Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Sharan VR6 4Motion 2003r nie wysprzęgla jaka przyczyna - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (/forumdisplay.php?fid=13)
+---- Dział: Silnik Benzynowy (/forumdisplay.php?fid=64)
+---- Wątek: Sharan VR6 4Motion 2003r nie wysprzęgla jaka przyczyna (/showthread.php?tid=13644)



Sharan VR6 4Motion 2003r nie wysprzęgla jaka przyczyna - kefas - 16-10-2022 00:50

Witajcie Koleżanki i Koledzy
Od kilku dni jestem posiadaczem auta jak w temacie.
Jakie mogą być przyczyny nie całkowitego wysprzęglania? Innymi słowy gdy wbije bieg (na zimnym silniku) auto się powoli toczy. Gdy silnik jest ciepły nie ma tego efektu. W obu jednak przypadkach jest problem z wbijaniem biegów szczególnie tych niskich. Sprzęgło bierze bardzo nisko podłogi. Odnosi się wrażenie, że gdyby podciągnąć linkę problem by ustąpił. Wiadomo w tym silniku takiej linki nie ma. Stąd pytanie jak sobie z tym poradzić?
Serdeczne dzięki za merytoryczna dyskusję.


RE: Sharan VR6 4Motion 2003r nie wysprzęgla jaka przyczyna - kisand - 16-10-2022 13:35

Dobrze odpowietrzyć sprzęgło.a jak nie pomoże to wymiana wysprzęglika a może nawet pompy.Sprzęgło kiedy było wymieniane ?


RE: Sharan VR6 4Motion 2003r nie wysprzęgla jaka przyczyna - kefas - 17-10-2022 00:56

(16-10-2022 13:35)kisand napisał(a):  Dobrze odpowietrzyć sprzęgło.a jak nie pomoże to wymiana wysprzęglika a może nawet pompy.Sprzęgło kiedy było wymieniane ?
Dziękuję, skorzystam z porady. W poniedziałek zajadę do mechanika. Nie wiem kiedy sprzęgło było wymieniane bo to świeży zakup.


RE: Sharan VR6 4Motion 2003r nie wysprzęgla jaka przyczyna - kefas - 21-10-2022 17:42

Zostawiłem mechanikowi auto na noc, rano miał sie przekonać o objawach i zdecydować co do dalszego działania.
Wyobraźcie sobie, że objawy ustąpiły. Fakt, pedał sprzęgła bierze nisko ale wysprzęgla całkowicie i auto sie nie toczy na niskim biegu przy wciśniętym pedale do spodu. Sprzedający nie używał go przez niemal dwa lata, po czym sprzedał go mi. Ciekawe co mogło być przyczyną i czy się sytuacja nie powtórzy?