Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
xenoe lewy reflektor - druga wtyczka i ogólne problemy - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (/forumdisplay.php?fid=13)
+---- Dział: Elektryka auta (/forumdisplay.php?fid=75)
+---- Wątek: xenoe lewy reflektor - druga wtyczka i ogólne problemy (/showthread.php?tid=13622)



xenoe lewy reflektor - druga wtyczka i ogólne problemy - ch0jrak - 05-08-2022 08:58

Witam, wszystkich.
Ogólnie walczę z xenonami w Sharanie 2009.
W lewym reflektorze mam przypaloną/przytopioną oprawkę na żarówkę D2S. To spadek po poprzednim właścicielu. Jakiś czas temu przestał działać xenon, ale wyczyściłem wtyczkę, wymieniłem palnik i pare miesięcy działało, choć miało być doraźnie...
Teraz xenon padł na dobre. Okazało się, że przetwornica ma zwarcie. Udało mi się kupić sprawną oryginalną używkę, ale żarnik dalej nie świeci. Teraz muszę kupić nowy zapłonnik i przy okazji będzie nowa oprawka żarówki.
Teraz moje pytania:
1. na allegro (w sklepach motoryzacyjnych w okolicy nikt nie ma) widzę, zapłonniki , które pasują również do mercedesa i mają troszkę inna konstrukcję oprawki żarnika. Czy taki się nadaje? Na co zwracać uwagę, żeby nie mieć znowu problemów?
2. W lewym reflektorze jest dodatkowa wtyczka na 4piny (może 5 ale nie pamiętam) jaką funkcję ma to gniazdo?
3. Po wielu kombinacjach przekładek prawy reflektor (lewy jeszcze nie działa Wink ) świeci wg mnie za nisko, czy wystarczy adoptować przez vag ? Ewentualnie potem którymi śrubkami trzeba kręcić?