Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Klimatyzacja nie chłodzi ,nabita,brak błędów jednostrefowy climatronic - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (/forumdisplay.php?fid=13)
+---- Dział: Klimatyzacja (/forumdisplay.php?fid=66)
+---- Wątek: Klimatyzacja nie chłodzi ,nabita,brak błędów jednostrefowy climatronic (/showthread.php?tid=13114)



Klimatyzacja nie chłodzi ,nabita,brak błędów jednostrefowy climatronic - Tomek Westfalia - 19-05-2021 17:52

Mam problem z jednostrefowym klimatronikiem w Sharanie 130 KM ASZ.
Układ klimatyzacji szczelny. Nabite świeżo 750 gr czynnika. Sprężarka się załącza. VAG nie wskazuje żadnych błędów. Ciśnienia po stronie niskiej 2 bar po stronie wysokiej niespełna 5 bar. Brak lub niewielkie zmiany wskazań na manometrach przy zwiększonych obrotach silnika. Klimatyzacja nie chłodzi od czego zacząć ?


RE: Klimatyzacja nie chłodzi ,nabita,brak błędów jednostrefowy climatronic - wesol - 19-05-2021 19:50

Albo sprzęgło na kompresorze się ślizga albo kompresor do luftu.


RE: Klimatyzacja nie chłodzi ,nabita,brak błędów jednostrefowy climatronic - Tomek Westfalia - 20-05-2021 08:05

(19-05-2021 19:50)wesol napisał(a):  Albo sprzęgło na kompresorze się ślizga albo kompresor do luftu.
W zeszłym roku wszystko funkcjonowało poprawnie . Czy z kompresorem przez kilka miesięcy nie używania w zimie mogło się coś stać ? Moim zdaniem brak odpowiedniego obiegu w układzie bardziej może być spowodowany zanieczyszczeniem bądź uszkodzeniem zaworu rozprężnego,osuszacza itd. C myślisz na ten temat ?


RE: Klimatyzacja nie chłodzi ,nabita,brak błędów jednostrefowy climatronic - kalamb - 20-05-2021 09:01

Climatronik ma dwie małe kratki po lewej i po prawej.
Za lewą kratką jest czujnik temperatury z wiatraczkiem zaciągającym powietrze na czujnik. Albo zapaprana kratka a bardziej zasyfiony czujnik i błędnie odczytuje temperaturę. Rozebrać wyczyścić powinien żyć


RE: Klimatyzacja nie chłodzi ,nabita,brak błędów jednostrefowy climatronic - Tomek Westfalia - 20-05-2021 10:41

(20-05-2021 09:01)kalamb napisał(a):  Climatronik ma dwie małe kratki po lewej i po prawej.
Za lewą kratką jest czujnik temperatury z wiatraczkiem zaciągającym powietrze na czujnik. Albo zapaprana kratka a bardziej zasyfiony czujnik i błędnie odczytuje temperaturę. Rozebrać wyczyścić powinien żyć
Czujnik wyczyściłem ,wiatraczek jest sprawny. Błędne działanie czujnika nie ma moim zdaniem wpływu na zbyt niskie ciśnienie po stronie wysokiego w układzie. Decyduje on o wpuszczeniu do wnętrza mniejszej lub większej ilości zimnego powietrza lub jeśli jest taka potrzeba klimatronik wyłącza kompresor. Chyba ,że się mylę proszę o ewentualne sprostowanie .


RE: Klimatyzacja nie chłodzi ,nabita,brak błędów jednostrefowy climatronic - wesol - 20-05-2021 12:04

Owszem zawór rozprężny jak będzie cały czas otwarty to ciśnienie spada i się wyrównuje ale po mojemu to nie aż tak by to wyglądało. Na obrotach powiedzmy 2500 to by różnica była już conajmniej z 7 barów.


RE: Klimatyzacja nie chłodzi ,nabita,brak błędów jednostrefowy climatronic - Tomek Westfalia - 21-05-2021 12:41

Zacznę od zaworu i osuszacza , mam niewielki problem z oringami przy zaworze rozprężnym wg etki są 2 sztuki a moim zdaniem powinny być chyba 4 sztuki. Nie rozbierałem jeszcze układu ale chciałem przygotować wszystko aby za jednym razem poskładać całość. Ma ktoś doświadczenia jak to wygląda ?