Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
zapach spalin od dogrzewacza. - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-DZIA%C5%81-TECHNICZNY)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Sharan-Alhambra-1995-2009-Galaxy-1995-2005)
+---- Dział: Dogrzewanie (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Dogrzewanie)
+---- Wątek: zapach spalin od dogrzewacza. (/Thread-zapach-spalin-od-dogrzewacza)

Strony: 1 2 3 4


zapach spalin od dogrzewacza. - daneczek76 - 05-02-2012

Od kiedy naprawiłem dogrzewacz jest miło i przyjemnie ciepło, ale w samochodzie czuć specyficzny zapach spalin tego dogrzewacza szczególnie na postoju.
Jak to wyeliminować wyłączyć tylny nawiew który może zaciągać ten smród. Tak z ciekawości gdzie dla tylnego nawiewu nagrzewnicy jest czerpnia powietrza ? gdzieś przykryta zderzakiem.
pozdrawiam Daniel.



RE: zapach spalin od dogrzewacza. - wesol - 05-02-2012

a tylny nawiew nie działa czasem w obiegu zamkniętym??


RE: zapach spalin od dogrzewacza. - maciek-basia - 05-02-2012

a czy przez przypadek nie idzie ci dym drógą rurką?tak mi szło bo uszczelka była walnieta


RE: zapach spalin od dogrzewacza. - daneczek76 - 06-02-2012

tz. rurka zaciągającą powietrze tą co idzie do progu auta do dogrzewacza?
A ha i która uszczelka ? te w dogrzewaczu (srebrne)

(05-02-2012, 18:49)wesol napisał(a): a tylny nawiew nie działa czasem w obiegu zamkniętym??
Może tak być jak piszesz ja nie wiem dlatego też zadałem pytania.

Ale już mi się klaruje ta rurka (zwane w ETKA przewodem ssacym ) która zaciąga powietrze do spalania z progu i nią pewnie tędy wchodzą spaliny.
Wydaje mi się że te powietrze które zaciąga zaciąga specjalnie z wewnątrz samochodu pewnie żeby było cieplejsze i mniej wilgotne.

Już wiadomo co się stało: Niestety dzieje się tak dlatego że jest błąd pamięci w dogrzewaczu - co skutkuje nie zawsze włączającym się szczególnie przy zgaszeniu silnika silniczkiem który dmucha powietrzem a także wydmuchuje spaliny.- reasumując tak naprawdę elektronika w w D5Z-F do naprawy lub wyrzucenia i kupienia druga.



RE: zapach spalin od dogrzewacza. - marcel - 13-02-2013

Da się ten błąd wykasować VAGiem? U mnie też ostatnio zaczęło bardzo śmierdzieć spalinami w takim stopniu że jeżdzę w zimę z uchylonym oknem. Dodam że jak prześwietlam VAGiem nie wykazuje mi żadnego błędu z dogrzewacza.


RE: zapach spalin od dogrzewacza. - wesol - 13-02-2013

dogrzewacze sa wpelni diagnozowalne w naszych autach tak wiec mozna i kasowac bledy bez porblemu.


RE: zapach spalin od dogrzewacza. - marcel - 13-02-2013

No tak ale mi nic nie wyświetla VAG - zero błędów a zapach spalin dokucza wewnątrz auta...


RE: zapach spalin od dogrzewacza. - wesol - 13-02-2013

tak ale blad wywali i prace dogrzewacza wstrzyma jak bedzie wystepowac usterka pieć razy z rzedu. Na dogrzewaczu nie ma czujnika czy smierdzi czy nie smierdzi. Moz ektos smigal na malych odcinkach, moze nie dbal o dogrzewacz, moze zalozyl jakis tajemniczy wylacznik i sie bawil tym sprzetem i niedopalala sie ta ropa w nim i teraz piec jest zasyfiony i moze i kopcic i smierdziec mocno.


RE: zapach spalin od dogrzewacza. - marcel - 14-02-2013

sprawdzę co się dzieje pod autem jak spaliny wyrzuca i przepalę dogrzewacz w jakiejś trasie poza miastem - może faktycznie na krótkich trasach zbiera się syf i póżniej jak się to zacznie wypalać to śmierdzi w całym aucie.


RE: zapach spalin od dogrzewacza. - Stefano - 14-02-2013

Tak ze swojego doświadczenia:
czesto jest tak, że klient dwoni, ze śmierdzi mu w kabinie i to od razu z dogrzewacza. Jak przyjedzie to się okazuje, ze ma uszkodzenie w układzie wydechowym silnika, a to plecionka i spirala pod nią pękła, a to pierwszy tłumik dziurawy, lub jest przepalma rura...zdarza się, ze sa wycieki na filtrze paliwa spod gumowych wężyków,..sadzi z EGRu olejem i spływa to na kolektor wydechowy.
Trzeba to dokładnie obejżeć, a nie winić od razu "WEBASTO" a jak się jeździ codziennie to ciężko wychwycić zmiany hałasu z wydechu, bo gdy sadzi spalinami przy silniku, lub na początku układu wydechowego to w kabinie na 100 % mamy spaliny, szczególnie będą sie pchać na postoju.
Pozdrawiam.