazłem to forum i trochę ostudziliscie moje zapały.


RE: Prośba o wstępną ocenę. - wesol - 05-02-2023 20:10

Jak będziesz miał ogarniętego mechanika to naprawa nie będzie kosztowna. Największy koszt będzie jeśli wtryski okazało się liche.


RE: Prośba o wstępną ocenę. - Łukasz12502 - 05-02-2023 20:48

(05-02-2023 20:10)wesol napisał(a):  Jak będziesz miał ogarniętego mechanika to naprawa nie będzie kosztowna. Największy koszt będzie jeśli wtryski okazało się liche.

Zależy co dla kogo jest kosztowne?Huh a co nie.za to co wiem do tej pory( co opisałem na forum ) kosztowało mnie 650zł( w tym używana pompka za 300)która nic nie zmieniła w tej materii.


RE: Prośba o wstępną ocenę. - Bogos - 05-02-2023 23:47

(05-02-2023 20:48)Łukasz12502 napisał(a):  kosztowało mnie 650zł( w tym używana pompka za 300)która nic nie zmieniła w tej materii.

Możesz bardziej przybliżyć jaką to pompkę wymienił ci mechanik??


RE: Prośba o wstępną ocenę. - wesol - 06-02-2023 07:12

Jaka pompka i jakie miała parametry że poszła do wymiany?,


RE: Prośba o wstępną ocenę. - Łukasz12502 - 06-02-2023 18:47

(06-02-2023 07:12)wesol napisał(a):  Jaka pompka i jakie miała parametry że poszła do wymiany?,

Pomkę miałem na myśli pompowtrysk.co do parametrów to nie wiem,nie przekazano mi takich szczegółów.podejrzewał pompowtrysk i wymienił,a potem zamienił trzeci z czwartym i dalej to samo.wiem aby tyle co wczoraj sam zajrzałem pod pokrywę że miałem cztery z końcówką AK,a teraz mam jeden AC.