Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Prośba o wstępną ocenę. - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Kupujemy Samochód (/forumdisplay.php?fid=85)
+--- Wątek: Prośba o wstępną ocenę. (/showthread.php?tid=13690)

Strony: 1 2 3


Prośba o wstępną ocenę. - Łukasz12502 - 03-02-2023 20:01

Jako że mój Sharan posiada "tajemniczą usterkę"(pisałem o niej na forum) której nie dało się namierzyć a mechanicy odradzają naprawę ze względu na koszty jakie się z tym wiążą i nieopłacalność.a jeździć czymś muszę a na naprawy za 3-4 tysiące jak szacują mnie nie stać,a że spodobał mi się ten model znalazłem w mojej okolicy Galaxy.jutro jestem umówiony na oglądanie.co o nim sądzicie na pierwszy rzut oka? https://m.olx.pl/d/oferta/ford-galaxy-7-osob-CID5-IDSKaXf.html


RE: Prośba o wstępną ocenę. - wesol - 03-02-2023 20:24

Ciężko coś powiedzieć. Lepiej sam zadzwoń i zapytaj co było robione w aucie. Od sprzęgła, turbo, wtrysków, po choćby instalacje kablowa w drzwiach, mechanizmy wycieraczek, klima, rurki klimy itd itd. Auto ma 22 lata więc to już wróżenie jak u wróżbity.


RE: Prośba o wstępną ocenę. - Łukasz12502 - 03-02-2023 20:39

Dzwoniłem.Ostatnio był rozrząd i oleje bo przyszedł termin.nie działa szyba od kierowcy i czasem prędkości licznik nie pokazuje.klima sprawna.pozatym w ciągłej eksploatacji.pali, jeździ.blacha na zdjęciach ładna jak na ten rocznik.poprostu jestem trochę ostrożniejszy bo już jedno kupiłem w tamtym roku a teraz takie "cuda".tak teraz na "chłodno"podchodzę.już wolę niech ta szyba nie działa albo jakaś pierdoła,ale pali na wszystkie cztery cylindry.a u mnie zagadka i nie mam czym jeździć.


RE: Prośba o wstępną ocenę. - wesol - 03-02-2023 21:07

Dobrego auta 22 letniego nie kupisz. Ludzie szukaa tourana tago 2007 i nie idzie kupić dobrego albo cena 22 czy 27 tys zł. Za 5000 zł nie da się kupić dobrego auta. Nie wiem czy za 5000 kupi się dobre lupo a nie taka kamienice na kołach jak sga.


RE: Prośba o wstępną ocenę. - Łukasz12502 - 03-02-2023 21:21

Wiadomo nowe to w salonie.Sharana kupiłem za 10 tysięcy,niby ładny, doinwestowany i wogule.faktury, paragony,gwarancje na części i co się okazało po pół roku.nikt nie wie co jest grane i faktycznie mam kamienicę na podwórku.także drugi raz nie mam zamiaru inwestować górę kasy w jak to nazwałeś starą"kamienicę"do jeżdżenia w koło komina,czasem gdzieś dalej na weekend albo coś przewieść z przyczepką.


RE: Prośba o wstępną ocenę. - rodzynek - 04-02-2023 02:31

A nie lepiej kupić silnik za parę groszy niż mieć potem dwie kamienice na podwórku?


RE: Prośba o wstępną ocenę. - Łukasz12502 - 04-02-2023 12:23

Ale gdzie tu kupić dobry (pewny) silnik za "parę groszy"??? patrzyłem na silniki to są od 1000do nawet 3000 ale co to warte?nikt tego niewie. mój po 15 minutach też jest "igła".korekty książkowe,pracuje idealnie.a pierwszy start szczeka i kopci.aż wstyd odpalaćAngry no i koszty silnik, transport, przekładka to też koło pięciu tysięcy się zakręci.o czasie nie wspomnę.


RE: Prośba o wstępną ocenę. - PabloLG - 04-02-2023 12:53

Kolego ale jak kupisz coś innego za parę k. To tam masz pewność że zaraz nie włożysz?
Dodam jeszcze że sam miałem Sharana. I teraz miałem pauzę prawie 5 letnia.
I gdy nastała potrzeba auta po wielu rozkminach co kupić. Kupiłem Sharana ponieważ jest dość tani w utrzymaniu. A małym zestawem kluczy i młotkiem naprawisz wszystko.
Poszukaj silnik może ktoś ma jeszcze w aucie wplac zaliczkę za słupek i ci go wyciągnie. Lub kup cały silnik. A części z swojego możesz sprzedać.. kupisz auto inne to też włożysz kasę.


RE: Prośba o wstępną ocenę. - Łukasz12502 - 04-02-2023 13:08

100%pewnosci nigdy nie ma.kupując Sharana też się z tym liczyłem dlatego celowałem w "średnią" półkę cenową i niestety nic dobrego z tego nie wyszło.wiadomo mogę mieć pretensje sam do siebie.pojade obejrzę i zobaczę na żywo.daleko nie mam.i liczę się z tym że coś będzie do zrobienia ale głównie chodzi o motor żeby był ok.nie szukam ideału wychuchanego tylko auta który odpalam i jadę.galaxy będzie na zimę a Sharan na lato bo wtedy chodzi idealnie.oczywiscie żartuje.co bym nie chciał zrobić jest jakieś "ale" i teraz mam dylemat.


RE: Prośba o wstępną ocenę. - PabloLG - 04-02-2023 13:12

Zawsze twojego możesz sprzedać. Z opisem że do poprawek.