Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Kontrolka oleju po wymianie uszczelki pokrywy zaworów - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (/forumdisplay.php?fid=13)
+---- Dział: Ogólno techniczny (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- Wątek: Kontrolka oleju po wymianie uszczelki pokrywy zaworów (/showthread.php?tid=13209)



Kontrolka oleju po wymianie uszczelki pokrywy zaworów - adrianb - 12-09-2021 14:44

Witam wszystkich.
Jestem tu nowy .
Mam pewien problem ,otóż po wymianie uszczelki pokrywy zaworów zapaliła mi się kontrolka od ciśnienia oleju.Kolega mechanik który to robił ,zeskrobywał nagar i dał uszczelke dodatkowo na silikon.Stało się to jak wracał naszym wozem do mnie.Przejechał jakieś 800-900m jak się kontolka zapaliła.
Olej na jakim obecnie jeździmy to motul 5w40 przedtem był castrol.Teraz nasuwa się pytanie na jakie koszta mogła ta sytuacja nas narazić.Silnik 1.8t awc przelotu 217 tyś.
Za wszelkie porady będe wdzięczny.
Pozdrawiam


RE: Kontrolka oleju po wymianie uszczelki pokrywy zaworów - wesol - 12-09-2021 14:59

jaka kontrolka oleju? zolta czy czerwona?


RE: Kontrolka oleju po wymianie uszczelki pokrywy zaworów - adrianb - 12-09-2021 15:10

Czerwona kontrolka.Czujnik ciśnienia oleju wymieniany był w sierpiu tamtego roku na nowy.Wowczas ciśnienie było ok .2 bay na wolnych obrotach ,na wyzszych okolo 3.5 bar.


RE: Kontrolka oleju po wymianie uszczelki pokrywy zaworów - wesol - 12-09-2021 20:19

mierniczek w reke i zaraz się dowiesz czy czujnik okej czy moze kabloteka. to bardzo prodty uklad. przerwa w obwodzie gdzie jest tylko jeden kabelek to palenie sie tej kontrolki. czyli czujnik. rozwiera obwód jesli nie ma cisnienia. jest cisnienie to jest zwarcie.


RE: Kontrolka oleju po wymianie uszczelki pokrywy zaworów - adrianb - 13-09-2021 21:03

Słyszałem jak pracował silnik i wszystko wskazuje na niskie lub brak ciśnienia ,klekotał jak dizel .Nigdy tak głośno nie pracował a szczególnie wałki rozrzadu z popychaczami i zawoarmi.Niebawem miska w dół idzie i sie okaże prawda.


RE: Kontrolka oleju po wymianie uszczelki pokrywy zaworów - wesol - 14-09-2021 06:18

wydaje mi sie ze to bedzie taki zbieg okolicznosci ze przy wymianie uszczelki tak sie trafilo.


RE: Kontrolka oleju po wymianie uszczelki pokrywy zaworów - cezio - 14-09-2021 10:09

Kilka lat temu widziałem zapchany kanał olejowy przez kawałki silikonu.
Silnik zatarty na dębowo.
Jak jest nowa uszczelka to po co silikon?


RE: Kontrolka oleju po wymianie uszczelki pokrywy zaworów - wesol - 14-09-2021 15:23

ale miske olejowa masz na silikon oryginaknie.


RE: Kontrolka oleju po wymianie uszczelki pokrywy zaworów - adrianb - 26-09-2021 09:19

Witam.
Okazo się że nagar trafił do miski olejowej i zasyfilo ja przy okazji zatykając smok olejowy.
Panewki sa dobre ,nie było opiłków metalu.Po wyczyszczeniu miski i smoku,wymianie oleju i filtrów ciśnienie wróciło do normy a sam silnik ciszej teraz pracuje.Teraz bede jezdzil i obserwowal czy turbo nie dostało.
Pozdrawiam