Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Przednia szyba zamarza od środka - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (/forumdisplay.php?fid=13)
+---- Dział: Ogólno techniczny (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- Wątek: Przednia szyba zamarza od środka (/showthread.php?tid=1318)

Strony: 1 2


Przednia szyba zamarza od środka - Jabol - 27-01-2012 13:05

Koledzy mam tak dziwną sytuacje która mi nie daje spokoju,chodzi mi o to gdy na zewnątrz jest tęperatura poniżej -5 szyba przednia zamarza mi od środka ,rozumiem z zewnątrz trzeba ja skrobać ale od środka.
Gruby ten lód nie jest ,ale zaczyna mnie to wku***ać nie dzieje mi się tak od tej zimy ,ale już od poprzednich 2 juz tak mam.
U mnie pod blokiem stoją rózne samochody w nich nie ma szyb pomarżniętych od środka tylko u mnie takie cuda.
Jak myślicie jaka może być przyczyna?Huh


RE: Przednia szyba zamarza od środka - lysy-karll - 27-01-2012 13:12

gdzieś masz wodę na dywanikach lub podłodze, jak zostawiasz samochód ciepły na parkingu woda paruje i osadza sie na szybie i automatycznie zamarza, też tak miałem jak masz możliwość zostaw delikatnie uchyloną szybę i będziesz miał spokój.


RE: Przednia szyba zamarza od środka - daneczek76 - 27-01-2012 13:13

typowy objaw wilgoci w środku, lub jazdy na krótkich dystansach i zaparowane szyby potrafią zamarznąć.


RE: Przednia szyba zamarza od środka - Jabol - 27-01-2012 13:19

Dywaniki mam praktycznie suche ,tylko trochę wody jest na gumie .
W innych samochodach miałem nie raz wody tyle że musiałem wylewać z dywaników nie parowało i nie marzło.Wykładzina pod dywanikami jest sucha.
Muszę zerknąć jeszcze pod filtr kabinowy może tam woda się zbiera i dlatego paruje i marznie


RE: Przednia szyba zamarza od środka - tomamar - 27-01-2012 14:32

Ja też tak mam u siebie I odkąd pamiętam to w każdym samochodzie mi zamarzała szyba d środka. Nauczyłem się robić tak że jak podjadę pod dom to gaszę samochód i otwieram drzwi aby temp się troszkę wyrównała i rano nie ma skrobania od środka


RE: Przednia szyba zamarza od środka - djrafix - 27-01-2012 17:11

Miałem podobny problem,tylko ze mi parowały wszystkie i zamarzały od środka. Kupiłem sobie środek ANTI-FOG przeciw parowaniu spisikałem roztarłem szmatką i problem minął. Nie paruje szyba i nie zamarza.


RE: Przednia szyba zamarza od środka - kisand - 27-01-2012 17:57

A ja zimą ostatnie 500 metrów przed wjazdem na parking wyłączam ogrzewanie ,daje temp.na minimum i rano mam szybki oki.


RE: Przednia szyba zamarza od środka - Jabol - 27-01-2012 18:43

Będe próbował waszych sposobów.


RE: Przednia szyba zamarza od środka - wesol - 27-01-2012 22:27

tez to ostatnio odnotowałem. Problem w tym ze malo jezdzimy. Trzeba robic odcinki po 50 km i nie bedzie nic parować i zamarzac od wewnatrz.


RE: Przednia szyba zamarza od środka - marecki_name - 27-01-2012 22:49

Smile hej Panowie rozwiązanie problemu jest bardzo proste Smile w ulotce Biedronki widziałem że od 2 lutego będzie tam za 9zł pochłaniacz wilgoci do samochodów taki jakiś niebieski woreczek, mój szwagier w tamtym roku to kupił bo miał problem podobny w pasacie po wsadzeniu tego do samochodu mokre dywaniki i parowanie szyb się skończyło Smile więc polecam ja to kupuje już w czwartek Smile